Edirne 1°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Gözü yaşlı adaylık açıklaması - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Gözü yaşlı adaylık açıklaması 9.11.2018 - 09:53:29
AK Parti Edirne İl Başkanlığı kurucusu ve Edirne İl Genel Meclisi Üyesi Recai Koçaşlı, 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimleri için Edirne Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıkladı. Koçaşlı, açıklaması sırasında duygusal anlar yaşarken, gözyaşlarını tutamadı. Başvurusunu gerçekleştiren Koçaşlı; “Beni de bu partinin kurucusu olarak partimizin buralara gelmesi duygulandırıyor. Bu işe bir kişi başladım” dedi.Gözü yaşlı adaylık açıklaması


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edirne İl Başkanlığı kurucusu ve Edirne İl Genel Meclisi Üyesi Recai Koçaşlı, AK Parti İl Başkanlığı toplantı salonunda düzenlediği basın açıklaması ile Edirne Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı’nı açıkladı. Koçaşlı’yı aday adaylığı açıklamasında AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Edirne İl Genel Meclisi Üyeleri ve parti üyeleri de yalnız bırakmadılar.

Aday Adaylığı başvuru töreninde açılış konuşması yapan Akmeşe, AK Parti Edirne İl Başkanlığı’na 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler için ilk aday adaylığı başvurusunu Koçaşlı’nın yaptığını belirterek; “Pazartesi itibariyle sürecimiz başlamıştı. Birçok arkadaşımızla da görüşüyoruz. İlk müracaatı bu yola beraber çıktığımız, bize başkanlık yapan Sayın Recai Koçaşlı’dan aldığımız için çok mutluyuz. Bu süreç, hem partimize, hem de başkanımıza hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Akmeşe, AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerinde Edirne’de iddialı olduğunu söyleyerek; “ Bu iddia, hep lafla olmaz, bir şeyler de yapmamız lazım. Bizim, belediye ile ilgili çalışmalarımız bugünden başlamadı. Aylar öncesinden başlamıştı. Edirne’yi karış karış geziyoruz. Edirne’nin AK Parti Belediye Başkanlığı’na ihtiyacı var. Bu konuda daha önceden AK Parti’ye oy vermemiş Edirneli arkadaşlarımız da hemfikirler. Bunu sahada görüyoruz. Bunu görmek yetmiyor, Edirnelilere de kendimizi iyi anlatmamız gerektiğini biliyoruz” dedi.

Recep Gürkan’a yüklendi

Konuşmasında Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a da yüklenen Akmeşe; “31 Mart’tan sonra hiç ağlamayacağız, enkaz edebiyatı da yapmayacağız. Ne şartlarda olursa olsun Edirne’de hizmete talip olduğumuzu söylüyoruz. Edirne’nin çok kötü yönetildiğini hepimiz biliyoruz. Ben, Sayın Recep Gürkan gibi enkaz devraldığımızı söylemeyeceğim. Bizim adaylarımız da söylemeyecekler. Sanki Recep Gürkan, başka bir partiden enkaz devraldı da çıkıp bunun açıklamasını yaptı. 25 seneden beri aynı zihniyet Edirne’yi yönetiyor. Birbirinizi şikâyet etme şansınız da, hakkınız da yok. Ama bu millet de bunu artık çok iyi biliyor. 31 Mart’tan sonra inşallah Edirne Belediyesi’ni AK Parti ile buluşturacağız. En güçlü adayla, seçimi kimle kazanacaksak o adayla, diğer aday adayı arkadaşlarla hep beraber destek olup Edirne Belediyesi’ne talip olduğumuzu her zaman söylüyorum. Benim için çok mutlu ve onurlu bir gündür. Beraber yola çıktığım, bize ağabeylik ve başkanlık yapan Sayın Recai Koçaşlı’dan bugün (dün) aday adaylığı formunu teslim alacağız. Bu sürecin, hem Recai başkanımıza, hem de Edirne’mize hayırlı olmasını diliyorum” sözlerine yer verdi.

