Edirne Gündem Gazetesi
,  
Video Galeri Foto Galeri Sinema Firma Rehberi Sitene Ekle Arşiv Künye
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Torunlarını görmek istedi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Torunlarını görmek istedi 6.12.2017 - 10:37:17
Ayrıldığı eşiyle mal paylaşımı için buluştuğu hukuk bürosunda ruhsatsız tabancasıyla kızını öldüren ve eşini ağır yaralayan taksici Necaattin A.’nın yargılandığı davada duruşma savcısı, Necaattin A.’nın “İşyeri dokunulmazlığını ihlal etme” hariç üzerine atılı tüm suçlardan cezalandırılmasını talep etti. Mahkemeye "Torunlarımı çok özledim, görmek istiyorum" dilekçesi veren A.'ya mahkemenin cevabı "Böyle bir yetkimiz yok" oldu.

Torunlarını görmek istedi
“Altsoydan akrabayı kasten öldürmek”, “Eşi kasten öldürmek”, “Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma”, “Tehdit” ve “İşyeri dokunulmazlığını ihlal etme” suçlarından yargılanan 57 yaşındaki taksici Edirne 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tekrar hakim karşısına çıktı.

"Torunlarımı çok özledim"
Duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılan Necaattin A.’nın mahkemeye gönderdiği dilekçede torunlarını çok özlediği ve onları görmek istediğini yazdığı öğrenildi. Mahkeme heyeti ise A.’ya mahkemenin böyle bir karar veremeyeceğini, mahkemenin böyle bir yetkisi olmadığını söyledi. 

Uzlaşma yok
Mahkeme heyeti, ayrıca A.’ya eşinin avukatı, Edirne Barosu avukatlarından Melike Özbey’e yönelik gerçekleştirdiği iddia edilen “Tehdit” suçunun uzlaşmaya tabi olduğunu belirterek, A.’dan uzlaşmak isteyip istemediğini sordu. A.’nın uzlaşmak istediğini söylemesi üzerine, Özbey’in avukatı şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, müvekkilinin uzlaşmak istemediğini söyledi. 

Savcı: “Cezalandırılsın” 
Duruşma, duruşma savcısının mütalaada bulunmasıyla devam etti. Duruşma savcısı mütalaasında Necaattin A.’nın üzerine atılı suçlardan “İşyeri dokunulmazlığını ihlal etme” suçu hariç cezalandırılmasını ve Necaattin A.’nın hükümle birlikte tutukluluk halinin devamını talep etti. Mütalaaya ilişkin diyecekleri sorulan Necaattin A. ise bir diyeceğinin olmadığını ifade etti. A.’nın baro tarafından atanan müdafii de mütalaaya karşı beyanda bulunmak için süre talep etti. Mahkeme heyeti, Necaattin A.’nın tutukluluk halinin devamına karar vererek, yargılamayı ileri bir tarihe erteledi.

Ne olmuştu?  
Edirne Merkez’de geçtiğimiz yılın Mayıs ayında ayrıldığı eşi Makbule A. ve kızı Dilek İ. ile mal paylaşımı için eşinin avukatının bürosunda bir araya gelen taksici Necaattin A.(57), mahkemenin hükmettiği 44 bin liralık tazminata sinirlenerek ayrıldığı eşi ve kızıyla tartıştı. A., tartışma sırasında ruhsatsız tabancasıyla avukatlık bürosunda ateş açtı. Taksicinin açtığı ateş sonucu kızı olay yerinde hayatını kaybederken, eşi ise ağır yaralı olarak Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Silahlı saldırıdan sonra kaçan A. bir süre sonra polisi arayarak teslim olmuş ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Kaynak: İlkyaz SAVAŞ 587 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
Tavsiye Word'e Aktar
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş
Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Köprünün adı değişti (!) Köprünün adı değişti (!) 16.12.2017
Afgan kılavuzlar tutuklandı Afgan kılavuzlar tutuklandı 16.12.2017
Şengün ilk oyunu kullandı Şengün ilk oyunu kullandı 16.12.2017
Mercan güven tazeledi Mercan güven tazeledi 16.12.2017
Edirne'de yoğun sis Edirne'de yoğun sis 15.12.2017
Edirne'de Edirne'de "Kudüs" fotoğraf sergisi açıldı 15.12.2017
Edirne'nin cazibesi daha da artacak Edirne'nin cazibesi daha da artacak 15.12.2017
Tunca Nehri'nde gurup vakti Tunca Nehri'nde gurup vakti 15.12.2017
AA'nın AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylaması 15.12.2017
Yan dönen araçtan sağ çıktı Yan dönen araçtan sağ çıktı 15.12.2017
Murat Savaş
Tavuk su içtikten sonra nereye bakar?
Murat Savaş

N. Kemal Döleneken
Yanlış Anımsıyorsun Melih Hoca...
N. Kemal Döleneken

Filiz Mandacı
Sanal Savaşçı
Filiz Mandacı

Arzu Gülsün
Bugün ne oldum deme, yarın ne olacağım de!
Arzu Gülsün
© Copyright - 2005-2017 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor