Edirne 10°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
EDİRNE’Yİ REZİL ETTİ - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
EDİRNE’Yİ REZİL ETTİ 7.11.2018 - 09:37:37
Edirne Belediyesi’nin saat ücretini 1 lira olarak belirlediği otoparkta turistlerin neler yaşadığını, kente turist olarak gelen bir Bulgar gazeteci gözler önüne serdi. Kendisinden fazla ücret alıp karşılığında belge vermeyen otopark görevlisine Başkan Recep Gürkan’la özçekim (selfie) fotoğrafını gösteren gazeteciye otoparkçı parasını iade etmek istedi. Ülkesine dönen gazeteci yaşadıklarını sosyal medya hesabından duyurdu. Turizm kenti Edirne, bir paragözün hatası yüzünden prestij kaybetti.EDİRNE’Yİ REZİL ETTİOnun adı Krasimir Krumov. Bulgaristan’ın Şumnu (Şumen) kentinde yaşıyor ve gazetecilik yapıyor. Edirne yerel basınında Krumov’u tanımayan gazeteci yok gibi. Daha önce Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Edirne İletişim İl Müdürlüğü ile Bulgaristan Başkonsolosluğu’nun birlikte yürüttüğü “Türkiye – Bulgaristan Arasında Gazetece Değişimi” projesi kapsamında bir grup meslektaşıyla Edirne’ye geldi. Aynı proje kapsamında Edirneli gazetecilerin Razgrad ve Şumnu’ya yaptıkları ziyarette kafilede bulunanlara gösterdiği ilgi ve yardımlarla takdir topladı.

Krumov geçtiğimiz günlerde ailesiyle ve dostlarıyla Edirne’ye gelerek üç günlük bir tatil yaptı. Dönüşünde ise sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar Edirne açısından gurur duyulacak şeylerdi. Restoranları harika bulmuştu, insanları cana yakın bulmuştu. Ancak paylaşımlardan biri hariçti. Krumov, Edirne Belediyesi çalışanları tarafından işletilen otoparkta yaşadığı ve canını sıkan bir olayı yine sosyal medyada anlatmıştı.

Neler anlattı?

Bulgar gazeteci Krumov yaşadıklarını şöyle anlatıyor: “İki aile üç günlük Edirne tatili için kente geldik. Selimiye yakınlarındaki bir otelde kaldık. Her şey çok güzel, kent harika, insanlar cana yakın. Restoranlar temiz ve yiyecekler lezzetli. O gün iki otomobil peş peşe Selimiye yakınlarında bulunan ve belediyenin işlettiği otoparka yanaştım ve arabamı park ettim. Arkamdaki dostlarım da kendi otomobillerini park ettiler. Üç saat kalacağımızı söyleyerek kaç lira ödeyeceğimizi sorduk. 10 lira dediler. Ben indirim istedim ve aynı paraya 4 saat kalıp kalamayacağımızı sordum. Sarı yelekli otopark görevlisi kalabileceğimizi söyledi. Ben 10 lira, dostum 10 lira olmak üzere toplam 20 lira verdik. Oradan yakınlardaki ciğerci dükkanına yemek yemek üzere yürüyorduk. Birden bire otopark ücretlerini gösteren tabelayı gördüm ve otoparkçının bize yalan söyleyerek kandırdığını fark ettim. Çok kızmıştım. Geri dönüp otoparkçıyı buldum. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la çektirdiğim özçekim fotoğrafı (selfie) gösterdim. Bu kez paramızı geri vermeye kalktı, akşama kadar otomobillerimizin otoparkta kalabileceğini söyledi. Elimi öptü ve bir yanlışlık olduğunu söyledi. Parayı geri almayı kabul etmedim. Tekrar yemek yiyeceğimiz yere döndük. Yemekten sonra otomobillerimizin yanına geldiğimizde bize verilmeyen ücret makbuzlarının bu kez sileceklerin altına konduğunu gördük.”

“Bir kırgınlığım yok”

Edirne gezisinden çok memnun kaldığını belirten Krasimir Krumov “Her turistin Edirne Belediye Başkanıyla bir özçekim fotoğrafı yoktur. Bir gazeteci olarak otoparkçıların turistlere yüksek fiyat uyguladıklarını ve Edirne için çok kötü bir imaj sergilediklerini düşünüyorum” ifadelerini de kullandı. Kaynak: Murat SAVAŞ 2374 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 13 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Çözüm ziyaretleri Çözüm ziyaretleri 23.1.2019
Şoföre hapis, yolcuya beraat Şoföre hapis, yolcuya beraat 23.1.2019
Zimmet iddiasında evleri arandı Zimmet iddiasında evleri arandı 23.1.2019
Köpeği sahipsiz kalmadı Köpeği sahipsiz kalmadı 23.1.2019
TIR’da 67 kilo eroin TIR’da 67 kilo eroin 23.1.2019
Şehit ailelerine ücretsiz ceviz Şehit ailelerine ücretsiz ceviz 23.1.2019
Binlerce İŞKUR’luya zam Binlerce İŞKUR’luya zam 23.1.2019
Bin mirasla EMITT’e Bin mirasla EMITT’e 23.1.2019
Kaçış yolundaki huni; Edirne Kaçış yolundaki huni; Edirne 23.1.2019
Baro’dan kadınlara destek Baro’dan kadınlara destek 22.1.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 44
Web Siteleri 61
Facebook 80
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 5


Ankete 196 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Sandık
Murat Savaş

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Kendini dinlendirebilme yeteneği meditasyon
Nefize Ramadan

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.