Edirne 21°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Özdemir’e vefakâr veda - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Özdemir’e vefakâr veda 3.11.2018 - 10:11:43
“Edirne’de yaklaşık 2 buçuk yıldır görev yapan ve Valiler Kararnamesi ile Ankara Mülkiye Baş Müfettişliği’nde görevlendirilen Günay Özdemir için Edirne Valiliği bahçesinde düzenlenen törende, Edirne protokolü tarafından oluşturulan uzun kuyruk dikkat çekti. Özdemir, törende; “Edirne’den ayrılmıyorum. Çünkü ruhum ve bütün bedenim Edirne’dedir” diyerek bindiği aracından el sallayarak kentten ayrıldı.Özdemir’e vefakâr veda


Edirne’de yaklaşık 2 buçuk yıldır görev yapan ve Türkiye Cumhuriyet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile Resmi Gazete’de yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Ankara Mülkiye Baş Müfettişliği’nde görevlendirilen Günay Özdemir için Belediye Meclis ve İl Genel Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve çalışma arkadaşları veda töreni düzenlediler.

Edirne Valiliği bahçesinde düzenlenen törene; Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Baro Başkanı Av. Alper Pınar, Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Alpaslan Doğan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır başta olmak üzere Edirne protokolünden çok sayıda isim katıldı.

Edirne Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hicran Balı’nın sunumunu gerçekleştirdiği törende, protokolün oluşturduğu uzun kuyruk dikkat çekti. Törende daire amirleri adına konuşmayı Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu yaptı. Hacıoğlu, konuşmasında Özdemir’i gurur ve şeref abidesi olarak uğurladıklarını belirterek; “Aracınızdaki bayrağı hiç yere indirmediniz, dimdik tuttunuz. Bu gururlu ve şerefli halinizle gidiyorsunuz. Aslında vedalar duygusaldır ama burada bence duygusallığa gerek yok. Sizi, bir namus ve şeref abidesi olarak uğurluyoruz. Siz, bizim aklımızda ve gönlümüzde olacaksınız. Yolunuz açık olsun. Ailenizle huzur ve mutluluk içinde yaşayın. Devletimiz daim, Allah yar ve yardımcınız olsun” ifadelerine yer verdi.

Güler’in gözleri doldu

Hacıoğlu’nun konuşmasının ardından törende bir konuşma da Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler yaptı. Güler, konuşmasında Özdemir’in Edirne’de kiminle iletişim kurduysa çok güzel izlenimler bıraktığını ifade ederek; “Her zaman, her coğrafyada, Edirne’nin her karışında güzel duygularla bizlerden ayrılıyor. Kendisinden görmüş olduğum ulvi bir meziyeti de aktarmak istiyorum; odasına her girdiğimde Sayın Valim, önünü ilikliyor ve bizi bu şekilde karşılıyordu. Ben böyle bir ulvi davranışı mesleki hayatımda çok fazla görmedim. Kendisi, bize hakkını helal etsin. Bilerek ya da bilmeyerek yapmış olduğumuz kusurlarımızda hep tolere edici oldu. Kendisine, ailesine, çocuklarına uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum” dedi. Güler, konuşmasının ardından Özdemir’e hediye takdiminde bulunurken; konuşması sırasında gözlerinin dolması dikkat çekti.

“Edirne hayat felsefemi değiştirdi”

Güler’in hediye takdiminin ardından Edirnelilere son kez seslenen Özdemir, 2 buçuk yıllık görev süresi boyunca Edirne’yi yaşamaya ve anlamaya çalıştığını söyleyerek; “Edirne’yi hem ruhumda, hem de bütün hücrelerimle beraber yaşadığıma inanıyorum. Artık bütün hücrelerime kadar her tarafta Edirne var. Bundan sonra da hem ruhumda, hem de bedenimde Edirneliyim. Çünkü Edirne, benim yaşamıma gerçekten çok önemli katkılar sundu, bakış açımı ve hayat felsefemi değiştirdi. Özellikle edebiyat anlayışıma çok önemli katkılar sundu. Çünkü Edirne, İstanbul’u fetheden medeniyetin kurulduğu şehirdir. Öyle bir medeniyet haline gelmiş ki bütün dünyaya barış getirmiş. Sizler de hâlâ bu kadim medeniyetin bütün özelliklerini ruhunuzda, bedeninizde, şehrinizde taşıyorsunuz. Gelenlere de bunu aktarıyorsunuz. Bundan dolayı da size minnettarım” sözlerine yer verdi.

“Ruhum ve bedenim Edirne’de”

Edirne’den ayrılmadığını, ruhunun ve tüm bedeninin Edirne’de olacağını söyleyen Özdemir; “Edirne var olduğu için biz burada valiyiz, kaymakamız, müdürüz, memuruz. Edirne olduğu için biz varız ki burada Edirne, ülkemiz ve insanlık için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Sizin yaptığınız işlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Asıl işleri yapan, Edirne’ye sahip çıkan yine sizlersiniz. Biz sadece işin koordinasyonunda, bazen yol göstermesindeyiz. Ancak o kadar etkimiz var. Burada yapılan bütün işlerin sahibi, bundan sonra sahip olacak da sizlersiniz. Edirne’den ayrılmıyorum. Çünkü ruhum ve bütün bedenim Edirne’dedir. Bundan sonra da Edirne, benim en önemli yaşam merkezlerimden birisi olduğu için sizler de benim en önemli hemşerilerim olacaksınız. Benimki vedalaşmak değil. Çünkü vedalar hüzünlü olur. Ben hüzünlü olarak gitmiyorum. Sizin vefakârlığınızdan dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah hayatta yine bir yerlerde karşılaşacağımıza inanıyorum. Çünkü devam eden bir hayatın içerisindeyiz. Bu hayat içerisinde yine birbirimizle karşılaştığımızda, inşallah birbirimize bakacak yüzümüz, söyleyecek güzel sözlerimiz vardır. Şimdiye kadar sizlerle beraber çalışırken, belki farkına varmadan üzmüş, kırmış olabiliriz. Hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Benim de hakkım varsa bütün Edirnelilere hakkımı helal ediyorum. Allah’a emanet olun” sözlerine yer verdi. Özdemir, konuşmasının ardından tören katılımcıları ile tek tek selamlaşarak vedalaştı. Duygusal anların yaşandığı vedalaşma töreninin ardından Özdemir, makam aracına binerek Edirnelilere son kez el salladı ve kentten ayrıldı. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 742 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
 Hazine arazilerinin satış süresi uzatıldı Hazine arazilerinin satış süresi uzatıldı 21.8.2019
Köroğlu esti gürledi Köroğlu esti gürledi 21.8.2019
Eroini tamirci koymuş olabilir Eroini tamirci koymuş olabilir 21.8.2019
200 bin TL sokağa atıldı iddiası 200 bin TL sokağa atıldı iddiası 21.8.2019
Teklif edilen sefalet zammı Teklif edilen sefalet zammı 20.8.2019
Edirne Barosu, Beştepe’ye gitmiyor Edirne Barosu, Beştepe’ye gitmiyor 20.8.2019
Kontenjanlar dolacak Kontenjanlar dolacak 20.8.2019
Ailesiyle aynı üniversitede Ailesiyle aynı üniversitede 20.8.2019
Telefon yerine şişe çıktı Telefon yerine şişe çıktı 20.8.2019
İstismar sanığı yeniden tutuklandı İstismar sanığı yeniden tutuklandı 20.8.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 80
Facebook 100
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 250 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Dilimde tüy bitti
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.