Edirne 13°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Vali Canalp, balık avcısı çıktı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Vali Canalp, balık avcısı çıktı 5.12.2018 - 09:43:20
Trakya Amatör Olta Balıkçıları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sadrettin Alıcı ve yönetim kurulu üyelerinin nezaket ziyaretinde Edirne Valisi Ekrem Canalp’in bilinmeyen bir özelliği daha ortaya çıktı. Alıcı, Canalp’in amatör olta balıkçılığı yaptığını açıklayarak; ‘Spin’ (at-çek) tekniği ile alabalık yakalamayı sevdiğini söyledi.Vali Canalp, balık avcısı çıktı

Trakya Amatör Olta Balıkçıları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sadrettin Alıcı ve yönetim kurulu üyeleri, 27 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı valiler kararnamesinin Resmi Gazete’de yayınlanması ile Edirne Valiliği görevine atanan ve 5 Kasım’da görevine başlayan Edirne Valisi Ekrem Canalp’i makamında ziyaret etti.

Ziyarete; Başkan Alıcı’nın yanı sıra Başkan Yardımcısı Zeki Yılmaz, Sekreter Sercan Menge, Üye Eray Gür ve dernek üyeleri Yalçın Parmak, Murat Susamişleyen ve Taner Akağaç da katıldılar. Alıcı, nezaket ziyaretinin ardından yaptığı yazılı basın açıklamasında Edirne Valisi Ekrem Canalp’a dernek kuruluş amacı ve projeleriyle ilgili bilgilendirmelerde bulunduklarını açıkladı.

Alıcı, açıklamalarında Canalp’e teşekkür ederek; “Sayın Valimizin, yoğun çalışma temposu içerisinde bizleri kabul buyurması, sivil toplum kuruluşlarına vermiş olduğu önemi göstermektedir. Bu da bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Sayın Valimize, Edirne’ye atanmalarından dolayı ‘hoş geldin’ dileklerinde bulunduktan sonra derneğimizin kuruluş amaçları hakkında bilgilerimizi sunduk. Edirne’nin nehirler ve yapay göller açısından çok zengin olduğu ve bu nedenle de olta balıkçılığının çok yaygın olduğundan söz ettik. Yasal olmayan yollarla avcılık yapılmasından, barajların, göletlerin ve nehirlerin kooperatiflere kiraya verilmesinden ve yeteri kadar denetlenmemesinden dolayı amatör olta balıkçılarının rahatsızlık duyduklarını ilettik. Ayrıca Edirne’de, ulusal ve uluslararası yarışmalar düzenlemek istediğimizi, bu sayede de Edirne’nin tarihinin, kültürünün tanıtımına ve ekonomisine katkıda bulunmak istediğimizi ilettik” ifadelerine yer verdi.

‘Spin’ ile alabalık avı

Açıklamalarında Canalp’in de amatör olta balıkçılığı ile ilgilendiğine yer veren Alıcı; “Bizleri oldukça sıcak karşılayan Sayın Valimiz; ‘Burası sizin yeriniz ve her zaman kapımız sizlere açıktır. Edirne’de böyle bir derneğin olmasından dolayı ben de çok mutlu oldum. Ben de amatör olta balıkçılığı yapıyorum. Özellikle ‘Spin’ (at-çek) yaparak alabalık yakalamayı severim. Derneğinizin yapacağı yarışma ve etkinlikleri, amatör bir olta balıkçısı olarak can-ı gönülden destekliyorum. Amatör olta balıkçıları, doğayla iç içedir. Tuttuğunuz balığın, isli demlikte yaptığınız çayın, tuttuğunuz balığı o ortamda pişirip yemenin hazzını tarif etmek güçtür. Bu duyguyu yaşamayan bilemez’ şeklinde düşüncelerini ifade ettiler.Sayın Valimiz Ekrem Canalp’, bizleri çok sıcak karşılamalarından dolayı çok mutlu olduğumuzu bildiriyor ve Sayın Valimize bir kez daha yönetim kurulu ve üyelerimiz adına saygılarımı sunuyorum” dedi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 784 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
100’üncü yılın coşku gecesi 100’üncü yılın coşku gecesi 21.5.2019
İsim Bayramı kutlandı İsim Bayramı kutlandı 21.5.2019
Başpehlivan Tansel Umut Başpehlivan Tansel Umut 21.5.2019
Gül tarımı için start verildi Gül tarımı için start verildi 21.5.2019
Engelliler için çok ayaklı proje Engelliler için çok ayaklı proje 21.5.2019
İşadamına FETÖ davası İşadamına FETÖ davası 21.5.2019
Bravo Muhammet Yaser! Bravo Muhammet Yaser! 21.5.2019
Sanat Okulu 142 yaşında Sanat Okulu 142 yaşında 20.5.2019
19 Mayıs’a Balkan buluşması 19 Mayıs’a Balkan buluşması 20.5.2019
Gürkan’dan çift tören tepkisi Gürkan’dan çift tören tepkisi 20.5.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 52
Web Siteleri 77
Facebook 93
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 237 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Tekel bitiyor galiba
Murat Savaş

Recep Duymaz
Yoksulun Yanında Olan Kurum: Vakıf
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Değişim
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.