Edirne 8°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
İki genç avukat cübbe giydi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
İki genç avukat cübbe giydi 3.11.2018 - 10:27:43
Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Av. Simge Ada’nın yanında stajını tamamlayan Emir Yıldız, Edirne Barosu’nda düzenlenen tören ile yemin ederek avukatlık ruhsatını aldı. Düzenlenen ikinci törende Ayşenur Kezer ruhsatını alarak cübbe giydi.İki genç avukat cübbe giydi


Edirne Barosu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen yemin törenine Baro Başkanı Av. Alper Pınar, Edirne Barosu Yönetim Kurulu üyeleri, Av. Özgür Yıldırım, Av. Simge Ada ile Emir Yıldız’ın meslektaşları, ailesi ve arkadaşları katıldı. Edirne Barosu Yönetim Kurulu üyesi Nail Karakuş açılış konuşmasında, avukatlığın ömür boyu öğrenmeyi gerektiren bir meslek olduğunu vurgulayarak, bu açıdan avukatlık stajının mesleğe kabulde önemli bir ön koşul olduğunu belirtti. Genç meslektaşının başarılı bir staj dönemi geçirdiğini belirten Karakuş, genç meslektaşına Edirne Barosu ailesi olarak başarılar diledi.
Edirne Baro Başkanı Alper Pınar da baro olarak avukatlığın çok özel bir meslek olduğunu vurgulayarak, “Aramıza sürekli yeni gelen meslektaşlarımız katılıyor. Bundan dolayı da çok mutluyuz. Avukat olmak, Hukuk Fakültesi bitirmek bu işin temelinde, doğasında olan bir şey ama bunun nasıl yaptığınız önemli. Biz bunu önemsiyoruz. Emir kardeşimiz bu bilinç içerisinde stajını gerçekleştirdi. Simge Hanım da kendisine mesleki tecrübelerini aktardı. Bundan dolayı, bundan sonraki süreci çok daha verimli değerlendireceğimize inancımız tamdır. Biz meslektaşlarımızın çınar ağacı olmasını istiyoruz. Çınar gibi yirmi yıl boyunca ağır ve emin adımlarla yürümelerini, hep dik durmalarını, taviz vermemelerini, hukuktan, adaletten ayrılmamalarını temenni ediyoruz. Bu kapsam da çalışacağına inancım tamdır. Yolu açık olsun” şeklinde konuştu.

Pınar, konuşmasının ardından Av. Emir Yıldız’a avukatlık yeminini ettirdi. Yıldız’ın yemin etmesinin ardından Av. Simge Ada, Yıldız’a cübbesini giydirdi. Yıldız, avukatlık mesleğine adım attığı bugünde kendisini yalnız bırakmayan, ailesi meslektaşları ve arkadaşlarına teşekkür ederek, yoluna yanında stajını tamamladığı Av. Simge Ada ile devam edeceğini ifade etti. Yıldız’ın yanında stajını tamamladığı Av. Simge Ada konuşmasında en az genç meslektaşı kadar heyecanlı olduğunu ifade ederek, “Kendisini uzun zamandır tanıyorum. Daha öğrenciyken bile tanışıyoruz. Bundan sonra birlikte devam edeceğiz. Çok başarılı olacağına inancım sonsuz” şeklinde konuştu. Öte yandan Baro eski Başkanı Av. Özgür Yıldırım da kendi döneminde stajını yapan genç meslektaşına meslek hayatında başarılar diledi. Törenin ardından genç avukat Emir Yıldız’ı tebrik eden Edirne Barosu Yönetim Kurulu üyeleri, ailesi, meslektaşları ve arkadaşları Yıldız ile birer hatıra fotoğrafı çektirdi.

İkinci tören

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan 23 yaşındaki Ayşenur Kezer Edirne Barosu'nda düzenlenen yemin töreniyle avukatlık ruhsatını aldı. Baroda öğleden sonra Ayşenur Kezer için düzenlenen ruhsat ve cübbe giyme törenine Kezer de Baro Başkanı Av. Alper Pınar’ın ettirdiği yeminden sonra cübbesini yanında stajını yaptığı Av. Neslihan Türkay ve Av. Mete Türkay giydirdi. Ruhsatını alan Kezer'e meslektaşları başarılar diledi. Kaynak: İlkyaz SAVAŞ 438 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Saraçlar’da Nevruz kutlaması Saraçlar’da Nevruz kutlaması 22.3.2019
Özel eğitime yeni materyaller Özel eğitime yeni materyaller 22.3.2019
Sınırda kuş uçurtmuyorlar Sınırda kuş uçurtmuyorlar 22.3.2019
Belediyeden tabelalı açıklama Belediyeden tabelalı açıklama 22.3.2019
Adalet Ormanı’na ilk fidan Adalet Ormanı’na ilk fidan 22.3.2019
Hoşaflı şehit anması Hoşaflı şehit anması 22.3.2019
Nevruz’a 9/8’lik kutlama Nevruz’a 9/8’lik kutlama 22.3.2019
Eksikleri ben tamamlarım Eksikleri ben tamamlarım 22.3.2019
En çok Gürkan konuştu En çok Gürkan konuştu 22.3.2019
AK Parti-CHP ittifakı var AK Parti-CHP ittifakı var 22.3.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 48
Web Siteleri 70
Facebook 88
Twitter 5
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 220 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Seçim soruları
Murat Savaş

Recep Duymaz
Terör mü, medeniyetler çatışması mı?
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Hangisi doğru? Hangisi yanlış?
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.