Edirne 21°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
“Kandıranı teşhir ederiz” - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
“Kandıranı teşhir ederiz” 9.11.2018 - 09:38:05
On binlerce Bulgar turistin üye olduğu facebook’taki “Edirne’de Alışveriş” sayfasının kurucu yöneticisi Stoyço Dobrev, sayfa üyelerinin Edirne’de alışveriş ve geziden memnun olduklarını ancak zaman zaman şikayetler aldıklarını belirterek “Fahiş fiyat, tarihi geçmiş ürün ve müşteriyi kandırma gibi konularda şikayetler alıyoruz. Şimdilik bu firma ve işyerlerinin isimlerini listeliyoruz sonra teşhir edeceğiz” dedi.“Kandıranı teşhir ederiz”


Facebook’ta üye sayısı 30’ini aşan “Edirne’de Alışveriş” sayfasının kurucu Stoyço Dobrev GÜNDEM’e konuştu. Dobrev, genel olarak üyelerin Edirne’den memnun ayrıldıklarını ancak son zamanlarda bazı şikayetler aldıklarını belirterek “Bu firma ve işyerlerinin listesini hazırlıyoruz, teşhir edeceğiz” dedi.

Dobrev, “Bulgaristan’da yaşıyorum. Öncelikle GÜNDEM Gazetesi’ne bana, Edirne kamuoyuna ve esnafına seslenme fırsatı verdiği için teşekkür etmek istiyorum. Ben facebook’ta “Edirne’de Alışveriş” adlı grubun kurucusuyum. Grubun kurulması spontane bir karardı, Edirne’ye yapmış olduğum bir geziden sonra kurdum. Grubun tam kuruluş tarihi 23 Eylül 2018. İlk günlere üye kişi sayısı azdı. Bugün yani bir buçuk ay sonra grupta 30 binden fazla üye var. Bin 500’e yakın gönderi ve yaklaşık 25 bin yorum bulunmakta. Her geçen gün üye sayısı artmakta, bununla birlikte Edirne’de alışveriş yapmak isteyenlerin sayısı artmakta” dedi.

Her türlü bilgi paylaşılıyor

Grupta her türlü bilgi paylaşıldığını belirten Dobrev, “Grupta Edirne hakkında her türlü bilgi yer almakta: pazarlar, marketler, yiyecek, ilaçlar, hoteller, kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri, resimler ve şehirle ilgili her tipten bilgi.  Bilgi grubun üyelerinden gelmekte. Her bir üye soru sorabiliyor ve aynı anda sorularına cevap bulabiliyorlar. Bütün üyeler sürekli bilgi alışverişi aldıkları yiyecekler, hangi marketlerden aldıkları, eczaneler nerede, ilaçların fiyatı nedir, nerede Bulgarca bilen kişiler var, hangi satıcılar memnunlar ve hangilerinden memnun değiller ve bu tip bilgiler paylaşılıyor. Grupta çok bilgili ve deneyimli üyeler var, bu kişiler Edirne’yi çok iyi tanıyor ve tüm soruları cevap veriyorlar. Gruptaki bilgiler herkes için çok faydalı ve herkes bu bilgilere erişebilir. Her bir üye soru sorabilir ve fotoğraf paylaşımında bulunabilir” ifadelerini kullandı.

İnternet sayfası yolda

Grubun Edirne’yi Bulgar turistlere tanıtmak ve alışverişlerine yardımcı olmak için kurulduğunu belirten Dobrev şöyle dedi: “Gruptaki üyelerin birçoğu Türkçe biliyor ve bu kişiler diğer kişilere ürünlerin bilgilerini tercüme edip yardımda bulunuyor, yiyeceklerin, ilaçların, hotel önerisinde bulunuyorlar, Bulgaristan gelen misafirlere faydalı bilgiler veriyorlar. Bu grup sadece Edirne ve alışveriş için kurulmuştur, Bulgaristan tanınmış ve şehir hakkında güzel reklam ve kampanyalar yapmakta. Yakın bir zamanda internet sayfası faaliyete geçecek.”

Edirne haritası var

Google yardımıyla bir Edirne haritası oluşturdukları ve belli başlı hotel, lokanta, eczane gibi işyerleri ile tarihi eserlerin bu haritada işaretli olduğunu kaydeden Stoyço Dobrev “Harita Edirne için ve bu harita orada alışveriş yapan Bulgarlar için çok yararlı. Bu haritayı Rusya ve Yunanistan’dan gelen turistlerde kullanıyor. Bu haritada en çok ziyaret edilen yerler ve oraya ulaşım nasıl oluyor hakkında bilgiler var. Sayfaya girildiğinde haritaya ulaşabilirsiniz. Bu mekanların sahipleri benimle özel olarak iletişime geçerek bilgi verdiler. Bu haritaya başka marketler, hoteller, restoranlar, mekanlar da ekleyebiliriz, fakat bunun için kişiler benimle bağlantıya geçerek mekanlar hakkında bilgi vermeleri gerekiyor. Aynı zamanda daha fazla reklam kampanyaları için çalışıyoruz, bununla ilgili tüccarlar bana özel olarak e-mail atabilirler” ifadelerini kullandı.

“Teşhir edeceğiz”

Gruba üye olanları korumaya yönelik çalışma yaptıklarını da belirten Dobrev “Bu arada artık grubumuzda olumsuz şikayetler de var. Bu şikayetlerşunlardan oluşuyor: Bazı kişiler tarafından kullanım süresi geçmiş ürünler, kalitesiz malzemeler, daha yüksek fiyata satılan ürünler satılıyor. Bu kişi ve kuruluşların listesini yapıyoruz. Turistleri kandıranı, fahiş fiyat alanı, kalitesiz mal sanatı teşhir edeceğiz. Edirne hakkında çok olumlu düşüncelere sahibiz. Fakat kendi üyelerimizi bu tip olaylardan korumaya çalışacağız ve aynı zamanda Edirne’nin prestijini korumaya dikkat edeceğiz. Ricamız tüccarların gelen Bulgar turistleri kandırmaya çalışmamaları, çünkü turistlerin yüzde 70 onlardan oluşuyor ve grubumuzda her deneyim paylaşılıyor” diye konuştu. Kaynak: Murat SAVAŞ 2032 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 5 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Birlikte Kapıkule’yi incelediler Birlikte Kapıkule’yi incelediler 23.7.2019
Pascal’dan alıntıyla başladı Pascal’dan alıntıyla başladı 23.7.2019
4 can toprağa verildi 4 can toprağa verildi 23.7.2019
Rumeli’nin Aile Akademisi Rumeli’nin Aile Akademisi 23.7.2019
Saraçlar’da Gagavuz halayı Saraçlar’da Gagavuz halayı 23.7.2019
Diyanet’ten kurbanlık merkezi Diyanet’ten kurbanlık merkezi 23.7.2019
Karaağaç’a çöl manzarası Karaağaç’a çöl manzarası 23.7.2019
Tarımın imkânsız tablosu Tarımın imkânsız tablosu 22.7.2019
Edirne'de kaza: 4 ölü, 2 yaralı Edirne'de kaza: 4 ölü, 2 yaralı 22.7.2019
Çakırlar’dan Sadık Ahmet teklifi Çakırlar’dan Sadık Ahmet teklifi 22.7.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 53
Web Siteleri 80
Facebook 98
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 246 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Dingo’nun ahırı mı orası?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.