Edirne 4°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Adnan Tunca’ya Lions desteği - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Adnan Tunca’ya Lions desteği 3.12.2018 - 10:33:09
Şehit Öğretmen Adnan Tunca Eğitim Uygulama Okulu’na, sorumluluk alanı Suriçi hariç İstanbul’dan Edirne’yi kapsayan Lions Kulübü 118E Federasyonundan kırtasiye, özel eğitim malzemesi ve Nutuk hediye edildi.Adnan Tunca’ya Lions desteği

İstanbul’da yaşayan Lions kulübü tarafından Şehit Öğretmen Adnan Tunca Eğitim Uygulama Okuluna kırtasiye, özel eğitim malzemesi ve 50 adet Nutuk hediye edildi. Hediye edilen Nutukların Arapça terimlerden arındırılıp öz Türkçeye çevrilmiş olduğu ifade edildi.

Okulu kendilerine kardeş okul ilan ettiklerini belirten Lions kulübü, bundan sonra da yardımlarının devam edeceğini belirterek “Sadece bedenimiz değil, kalbimizde sizinle” dediler. Geçtiğimiz hafta yoğun yağışlarda Edirne’de yaşanan afet dolayısıyla üzüntü duyduklarını, bu tür doğal afet durumlarında Amerika’daki genel merkezlerinde bir fon olduğunu ve bu fonamüracaat ettiklerinde 10 bin dolar yardımın onaylandığı müjdesini veren Lions Kulübü 118R Federasyon Başkanı Dr. Sina Mengi şunları ifade etti. “Bugün buradaki özel çocuklarımızın eğitim gördüğü bu güzel yuvaya İstanbul’daki kardeşlerimizden kırtasiye malzemesi, sınıflarda kullanılmak üzere özel eğitim malzemesi ve 50 tane de bugünkü dile çevrilmiş nutuk getirdik. Lions ailesi olarak eğitime çok ciddi önem veririz. Tüm yavrularımızın eğitimiyle birlikte özel yavrularımızın eğitimine daha da çok önem veririz. Bugün bu okul bizim kardeş okulumuz oldu. Tüm Lionların benimsediği bir okul vardır. Bu da artık bizim benimsediğimiz bir okul oldu ve bundan sonra bu okula tüm yardımlarımızı devam ettireceğiz. Bizim bölgemiz Suriçi dışında, İstanbul’dan Edirne’ye kadar uzanan tüm bölgedir. Biz buradaki tüm okullarla ilişkimizi devam ettiriyoruz. Edirne birkaç gün önce çok ciddi bir sel felaketi yaşadı. İstanbul’dan bunu üzülerek takip ettik. Lionsun uluslararası olması nedeniyle Amerika’daki genel merkezin böyle doğal afetlerde afet alanlarına acil yardım fonu vardır. Biz yazışmalarımızda bu fonu da harekete geçirdik ve bugün fonun gerçekleştiği haberi geldi. 10 bin dolar civarında bir fon önümüzdeki hafta içerisinde hesabımıza geçecek. Bu fondan Edirne’deki kardeşlerimize giyecek, battaniye, yiyecek, ilaç yardımı kalemlerinde en kısa sürede yardımcı olacağız. Bu okuldaki öğrenciler, aileleri, eğitmenler ya da öğretmenlerden kim etkilendiyse bu ekibe de yardımlarımızı ileteceğiz.”

Melike Tatlı’ya teşekkür

Gelen yardımlardan dolayı teşekkürlerini sunan Şehit Öğretmen Adnan Tunca Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Osman Dönmez ise “Lions ailesi olarak bizi onurlandırdınız. Buraya siz gelmeden önce köprü vazifesi gören Melike Tatlı hanıma çok teşekkür ediyorum. Haberi aldıktan sonra hemen harekete geçtik. Seramik öğretmenime ve el sanatları öğretmenime bunları söyledim. Çünkü onların atölyesiyle ilgili malzeme geleceğini öğrendik ve bu bizi çok sevindirdi. Çocuklarımıza terapi anlamında, eğitim anlamında en çok ihtiyacı olan malzemeleri getirdiniz. Bunun için çocuklarımız ve velileri adına çok teşekkür ediyorum. Bize gerekli izinleri sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Valiliğimize de çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Faydalı olacak”

Seramik öğretmeni Çiler Alkan ise;“Getirmiş olduğunuz malzemeler bizler için çok faydalı olacak. Çünkü çocuklarımızın el becerilerinin ve el kaslarının gelişmesi için çamur bizim için atölyelerimizde çok önemli” dedi.Kaynak: Şener ŞENTÜRK 138 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 8 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Tarihi anıta izinsiz yalıtım Tarihi anıta izinsiz yalıtım 14.12.2018
Nihat Hatipoğlu Edirne’deydi Nihat Hatipoğlu Edirne’deydi 14.12.2018
Emekle büyütecekler Emekle büyütecekler 14.12.2018
Mutlu, tahliye oldu Mutlu, tahliye oldu 14.12.2018
Sedefçi’nin desteği, İYİ Parti’ye Sedefçi’nin desteği, İYİ Parti’ye 14.12.2018
Kampanyayı GÜNDEM’e anlattı Kampanyayı GÜNDEM’e anlattı 14.12.2018
Erkeklere örnek olsun Erkeklere örnek olsun 14.12.2018
Meclis’e sel ödeneği Meclis’e sel ödeneği 14.12.2018
En eğlenceli eğitim En eğlenceli eğitim 13.12.2018
İYİ Parti’den Oğulpaşa’ya destek İYİ Parti’den Oğulpaşa’ya destek 13.12.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 41
Web Siteleri 60
Facebook 78
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 5


Ankete 190 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Fırtına yakın
Murat Savaş

Namık K. Döleneken
Derdimiz su baskınları...
Namık K. Döleneken

Nihal Özocak
Ah o tv dizileri
Nihal Özocak

Nefize Ramadan
Yoga ile engelleri aşmak
Nefize Ramadan

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.