Edirne 0°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
İki genç avukat cübbe giydi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
İki genç avukat cübbe giydi 3.11.2018 - 10:27:43
Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Av. Simge Ada’nın yanında stajını tamamlayan Emir Yıldız, Edirne Barosu’nda düzenlenen tören ile yemin ederek avukatlık ruhsatını aldı. Düzenlenen ikinci törende Ayşenur Kezer ruhsatını alarak cübbe giydi.İki genç avukat cübbe giydi


Edirne Barosu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen yemin törenine Baro Başkanı Av. Alper Pınar, Edirne Barosu Yönetim Kurulu üyeleri, Av. Özgür Yıldırım, Av. Simge Ada ile Emir Yıldız’ın meslektaşları, ailesi ve arkadaşları katıldı. Edirne Barosu Yönetim Kurulu üyesi Nail Karakuş açılış konuşmasında, avukatlığın ömür boyu öğrenmeyi gerektiren bir meslek olduğunu vurgulayarak, bu açıdan avukatlık stajının mesleğe kabulde önemli bir ön koşul olduğunu belirtti. Genç meslektaşının başarılı bir staj dönemi geçirdiğini belirten Karakuş, genç meslektaşına Edirne Barosu ailesi olarak başarılar diledi.
Edirne Baro Başkanı Alper Pınar da baro olarak avukatlığın çok özel bir meslek olduğunu vurgulayarak, “Aramıza sürekli yeni gelen meslektaşlarımız katılıyor. Bundan dolayı da çok mutluyuz. Avukat olmak, Hukuk Fakültesi bitirmek bu işin temelinde, doğasında olan bir şey ama bunun nasıl yaptığınız önemli. Biz bunu önemsiyoruz. Emir kardeşimiz bu bilinç içerisinde stajını gerçekleştirdi. Simge Hanım da kendisine mesleki tecrübelerini aktardı. Bundan dolayı, bundan sonraki süreci çok daha verimli değerlendireceğimize inancımız tamdır. Biz meslektaşlarımızın çınar ağacı olmasını istiyoruz. Çınar gibi yirmi yıl boyunca ağır ve emin adımlarla yürümelerini, hep dik durmalarını, taviz vermemelerini, hukuktan, adaletten ayrılmamalarını temenni ediyoruz. Bu kapsam da çalışacağına inancım tamdır. Yolu açık olsun” şeklinde konuştu.

Pınar, konuşmasının ardından Av. Emir Yıldız’a avukatlık yeminini ettirdi. Yıldız’ın yemin etmesinin ardından Av. Simge Ada, Yıldız’a cübbesini giydirdi. Yıldız, avukatlık mesleğine adım attığı bugünde kendisini yalnız bırakmayan, ailesi meslektaşları ve arkadaşlarına teşekkür ederek, yoluna yanında stajını tamamladığı Av. Simge Ada ile devam edeceğini ifade etti. Yıldız’ın yanında stajını tamamladığı Av. Simge Ada konuşmasında en az genç meslektaşı kadar heyecanlı olduğunu ifade ederek, “Kendisini uzun zamandır tanıyorum. Daha öğrenciyken bile tanışıyoruz. Bundan sonra birlikte devam edeceğiz. Çok başarılı olacağına inancım sonsuz” şeklinde konuştu. Öte yandan Baro eski Başkanı Av. Özgür Yıldırım da kendi döneminde stajını yapan genç meslektaşına meslek hayatında başarılar diledi. Törenin ardından genç avukat Emir Yıldız’ı tebrik eden Edirne Barosu Yönetim Kurulu üyeleri, ailesi, meslektaşları ve arkadaşları Yıldız ile birer hatıra fotoğrafı çektirdi.

İkinci tören

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan 23 yaşındaki Ayşenur Kezer Edirne Barosu'nda düzenlenen yemin töreniyle avukatlık ruhsatını aldı. Baroda öğleden sonra Ayşenur Kezer için düzenlenen ruhsat ve cübbe giyme törenine Kezer de Baro Başkanı Av. Alper Pınar’ın ettirdiği yeminden sonra cübbesini yanında stajını yaptığı Av. Neslihan Türkay ve Av. Mete Türkay giydirdi. Ruhsatını alan Kezer'e meslektaşları başarılar diledi. Kaynak: İlkyaz SAVAŞ 297 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Necatiye’ye dünyanın tebriği Necatiye’ye dünyanın tebriği 16.1.2019
Marka kent olmalıyız Marka kent olmalıyız 16.1.2019
Memur bordro yaktı Memur bordro yaktı 16.1.2019
Uymaz’dan kan bağışı Uymaz’dan kan bağışı 16.1.2019
Can birliği Can birliği 16.1.2019
Başkana hakarete ceza Başkana hakarete ceza 16.1.2019
İkinci Münevver Karabulut vakası İkinci Münevver Karabulut vakası 16.1.2019
Edirne’ye 2 yeni taksi durağı Edirne’ye 2 yeni taksi durağı 15.1.2019
Vali Canalp'ten köy ziyaretleri Vali Canalp'ten köy ziyaretleri 15.1.2019
CKD’den 96 yıllık vefa CKD’den 96 yıllık vefa 15.1.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 43
Web Siteleri 61
Facebook 80
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 5


Ankete 195 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Siyasete bir göz gezdirelim
Murat Savaş

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
2019’da neden yoga yapmalıyız
Nefize Ramadan

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.