Edirne 20°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
“Belediyede gemi karaya oturdu” - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
“Belediyede gemi karaya oturdu” 13.11.2018 - 09:35:43
AK Parti Edirne İl Yönetim Kurulu üyesi Rasim Özgün, AK Parti’den Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. Özgün, açıklamasında yaklaşık 40 yıldır Edirne’de ikamet ettiğini ve Edirne’nin sorunları ile sorunlarının çözüm yollarını iyi bildiğini ifade ederek; “Edirne Belediyesi’nde sistem çökmüş ve gemi karaya oturmuştur. Edirne’mizi bu durumdan kurtarmak için önümüzde büyük bir fırsat olan mahalli seçimler var” dedi.“Belediyede gemi karaya oturdu”


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edirne İl Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Özgün, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi Edirne Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı. AK Parti Edirne İl Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen törene; AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Çağrı Muştu ile çok sayıda parti üyesi katıldılar.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Akmeşe, AK Parti’de Belediye Başkan Aday Adaylığı sürecinde Rasim Özgün’ün aday adaylığı başvurusu gerçekleştirdiğini belirterek;“Rasim Özgün, bizim aynı zamanda okul arkadaşımızdır. Son 3 yıldan beri de birlikte görev yaptığım, çok değer verdiğim bir arkadaşımdır. Çalışma arkadaşları tarafından sevilen, sayılan; verdiğimiz görevleri layıkıyla yapmaya çalışan, çalışkan bir arkadaşımızdır. Edirne Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu. Bu sürecin hem Rasim Özgün’e, hem Edirne’ye, hem de milletimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Akmeşe’nin açılış konuşmasının ardından törende partililere seslenen Özgün, yerel seçimlerin 4 buçuk sonra gerçekleştirileceğini açıklayarak; “Edirne’mizin geleceğine imza atacak olan belediye başkanı ve meclis üyelerinin seçimi yapılacak. 25 yıldır Edirne’yi CHP’li başkanlar yönetiyor ve Edirne, başka illerle kıyaslandığında büyük bir köy görünümündedir. Alt yapısı çökmüş, üst yapılarında estetik yok, birçok mahallede üçüncü ve üst katlara sular çıkmıyor. Suların aktığı bazı bölgelerde zehir saçan asbestli borular var. Ulaşım ise ayrı bir garabettir. Edirne Belediyesi’nde sistem çökmüş ve gemi karaya oturmuştur. Edirne’mizi bu durumdan kurtarmak için önümüzde büyük bir fırsat olan mahalli seçimler var” dedi.

“Yaşanabilir bir kent vadediyoruz”

Özgün, yaklaşık 40 yıldır Edirne’de ikamet ettiğini ve Edirne’nin sorunları ile sorunlarının çözüm yollarını iyi bildiğini ifade ederek; “Edirne’nin karma karışık olan bu sorunlarını ancak AK Parti kadrolarının çözebileceğini iddia ediyorum. Bu kadroların da içimizde mevcut olduğunu söylüyorum. Lütfen önümüzdeki seçimlerde önyargılı olmayın. İlerleyen günlerde adayımız belli olup projelerimiz açıklanmaya başladığında size, şehrimize ne kazandıracağımız; çocuklarımıza, torunlarımıza nasıl bir miras bırakacağımız belli olacak. Bunlara bakınız ve kararınızı ona göre vererek seçiminizi yapınız. Biz, AK Parti olarak, sizlere modern, çağdaş, müreffeh, yeşili ve sosyal alanlarıyla gözünüze ferahlık verecek, yaşanabilir bir kent vadediyoruz” sözlerine yer verdi.

“Açık alan işletmeciliği yapıyorum”

Özgeçmişi ile ilgili bilgiler de veren Özgün; “Ben; 16 Şubat 1962, Süloğlu ilçesi Akardere Köyü, Mehmet ve Ayşe’nin oğlu Rasim Özgün’üm. İlkokulu köyümde bitirdim ve 1974 yılının Eylül ayında ortaokulu okumak üzere Edirne’ye geldim. Ortaokul ve liseyi Devlet Parasız Yatılı olarak okudum. Edirne İmam Hatip Lisesi mezunuyum. 4 yıl görev yaptıktan sonra istifa ederek görevimden ayrıldım ve ticarete atıldım. Bu dönemde 8 yıl kitap ve kırtasiye işi, farklı zamanlarda da 11 yıl lokanta işletmeciliği yaptım. 1995 ve 2001 yılları arasında ise Endüstri Meslek Lisesi’nin kantinini çalıştırarak hayata devam ettim. Son olarak da 12 yıldır çay bahçesi açık alan işletmeciliği yapıyorum” dedi.

“AK Parti ile refah geldi”

Türkiye’nin yakın tarihinde yaşanan siyasi ve ekonomik olaylara da dikkat çeken Özgün; “5 Nisan 1994 kararlarıyla ülkenin 4-5 kat gerilere gittiğini, çöktüğünü gördük. 2001 kriziyle ekonominin battığını gördük. Büyük krizler ve felaketler oldu. Ama hamdolsun ki 2001 yılında kurularak, 2002 yılında iktidar olan AK Parti’mizin iktidara gelmesiyle birlikte ülkemizde ekonomik bir rahatlık, refah seviyesi oluşmaya başladı. Darlığı ve zorluğu bilen biriyim. Zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Teşkilatçılığa ise öğrencilik yıllarımda başladım. Siyaseti; Milli Selamet Partisi, Refah Partisi, Fazilet Partisi, kısa bir dönem de Saadet Partisi içerisinde sandık görevlisi, okul sorumlusu, ilçe yönetimi gibi çeşitli birimlerde görev alarak öğrendim” ifadelerine yer verdi.

“Siyaset, yönetim sanatıdır”

AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte 2001 yılı içerisinde üye olarak siyasi hayatına devam ettiğini söyleyen Özgün; “9 seçimde okul sorumlusu olarak görev aldım. 2011 yılında merkez ilçe yönetim kurulu üyesi olarak çalıştım. 2016, 2017 ve 2018 yılları içerisinde il yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyorum. 3 yılın bir yılını Süloğlu ilçe koordinatörü olarak devam ettirdim. Son 2 yılda da il yönetim kurulu üyesi, AR-GE başkanı olarak devam ettim. Bununla birlikte son 2 seçimde, seçim koordinasyon merkezi başkanlığını yürüttüm. Ayrıca bir dönem de siyaset akademisi koordinatörlüğü yaparak partime katkıda bulundum. Tabandan geliyorum. Siyasetin, insan idare etme, yönetim sanatı olduğuna inanıyorum. Bu işi biliyorum, kendime güveniyorum, bunun için de belediye başkanlığına aday olabileceğimi ümit ederek aday adayı oluyorum” dedi.

“Kimsenin hakkını yedirmeyeceğim”

Özgün, inançlı biri olarak inancını yaşamaya çalıştığını ifade ederek; “Muhafazakâr bir yapıya sahibim. İnancım bana diyor ki; ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara en faydalı olanıdır. Komşusu açken, tok yatanın imanı zayıftır. Müslüman, o kimsedir ki diğer insanların, onun elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir. Çalmayan, çırpmayan, başkalarının hakkını gasp etmeyen, yemeyen, çaldırmaz ve kimsenin kötülüğünü istemez’. 56 yaşındayım ve bu zamana kadar böyle yaşadım, böyle yaşamaya da devam edeceğim. Eğer adaylık ve başkanlık bana nasip olursa, belediyeyi de aynı inancımı muhafaza ederek yöneteceğim. Hiçbir kimsenin hakkını, kimseye yedirmeyeceğim. Belediyenin işlerini en kaliteli işi en ucuza ve en kısa zamanda yaptıracağım. Bunların yaptığı gibi ‘4 buçuk yıl yat, son 6 ayda da görüntüyü kurtarmak için çalışıyormuş gibi yaparak piyasaya çık’ olmaz. Hayır, bu felsefeye karşıyım. Bana nasip olursa yapmayacağım. ‘Geç gelen adalet, adalet değilse; geç gelen hizmet de hizmet değildir’. Bu duygu ve düşüncelerle kent yönetimine, belediye başkanlığına aday adayı olarak talip oluyorum” sözlerine yer verdi.

“Kim olursa olsun çalışacağım”

Edirne Belediye Başkanlığı’na AK Parti’den aday adaylığını açıklayan isimlere teşekkür eden Özgün; “Partim uygun görürse anlattığım şartlarda hizmet etmeye devam edeceğim. Benden önce aday adayı olan 2 arkadaşım ve benden sonra aday adayı olacak arkadaşlarımız var. Hepsine teşekkür ediyorum. Bu aday adayları, partimize olan teveccühün göstergesidir. Bana veya onlara başkan adaylığı nasip olduktan sonra, kim olursa olsun gocunmadan Edirne’de AK Partili belediyeciliği uygulayabilmek için var gücümüzle çalışacağımıza kendi adıma söz veriyorum. Arkadaşlarıma destek olacağım. Edirne de AK belediyecilikle kurtulacak” dedi. Özgün, konuşmasının ardından aday adaylığı başvurusuna imza attı. Törenin sonunda Akmeşe, Özgün’e aday adaylığı alındı belgesini takdim etti. Tören, Özgün’ün tüm katılımcılardan tek tek tebrikleri kabulü ile sona erdi. Tebriklerin kabulü sırasında ortaya çıkan kuyruk ise dikkat çekti. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 2049 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 10 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
İlkokulda müzikli yoga İlkokulda müzikli yoga 24.4.2019
Gürkan’dan 23 Nisan sitemi Gürkan’dan 23 Nisan sitemi 24.4.2019
Eğitim çınarı 162 yaşında Eğitim çınarı 162 yaşında 24.4.2019
Balkan kardeşliğinin bayramı Balkan kardeşliğinin bayramı 24.4.2019
Geleceğin çevreci başkanı Geleceğin çevreci başkanı 24.4.2019
Savcı görüşünü açıkladı Savcı görüşünü açıkladı 24.4.2019
23 Nisan Suriye’de de kutlansın 23 Nisan Suriye’de de kutlansın 24.4.2019
Şehir Efsanesi çıktı Şehir Efsanesi çıktı 23.4.2019
Saraçlar’dan istifa çağrısı Saraçlar’dan istifa çağrısı 23.4.2019
Öğrenciye 23 Nisan traşı Öğrenciye 23 Nisan traşı 23.4.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 50
Web Siteleri 75
Facebook 91
Twitter 5
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 230 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Yine bayrak meselesi
Murat Savaş

Recep Duymaz
Filibe’nin “Gayret”i
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Orijinal yoga sistemi ile sağlıklı zayıflama
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.