Edirne 9°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
‘Değişim’ için imza attı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
‘Değişim’ için imza attı 9.11.2018 - 09:54:58
AK Parti Edirne’de Merkez İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulunan ve kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi olan Av. Koray Uymaz, Edirne Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi. İl Başkanlığı’nda gerçekleşen törende başvurusunu gerçekleştiren Av. Uymaz, Edirne’nin hizmete susadığını belirterek; “Edirne değişime hazırdır. Gezdiğimiz her yerde Edirne’de yaşayanların değişimi istediğini görmekteyiz” dedi.‘Değişim’ için imza attı


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edirne’de Merkez İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulunan Av. Koray Uymaz, İl Başkanlığı’nda düzenlenen törenle Edirne Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi.

Av. Uymaz’ın Aday Adaylığı başvuru töreninde açıklamalarda bulunan AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, AK Parti’de aday adaylığı sürecinin devam ettiğini belirterek; “Bizim için mutlu bir gün. Bugün 2 tane aday adayımız başvuru yaptı. İkisi de beraber çalıştığım, birlikte yol yürüdüğüm dava arkadaşlarımdır. Recai Koçaşlı, kurucu il başkanımızdı. Koray Uymaz ile de kurucu il yönetiminde beraber çalıştık. Daha sonra da merkez ilçe başkanlığı ve il başkanlığı görevlerinde bulundu. Şimdi ben il başkanıyım. Allah da onlara gönüllerine göre versin” ifadelerine yer verdi.

AK Parti’de önemli olanın isimler değil, Edirne’ye hizmet etmek olduğunun altını çizen Akmeşe; “Hangi aday adayımız, aday olursa Edirne’ye hizmet edeceğiz. Hiçbir arkadaşımız, makam sahibi olmak için belediye başkanlığına aday olmaz. Önemli olan hizmet anlayışıdır. Edirne’nin durumu da ortadadır. Halkımızın, belediyeden aldığı hizmet de ortadadır. Dolaşıyoruz, soruyoruz; memnun kimseyi göremezsiniz. Biz, Edirne’nin makus talihini 31 Mart günü değiştireceğiz. Edirneli hemşerilerimizin hiç şüphesi olmasın. Çalışmalarımız da o yönde devam ediyor. Biz, sadece seçim öncesi çalışan bir parti değiliz. Belediye için aylar öncesinden çalışmalarımıza başladık ve devam ediyor. Aday adaylarımız da bireysel çalışmalarını yapıyorlar. Gerektiği zaman onlara da destek oluyoruz. Ama bu süreç bittiği ve adayımız da belli olduğu anda, bütün aday adaylarımız onun arkasından yürüyecektir. Bundan hiç şüphem yoktur. Bundan önceki süreçte de böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olacak. 31 Mart günü de Edirne’nin, Edirnelilerin çok beklediği AK Parti belediyesi ile Edirne’yi tanıştıracağız. Koray Uymaz'a bu süreçte başarılar diliyorum” dedi.

“Hizmetten başka bir şey düşünmedik”

Akmeşe’nin konuşmasının ardından Edirne Belediye Başkanlığı’na Aday Adaylığını açıklayan Uymaz, AK Parti’nin kuruluşundan beri siyasi mücadelesini devam ettirdiğini ve AK Parti Edirne İl Teşkilatı’nın ilk kurucuları arasında bulunduğunu belirterek; “Merkez İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulundum. Teşkilatın çeşitli kademelerinde görev aldım. Şimdi de Edirne Belediye Başkan Aday Adayı olarak müracaatımı yapıyorum. Siyaset yolculuğumuzda Edirne’ye hizmetten başka bir şey düşünmedik. Yıllardır Edirne’de yaşayan toplumun her kesimiyle iç içe olduk, herkesin sorunlarıyla ilgilendik” sözlerine yer verdi.

“Her görevden onur duydum”

Uymaz, Edirne’yi ve Edirnelileri gönülden sevdiğini söyleyerek; “Sorunu çözemediğimiz insanlara da güler yüz gösterdik. Bugüne kadar partimin genel merkezinin verdiği bütün görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. AK Parti’de aldığım her görevden onur duydum. AK Parti’nin, milletin partisi olma ve millet için mücadele etme ilkesi doğrultusunda bir neferi olarak çalışmalarımı devam ettirdim. Genel merkezimin, partinin karar organları beni Belediye Başkan Adayı olmaya layık görürlerse seçimi kazanmak için gece gündüz çalışacağım. AK Partili bir belediye için bıkmadan, usanmadan mücadele edeceğim. Partimizin vereceği her karar, bizim için en uygun karardır” dedi.

“Edirne hizmete susadı”

Edirne’nin hizmete susamış olduğunu söyleyen Uymaz; “Edirne değişime hazırdır. Gezdiğimiz her yerde Edirne’de yaşayanların değişimi istediğini görmekteyiz. Edirne, Anadolu’nun birçok şehrinden hizmet anlamında geri kalmış durumdadır. Yapacak çok işimiz var, yürüyecek çok yolumuz var. Fakat yapacağımız en önemli iş, insanımızın gönlüne girmek olacaktır. İnsan odaklı olmayan hiçbir proje, hizmet odaklı olmayan hiçbir çalışma sonuç vermemiştir. Partimizin tevdii edeceği adaylık görevini layıkıyla yerine getireceğimizi belirterek, Edirne’de değişim zamanı diyoruz” ifadelerine yer verdi.Uymaz, konuşmasının ardından Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi. Akmeşe, başvurusunu tamamlayan Uymaz’a Aday Adaylığı Alındı Belgesini takdim etti.Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 534 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Orta Edirne’de ortak akıl Orta Edirne’de ortak akıl 19.4.2019
Sanatta hedef büyüten konser Sanatta hedef büyüten konser 19.4.2019
Hem öğrendiler hem eğlendiler Hem öğrendiler hem eğlendiler 19.4.2019
Edirne Kanalı’na olimpik öneri Edirne Kanalı’na olimpik öneri 19.4.2019
Havsa’dan teşekkür ziyareti Havsa’dan teşekkür ziyareti 19.4.2019
İlk kez kan verdiler İlk kez kan verdiler 19.4.2019
Makam koltuğunda aşı Makam koltuğunda aşı 19.4.2019
Kadınlara Kapıkule bereketi Kadınlara Kapıkule bereketi 19.4.2019
Uyuşturucu damadımın Uyuşturucu damadımın 18.4.2019
Şiddete karşı tabip çağrısı Şiddete karşı tabip çağrısı 18.4.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 50
Web Siteleri 75
Facebook 90
Twitter 5
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 229 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Tavşan & Tazı
Murat Savaş

Recep Duymaz
Filibe’nin “Gayret”i
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Baba olmak
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.