Edirne 0°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Başkan gibi karşılandı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Başkan gibi karşılandı 13.11.2018 - 09:27:17
Edirne’de 2012 yılından bu yana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Edirne İl Müdürlüğü görevini yürüten Bilgin Özbaş, AK Parti Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayacağı toplantı salonunda adeta Belediye Başkanı gibi karşılandı. Katılımcılar nedeniyle taşan salonda alkışlarla ayakta karşılanan Özbaş, konuşması sırasında da alkış ve sloganlarla destek gördü. Özbaş “Vakit Edirne vaktidir” dedi.Başkan gibi karşılandıEdirne’de 2012 yılından bu yana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Edirne İl Müdürlüğü görevini yürüten Bilgin Özbaş, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi görevinden istifa ederek Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Özbaş, AK Parti Edirne İl Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen toplantı ile Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi. Toplantıya AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Çağrı Muştu’nun yanı sıra Edirne’deki çok sayıda sivil toplum örgütünün temsilcileri, yönetim kurulu üyeleri ve üyeleri ile parti üyeleri katıldılar. Özbaş, eşi ile katıldığı toplantıda katılımcılar tarafından ayakta alkışlanarak salona giriş yaptı. Özbaş’a yoğun ilgi gösterilen aday adaylığı töreninin açılış konuşmasını Akmeşe yaptı.

Akmeşe, konuşmasında yoğun katılım nedeniyle salonun dolup taştığını belirterek; “Bu heyecanı 31 Mart günü de AK Parti olarak hissedeceğiz. 31 Mart günü Edirne Belediyesi’ni AK Parti belediyesi ile tanıştıracağız. Bundan hiç şüphemiz yok. Çünkü biz, Edirnelilere inanıyoruz, adaylarımıza güveniyoruz. 31 Mart akşamı da Edirne Belediyesi’ni AK Parti belediyesi ile tanıştırmanın kutlamasını yapacağız. Şimdiden hayırlı olsun. Bilgin Bey, Edirnelilerin çok yakından tanıdığı, yaklaşık 29 yıl kamuda görev yapan, hem eğitim camiasında, hem de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Edirne İl Müdürlüğü’nde görev yapan çok kıymetli bir kardeşimizdir. O da bugün Edirne’ye hizmet yolunda farklı bir yolu seçti. Daha önce kamuda görev yaparken, bugün aday adaylığıyla ile beraber kısmet olursa Edirne Belediye Başkanı olarak Edirne’ye hizmet etmeyi şimdiden kabul etti” ifadelerine yer verdi.

“Edirne gerekli hizmeti alamıyor”

AK Parti’de önemli olanın adayın kim olduğu değil, belediyeyi aldıktan sonra Edirne’ye yapacağı hizmetler olduğunu vurgulayan Akmeşe; “Bu yol, uzun bir yoldur. Biz, Edirne’nin durumunu biliyoruz. Edirneliler de Edirne’nin durumunu biliyor. Yerel yönetim bakımından Edirne’nin gerekli hizmeti alamadığını hep söylüyoruz. Edirneliler de bunu söylüyor. Biz, gerek adaylarımızla, gerek meclis üyelerimizle, gerek teşkilatımızla Edirne Belediyesi’ne talibiz. Bundan sonraki süreçte AK Partili bir belediye başkanını orada göreceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Hem Bilgin Bey’e, hem Edirne’ye, hem de ülkemize Bilgin Bey’in aday adaylığı hayırlı olsun” dedi.

“Edirne’yi hak ettiği yere getirmek için”

Akmeşe’nin konuşmasının ardından Bilgin Özbaş, Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. Özbaş, konuşmasında hayatının önemli dönüm noktalarından birisini yaşadığını ifade ederek; “29 yıllık memuriyet hayatımdan ve çok sevdiğim mesleğimden istifa ettim. Edirne’de ve Edirne’de yaşayanlar için Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bir neferi olarak yola çıktığım bir gündür. Edirne’miz, ‘Sultanların şehri, şehirlerin sultanı’ unvanını almış, her tarafa gül ve lale kokuları yayması ile efsane olmuşken; şu anda her alanda yaşanan olumsuzluklar, herkes tarafından malumdur. Edirne’yi hak ettiği yere getirebilmek adına, Edirne ve Edirne’de yaşayanlar için bu göreve talibim. Öncelikle partimizin bugünlere getirilmesinde emeği olan kurucusundan vekiline, il yönetiminden ilçe yönetimine, mahalle başkanından delegesine katkı sağlayan, emeği geçen tüm arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

“Şehre borcumu ödemek için yola çıktım”

Özbaş, konuşmasında ailesinin Edirne kökenine de dikkat çekerek; “Benim, anne tarafından da, baba tarafından da dedelerimin her ikisi de Edirne’de doğdu, yaşadı ve vefat etti. Ninelerim, Edirne doğdu, yaşadı ve vefat etti. Annem; Edirne’de doğdu, yaşadı ve vefat etti. Babam; Edirne’de doğdu, yaşadı, esnaf olarak çalıştı ve vefat etti. Ben, 1969 yılında Edirne’nin Yeniimaret Mahallesi’nde doğdum. Gözümü bir açıp kapattım ki 49 yaşındayım. Rabbim bilir ama önümüzde bir 49 yıl daha olduğunu zannetmiyorum. Bir göz açıp kapayacak kadar vaktimiz kalmadı. Dedelerimizin mirası ve çocuklarımızın emaneti olan Edirne’mizi hak ettiği yere ulaştırmak, yaşadığımız bu şehre borcumuzu ödemek adına adil, dürüst, eşitlikçi, herkesin söz hakkı olduğu bir anlayışla şehrimizi yönetmek için yola çıkmış bulunuyorum. Bu şehri ve değerlerini korumak, daha ileriye götürmek birinci önceliğimiz olacaktır” dedi.

“Vakit, Edirne vaktidir”

Edirne’yi ilim, bilim, tarih ve turizm şehri yapmak istediğini söyleyen Özbaş;“Eğitimi en üst seviyeye taşımak olmazsa olmazımızdır. Geçmişte esnaflarımızın, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, sanayi sitemizin hep içinde olduk. Şiddet gören kadınlarımızın, yaşlılarımızın, engellilerimizin, masum ve mağdur çocuklarımızın, şehit yakını ve gazilerimizin, dezavantajlı vatandaşlarımızın hep yanında olduk. Edirne’mizi karış karış gezdik ve sorunlarını biliyoruz. Şimdi Edirnelilerin, Edirne’mizin yanında olmak ve Edirne’yi hak ettiği yere taşımak için varız. Edirne’yi, AK belediyecilik ile tanıştırmak için varız. Adalet ve Kalkınma Partisi belediyeciliğinin Edirne’miz ile tanışma vakti gelmiştir. Vakit, Edirne vaktidir. Edirne’mizi hep beraber tarih, turizm, eğitim ve sağlık merkezi haline getireceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Projelerimizle hazırız”

Edirne’yi sahip olduğu değerlerle herkesin imrenerek baktığı, şeffaf, denetlenebilir, 7 gün 24 saat güler yüzlü, istişareye dayalı, liyakatin ön planda olduğu, hakkın ve adaletin üstün tutulduğu, Türkiye’nin ve dünyanın gözbebeği olan bir şehir haline getirmek için projelerle hazır olduğunu belirten Özbaş;“Şu an AK Parti Edirne Belediye Başkan Aday Adayıyım. Sonuç ne olursa olsun bu alanda Edirne için yola çıkan tüm arkadaşlarımıza, bu yolda başarılar diliyorum” dedi.

Özbaş, konuşmasının ardından katılımcılar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Özbaş, konuşmasının tamamlanmasının ardından Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu imzaladı. İmzaların atılmasının ardından Akmeşe, Özbaş’a başvurusu alındı belgesini takdim etti. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 791 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
El ele seçim bürosu açtılar El ele seçim bürosu açtılar 15.2.2019
Aracına bağlayıp sürükledi Aracına bağlayıp sürükledi 15.2.2019
Başkan ETUS şoförlerini uyardı Başkan ETUS şoförlerini uyardı 15.2.2019
Saraçlarda dans Saraçlarda dans 15.2.2019
Gürkan hedef büyüttü Gürkan hedef büyüttü 15.2.2019
MHP, Kozan’ı geri çekiyor MHP, Kozan’ı geri çekiyor 15.2.2019
Hayvansevere ince uyarı Hayvansevere ince uyarı 15.2.2019
Engelliye merdiven engeli Engelliye merdiven engeli 15.2.2019
Telefondaki video cinayet delili Telefondaki video cinayet delili 15.2.2019
Çocuk Akademisi’ne adım adım Çocuk Akademisi’ne adım adım 14.2.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 46
Web Siteleri 63
Facebook 83
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 6


Ankete 204 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Küskünler sürpriz yapar mı?
Murat Savaş

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Oğlumdan beklentisiz olmayı öğrendim
Nefize Ramadan

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.