Gözyaşlarını tutmakta zorlandı

Akmeşe’nin konuşmasının ardından törende Edirne Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını açıklayan Koçaşlı; “Kurucu İl Başkanlığı’nı yaptığım bu davanın, daha ileri gitmesi ve Edirne’yi AK Belediyecilik ile tanıştırmak için, Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatımı yapmak için burada bulunuyorum. Hakkımızda hayırlıysa, Edirne’ye hayırlı hizmetler yapabileceksek, Allah bize nasip etsin. Allah-u Teâla şahsıma AK Parti sayesinde iki tane şeref bahşetti. Birincisi, kurucu il başkanlığı yaptım. O şeref, güzel bir şerefti ve başarıyla tamamladım. Daha sonra tekrar il başkanı oldum. Daha sonra da ‘Edirne’de CHP’den başka parti birinci olmaz’ denilen yerde, ekip arkadaşlarımızla 2004 yerel seçimlerinde (İl Genel Meclisi) birinci parti olmayı bizlere nasip etti. Mukadderattır, çeşitli vesilelerle milletvekilliğine aday adayı oldum ama nasip değilmiş” dedi. Koçaşlı’nın konuşması sırasında gözyaşlarını tutmakta zorlandığı ve gözünden yaş akması dikkat çekti.

“Pazara kadar değil, mezara kadar”

Konuşmasına devam eden Koçaşlı, AK Parti’de koltuk davası için siyaset yapmadığının altını çizerek; “Bizim bütün çabamız, bu davayı daha ileri götürmek, Edirne’mize 92 yıllık payitahtlık yapmış bu ile layık olduğu hizmetleri getirmek için aday adayı oldum. Yoksa benim belediye başkan aday olma gibi bir derdim yok. Olsaydı, bugüne kadar bu davadan vazgeçerdik. İl Başkanlığını bıraktıktan sonra Demokrasi Hakem Heyeti Başkanlığı yaptım. Hâlâ da İl Yönetiminde Demokrasi Hakem Heyeti Başkanıyım. İl Genel Meclisi Merkez Üyesi oldum. Şu anda da AK Parti İl Genel Meclisi Grup başkanvekiliyim. Biz, bu davayı hiç bırakmadık, bırakmaya da niyetimiz yok. Bütün derdimiz, Türkiye’nin diğer illerinde olduğu gibi AK Belediyeciliğin Edirne’ye de gelmesi için mücadele etmektir. Ben, aday olurum ya da olmam ama pazara kadar değil, mezara kadar buradayız. Allah-u Teâla, yar ve yardımcımız olsun” ifadelerine yer verdi.

“Bu işe bir kişi başladım”

Koçaşlı, konuşmasının ardından AK Parti Belediye Başkan Aday Adaylığı formuna imza atarak, Akmeşe’ye teslim etti. Akmeşe de başvurunun ardından Belediye Başkan Aday Adaylığı Alındı Belgesi’ni takdim etti. Belgesini alan Koçaşlı, basın mensupları duygusal anlar yaşadığını hatırlatması üzerine açıklamalarda bulunarak; “İnsan doğar, büyür, evlenir, çocuk ve torun sahibi olunca duygulanır. Beni de bu partinin kurucusu olarak partimizin buralara gelmesi duygulandırıyor. Bu işe bir kişi başladım. İlk başladığımızda yanımda olan 22 arkadaşımdan Allah razı olsun. Bir kişiden binlere, onbinlere, yüzbinlere geldik. Allah’a ham olsun. İnsan, diktiği ağacın meyvesini görünce duygulanıyor. İnşallah Edirne’ye AK Belediyeciliği kazandırarak taçlandırmak istiyoruz” dedi. Koçaşlı, açıklaması sırasında gözyaşlarına hâkim olamadı. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 223 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Şiddet hepimizi öldürüyor Şiddet hepimizi öldürüyor 21.1.2019
Uymaz’a Pomak desteği Uymaz’a Pomak desteği 21.1.2019
Sokakta yangın var Sokakta yangın var 21.1.2019
CHP adaylarını belirliyor CHP adaylarını belirliyor 21.1.2019
Haberim yok ama şüphelendim Haberim yok ama şüphelendim 21.1.2019
Trakya Birlik’te beyaz dönem Trakya Birlik’te beyaz dönem 21.1.2019
Hattati memleketinde bir hattat Hattati memleketinde bir hattat 21.1.2019
CİMER’e KYK şikâyeti CİMER’e KYK şikâyeti 20.1.2019
Öykü’nün umudu için Öykü’nün umudu için 18.1.2019
Uymaz’dan kadınlara müjde Uymaz’dan kadınlara müjde 17.1.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 44
Web Siteleri 61
Facebook 80
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 5


Ankete 196 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Durumdan vazife çıkarmak
Murat Savaş

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Kendini dinlendirebilme yeteneği meditasyon
Nefize Ramadan

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.