Edirne 29°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Dünya Ciğer Günü önerisi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Dünya Ciğer Günü önerisi 7.12.2018 - 09:34:39
Edirne Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği, 5’inci Olağan Genel Kurulu’nda oybirliğiyle güven tazeleyen Bahri Dinar ve ekibi, derneğin tüm dünyada tanındığına dikkat çekerek, Dünya Tava Ciğer Günü’nün ilan edilmesini istediklerini açıkladılar. Dinar, açıklamasında; “Tava ciğerin her yıl Edirne Belediyesi tarafından festivali yapılıyor, tapusu bizde, dünyanın en büyük tavası Guinness rekorlar kitabına girdi. Bundan sonra Dünya Tava Ciğer Günü’nün ilan edilmesini istiyoruz” dedi.Dünya Ciğer Günü önerisi

Edirne Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği, 5’inci Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Dernek binasında gerçekleştirilen genel kurulda mevcut başkan Bahri Dinar ve yönetim kurulu, dernek yönetimine yeniden aday olarak oybirliğiyle güven tazeledi.

Divan kurulunun seçiminin ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan genel kurulda, yönetim, denetim ve bütçe raporları okunarak oybirliğiyle kabul edildi. Raporların ibra edilmesinin ardından olağan genel kurula aday olan liste açıklandı.

Edirne Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği’nin yönetim kurulu asil üyeliklerine Bahri Dinar, Arif Meriç, Selahattin Kalıpçinden, M. Kemal İmrak ve Saim Türk; yönetim kurulu yedek üyeliklerine Celal Baydar, Nadi Ersoy, Yunus Saç, Bayezid Sansı ve Yusuf Eren Engin’in adaylıkları açıkladı. Yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri genel kurulun oybirliğiyle kabul edildi. Dernek denetim kurulu asil üyeliklerine ise Recep Turan, Nedim İşcan ve Barış Zihir; yedek üyeliklerine de Zehra Ertene, Osman Ocak ve Cevat Işık’ın adaylıkları açıklandı. Denetim kurulu asil ve yedek üyeleri de genel kurulun oybirliğiyle kabul edildi.

“Dünya Tava Ciğer Günü ilan edilsin”

Dernek yönetim ve denetim kurulu üyeliklerinin seçiminin ardından dilek ve temenniler bölümünde konuşma yapan Bahri Dinar, olağan genel kurulun tamamlandığını belirterek, genel kurula teşekkür etti. Dinar, genel kurulun ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Edirne Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği’nin bugün 5’inci olağan genel kurulunun gerçekleştirildiğini söyleyerek;“Derneğimiz artık sadece Türkiye’de değil, basın aracılığıyla dünya tarafından tanınan bir dernektir. Yaptığımız çalışmaları artık bütün dünya tanıyor. Dernek olarak 2 ay önce Japonya’ya program çektik. Bundan sonra bir tık daha ileriye gidiyoruz. Tava ciğerin her yıl Edirne Belediyesi tarafından festivali yapılıyor, tapusu bizde, dünyanın en büyük tavası Guinness rekorlar kitabına girdi. Bundan sonra Dünya Tava Ciğer Günü’nün ilan edilmesini istiyoruz. Yarından itibaren ilk toplantımızda karara bağlayacağız ve çalışmalarımıza başlayacağız. Dünyada hamburger günü var. Tarihimizi önümüzdeki toplantıda belirleyeceğiz. Marşını, festivalini tamamlamış ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş, coğrafi işareti olan tava ciğerin dünyadaki bir günde Dünya Tava Ciğer Günü ilan edilmesini istiyoruz. Bunun için çalışmalara başlayacağız” dedi. Dinar’ın açıklamasının ardından katılımcılar oyun havaları eşliğinde doyasıya eğlenerek dernek yönetim ve denetim kurulu üyelerini tebrik ettiler. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 307 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Bilimin Edirne laboratuvarı Bilimin Edirne laboratuvarı 25.6.2019
Kırkpınar programı belli oldu Kırkpınar programı belli oldu 25.6.2019
Gürkan’ın erken seçim dileği Gürkan’ın erken seçim dileği 25.6.2019
Savcı, 4 sanığa ceza istedi Savcı, 4 sanığa ceza istedi 25.6.2019
Gürkan’dan soruşturma cevabı Gürkan’dan soruşturma cevabı 25.6.2019
Tܒden şoför şiddetine kınama Tܒden şoför şiddetine kınama 25.6.2019
Kıskançlık cinayetinde karar Kıskançlık cinayetinde karar 25.6.2019
Fidanlara çocuk ismi Fidanlara çocuk ismi 24.6.2019
Cem’in kadınları kahvaltıda buluştu Cem’in kadınları kahvaltıda buluştu 24.6.2019
Ayçiçeğinde kara tablo Ayçiçeğinde kara tablo 24.6.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 52
Web Siteleri 77
Facebook 95
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 239 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Basın bu olayı neden yazmadı?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Sorumluluk nedir? Ne kadar sorumluluk sahibiy..
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.