Edirne Gündem Gazetesi
,  
Video Galeri Foto Galeri Sinema Firma Rehberi Sitene Ekle Arşiv Künye
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Engelleri yıkan bakkal - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Engelleri yıkan bakkal 7.12.2017 - 10:14:59
Edirne’de Saraçhane Semti Tekke Kapı Caddesi’ndeki bakkal işletmesinde 25 yıldır çalışmaya devam eden görme engelli Hüseyin Ocak’a, Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Süleyman Yaşagör tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Törenin ardından Ocak’ın, işletmesine gelen bir müşterisinin alışverişinde para üstü çevirmesinin ardından fiş kesmesi de dikkat çekti.

Engelleri yıkan bakkal
1987 yılında geçirdiği iş kazası nedeniyle görme duyusunu kaybeden Hüseyin Ocak’a, kaynak ustalığı mesleğini bırakarak 25 yıl önce başladığı bakkal işletmeciliği nedeniyle plaket takdim edildi. Ocak’a, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında işletmesinde düzenlenen törenle bakkal işletmeciliğinde 25’inci yılını doldurması nedeniyle Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Süleyman Yaşagör tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Yaşagör, plaketi takdim etmeden önce yaptığı konuşmada, Hüseyin Ocak’ın bakkal işletmeciliğini 25 yıldır Saraçhane semti Tekke Kapı Caddesi’nde sürdürdüğünü belirterek; “Dolayısıyla bakkallık mesleğini temsilcileri olarak kendisini 25 yıl anısına bir plaket ile onurlandırmak istedik. 25 yıldır müşterilerine güler yüzlü hizmet sunan Hüseyin Ocak ağabeyimizi kutluyorum. Daha nice 25 yıllar mesleğine devam etmesini diliyorum. Engelliler Haftası’nda toplumda bir farkındalık yarattığı için de kendisine ayrıca kutluyoruz. Kendisinin de devamlı her konuda destekçisi olduğumuzu ifade etmek isterim. Kendisi yıllar önce bir iş kazası sonucu gözlerini kaybetmiş ancak hayatta farkındalık yaratmak adına toplumda çalışmalarını sürdürüyor. 25 yıldır da bu mesleği sürdürüyor. Kendisine geçirmiş olduğu iş kazasından dolayı da geçmiş olsun diyoruz. Fakat hayat bu mücadele etmek zorundayız. Her ne olursa olsun mücadelemizi sürdürmek durumundayız” ifadelerine yer verdi.

“Engel niyette olmasın”
Yaşagör’ün açıklamalarının ardından konuşma yapan Ocak; “Hüseyin Ocak  "1987 yılında iş kazası geçirdim. Soğuk demircilik yapıyordum. İş kazası sonucu gözlerimi kaybettim. Körler okulunda eğitim alıp burada kendi iş yerimizde esnaflığa başladık ve o günden beri devam ediyorum. Hayat devam ediyor. Plaket için Oda Başkanımıza teşekkür ediyorum. Önemli olan kimseye yük olmadan geçinmekti ve ben de bunu başardım. Sağlığın bedeli yoktur ama buna da şükür. Aileme hiç kimseye muhtaç olmadan bakmaya devam ediyorum. Burada bana yardımcı olan bir oğlum iki çalışanım var. Para miktarını genelde onlar ya da alışkın müşterilerimiz söylüyorlar. Ben de para üzerini veriyorum. Tezgâhtaki ürünlerin hepsinin yerini biliyorum. Ürünleri bulabiliyorum. Burada günün 14 saatini geçiriyorum ve o kadar mesai harcayınca da yerle bütünleşiyorsunuz. Bence engel niyette ve akılda olmasın. Geriye kalan engeller iyi niyetli insanlarla aşılabiliyor” dedi.
Açıklamaların ardından Yaşagör, Ocak’a teşekkür plaketi takdim etti. Törenin ardından Ocak’ın bakkal işletmesine gelen bir müşteri alışveriş yaparken; Ocak, müşteriye para üstünü çevirdi. Ocak, alışverişin ardından fiş kesmeyi de ihmal etmedi. 


Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 711 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
Tavsiye Word'e Aktar
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 10 puan verildi.
Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Köprünün adı değişti (!) Köprünün adı değişti (!) 16.12.2017
Afgan kılavuzlar tutuklandı Afgan kılavuzlar tutuklandı 16.12.2017
Şengün ilk oyunu kullandı Şengün ilk oyunu kullandı 16.12.2017
Mercan güven tazeledi Mercan güven tazeledi 16.12.2017
Edirne'de yoğun sis Edirne'de yoğun sis 15.12.2017
Edirne'de Edirne'de "Kudüs" fotoğraf sergisi açıldı 15.12.2017
Edirne'nin cazibesi daha da artacak Edirne'nin cazibesi daha da artacak 15.12.2017
Tunca Nehri'nde gurup vakti Tunca Nehri'nde gurup vakti 15.12.2017
AA'nın AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylaması 15.12.2017
Yan dönen araçtan sağ çıktı Yan dönen araçtan sağ çıktı 15.12.2017
Murat Savaş
Tavuk su içtikten sonra nereye bakar?
Murat Savaş

N. Kemal Döleneken
Yanlış Anımsıyorsun Melih Hoca...
N. Kemal Döleneken

Filiz Mandacı
Sanal Savaşçı
Filiz Mandacı

Arzu Gülsün
Bugün ne oldum deme, yarın ne olacağım de!
Arzu Gülsün
© Copyright - 2005-2017 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor