Edirne 25°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Sağlıklı nesillere anne desteği - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Sağlıklı nesillere anne desteği 1.12.2018 - 14:09:39
Edirne’deki tüm çocukların sağlıklı bir hayat ve eğitim alması amacıyla hizmet veren Hüseyin Hüsnü Tekışık Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin Okul Aile Birliği, örnek bir kermes etkinliğine imza atarak, çocuklar için gelir sağladı. El emeğiyle hazırlanan ürünlerin Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kan Merkezi’nde satışa sunulduğu kermes, sağlıklı nesiller için ‘anne’ desteğinin önemini bir kez daha ortaya koydu.Sağlıklı nesillere anne desteği


Edirne Hüseyin Hüsnü Tekışık Rehberlik ve Araştırma Merkezi Okul Aile Birliği, rehberlik ve araştırma merkezi öğrencilerine katkı sağlamak amacıyla Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kermes düzenledi. Kan Merkezi’nde düzenlenen kermese doktorlar, sağlık çalışanları ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, Edirne ve çevresindeki özellikle engelli öğrenciler için önemli bir destek sağlandı.

Edirne’deki 4 özel eğitim merkezi ile devlet okullarındaki velilerin hazırladığı yiyecek ve içeceklerin satışa sunulduğu kermes ile Okul Aile Birliği yönetimi ve gönüllüleri hem yiyeceklerin satışını gerçekleştirirken, hem de vatandaşları merkeze başvuru yapabilmeleri konusunda bilgilendirdiler.

Edirne Hüseyin Hüsnü Tekışık Rehberlik ve Araştırma Merkezi Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Vildan Koç, kermes ile merkez ve öğrencilere gelir sağlamayı amaçladıklarını belirterek; “Kermesimizin hazırlanması amacıyla Edirne’deki 4 özel eğitim merkezinden destek aldık. Ayrıca devlet okullarında çocukları okuyan annelerimizin el emeğiyle yaptığı yiyecekleri sunuyoruz. Kermesimizin, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde düzenlenmesi bizim için çok önemlidir. Kan Merkezi’ne gelen hastalar, doktorlar, sağlık çalışanları kermesimizden alışveriş yapıyorlar ve bize katkıda bulunuyorlar. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

“Tanı almış tüm çocuklar merkezden geçiyor”

Edirne Hüseyin Hüsnü Tekışık Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin Edirne ve bölgesindeki engelli çocuklara tanı koymak amacıyla açıldığını söyleyen Koç; “Oldukça geniş ve güzel bir kapsamı vardır. Bütün engel gruplarıyla çalışılıyor. Tanı almış tüm çocuklar merkezimizden geçiyorlar. Merkezimizin raporu olmadan özel eğitim kurumlarına yönlendirilemiyorlar.  Merkezimiz şu anda Kaleiçi semtinde hizmet vermeye devam ediyor” dedi.

“Tüm çocuklara yardımcı oluyor”

Koç’un açıklamalarının ardından Merkez Okul Aile Birliği eski Başkanı Hülya Reel ise merkezin Edirne’deki tüm okullarda okuyan çocuklar için zararlı olarak bağımlılıklarla ilgili seminerler de düzenlediğini açıklayarak; “Seminerlerin yanı sıra öğretmenleri bilgilendirme, rehber öğretmenleri yönlendirme gibi hizmetler vermektedir. Çocuğunuzda bir problem görüyorsanız Edirne Hüseyin Hüsnü Tekışık Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ndeki psikologumuza başvurabilirler. Psikologumuz inceliyor ve yol gösterebiliyor. Toplumdaki tüm çocuklarımıza yardımcı olma amacındayız. Bütün çocuklarımız için açılan bir merkez ama özellikle engelliler için diye biliyor. Veliler, merkezimize gelerek yönlendirilme konusunda yardım alabilecekleri gibi çocuklarına da yardımcı olabilirler” sözlerine yer verdi. 09.00’da ürünlerin satışa sunulmasıyla başlayan kermes, 14.00’a kadar devam etti.Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 303 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 1 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Hükümlülerden tarihi çalışma Hükümlülerden tarihi çalışma 27.5.2019
Kadının engelsiz gündemi Kadının engelsiz gündemi 27.5.2019
Arı nereye, onlar oraya Arı nereye, onlar oraya 27.5.2019
Fakülteyi 3 yılda bitirdi Fakülteyi 3 yılda bitirdi 27.5.2019
Mahalle meclisi dönemi Mahalle meclisi dönemi 27.5.2019
22’nci yıla 2 sergi 22’nci yıla 2 sergi 27.5.2019
O otobüs tanıdık çıktı O otobüs tanıdık çıktı 27.5.2019
Zehir, Ergene’ye ulaşabilir Zehir, Ergene’ye ulaşabilir 24.5.2019
Tapu işlemlerinde artış Tapu işlemlerinde artış 24.5.2019
Osmanlı hassasiyeti taşlarda gizli Osmanlı hassasiyeti taşlarda gizli 24.5.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 52
Web Siteleri 77
Facebook 94
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 238 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Tekel bitiyor galiba
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Değişim
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.