Edirne 29°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Dünya Ciğer Günü önerisi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Dünya Ciğer Günü önerisi 7.12.2018 - 09:34:39
Edirne Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği, 5’inci Olağan Genel Kurulu’nda oybirliğiyle güven tazeleyen Bahri Dinar ve ekibi, derneğin tüm dünyada tanındığına dikkat çekerek, Dünya Tava Ciğer Günü’nün ilan edilmesini istediklerini açıkladılar. Dinar, açıklamasında; “Tava ciğerin her yıl Edirne Belediyesi tarafından festivali yapılıyor, tapusu bizde, dünyanın en büyük tavası Guinness rekorlar kitabına girdi. Bundan sonra Dünya Tava Ciğer Günü’nün ilan edilmesini istiyoruz” dedi.Dünya Ciğer Günü önerisi

Edirne Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği, 5’inci Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Dernek binasında gerçekleştirilen genel kurulda mevcut başkan Bahri Dinar ve yönetim kurulu, dernek yönetimine yeniden aday olarak oybirliğiyle güven tazeledi.

Divan kurulunun seçiminin ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan genel kurulda, yönetim, denetim ve bütçe raporları okunarak oybirliğiyle kabul edildi. Raporların ibra edilmesinin ardından olağan genel kurula aday olan liste açıklandı.

Edirne Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği’nin yönetim kurulu asil üyeliklerine Bahri Dinar, Arif Meriç, Selahattin Kalıpçinden, M. Kemal İmrak ve Saim Türk; yönetim kurulu yedek üyeliklerine Celal Baydar, Nadi Ersoy, Yunus Saç, Bayezid Sansı ve Yusuf Eren Engin’in adaylıkları açıkladı. Yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri genel kurulun oybirliğiyle kabul edildi. Dernek denetim kurulu asil üyeliklerine ise Recep Turan, Nedim İşcan ve Barış Zihir; yedek üyeliklerine de Zehra Ertene, Osman Ocak ve Cevat Işık’ın adaylıkları açıklandı. Denetim kurulu asil ve yedek üyeleri de genel kurulun oybirliğiyle kabul edildi.

“Dünya Tava Ciğer Günü ilan edilsin”

Dernek yönetim ve denetim kurulu üyeliklerinin seçiminin ardından dilek ve temenniler bölümünde konuşma yapan Bahri Dinar, olağan genel kurulun tamamlandığını belirterek, genel kurula teşekkür etti. Dinar, genel kurulun ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Edirne Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği’nin bugün 5’inci olağan genel kurulunun gerçekleştirildiğini söyleyerek;“Derneğimiz artık sadece Türkiye’de değil, basın aracılığıyla dünya tarafından tanınan bir dernektir. Yaptığımız çalışmaları artık bütün dünya tanıyor. Dernek olarak 2 ay önce Japonya’ya program çektik. Bundan sonra bir tık daha ileriye gidiyoruz. Tava ciğerin her yıl Edirne Belediyesi tarafından festivali yapılıyor, tapusu bizde, dünyanın en büyük tavası Guinness rekorlar kitabına girdi. Bundan sonra Dünya Tava Ciğer Günü’nün ilan edilmesini istiyoruz. Yarından itibaren ilk toplantımızda karara bağlayacağız ve çalışmalarımıza başlayacağız. Dünyada hamburger günü var. Tarihimizi önümüzdeki toplantıda belirleyeceğiz. Marşını, festivalini tamamlamış ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş, coğrafi işareti olan tava ciğerin dünyadaki bir günde Dünya Tava Ciğer Günü ilan edilmesini istiyoruz. Bunun için çalışmalara başlayacağız” dedi. Dinar’ın açıklamasının ardından katılımcılar oyun havaları eşliğinde doyasıya eğlenerek dernek yönetim ve denetim kurulu üyelerini tebrik ettiler. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 404 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Cem Evi’nde aşure etkinliği Cem Evi’nde aşure etkinliği 16.9.2019
Tܒde nöbet değişimi Tܒde nöbet değişimi 16.9.2019
Türkiye Yunanistan’a fark attı Türkiye Yunanistan’a fark attı 16.9.2019
Fransa’dan Edirne’ye kaynak Fransa’dan Edirne’ye kaynak 16.9.2019
Gırnatalı bağ bozumu Gırnatalı bağ bozumu 16.9.2019
Artist değil amele Artist değil amele 16.9.2019
Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi 13.9.2019
Payitahtların çizeri Payitahtların çizeri 13.9.2019
O tabelalar kaldırıldı mı? O tabelalar kaldırıldı mı? 13.9.2019
Köprü altında define aramışlar Köprü altında define aramışlar 13.9.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 82
Facebook 103
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 7


Ankete 256 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu sorular cevaplarını arıyor
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.