Edirne 21°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
MHP’li Özkan İYİ Parti’ye yüklendi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
MHP’li Özkan İYİ Parti’ye yüklendi 5.12.2017 - 10:21:47
MHP Edirne İl Başkanı Hakan Özkan, Ankara’da düzenlenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile MHP İl Başkanları toplantısının ardından döndüğü Edirne’deki makamında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Toplantıda İYİ Parti’nin yüzde 38 olarak açıkladığı hedefini eleştiren Özkan; “Yüzde 38 mi yoksa 8 mi?” derken, MHP’deki istifa iddialarına da sert tepki göstererek; “MHP dimdik ayaktadır. Söylendiği gibi bir şey söz konusu değil. Bir algı operasyonudur. Buradan da arkadaşları kınıyorum” dedi.MHP’li Özkan İYİ Parti’ye yüklendi
Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Hakan Özkan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile İl Başkanları toplantısının ardından makamında basın açıklaması yaptı. Özkan, Ankara’dan dönmesinin ardından İl Başkanlığı’nda düzenlediği toplantıda İYİ Parti Edirne’nin düzenlenen toplantısında Edirne’de ikinci parti olduklarına dair iddialarını yorumlayarak; “Arkadaşlarımızın biraz hayalperest oldukları geçmiş dönemden de vakidir. Böyle ifadelerle kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorlar. Böyle bir ölçek zaten yok. Seçimler yaklaşıyor, kimin ne olacağını göreceğiz. Arkadaşların geçmiş dönem kendi bölgelerinde yapmış oldukları siyasi çalışmaların neticelerine bakarsak dedikleri rakamların ne kadar hayal olduğunu göreceğiz. Çünkü bu arkadaşlar siyasete uzak arkadaşlar değiller. Geçmiş dönemde kendi ilçelerinde neler yapmışlar? Bütün seçim sonuçlarına bakabilirsiniz. Yüzde 38 mi yoksa 8 mi? Herkes görsün” ifadelerine yer verdi.

“Böyle hukuksuzluk olur mu?”
MHP’deki istifa iddialarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Özkan; “Algı operasyonlarını Türkiye’de iktidar partisinden çok iyi kaptılar. Öyle kimsenin dediği gibi rakamlarda istifalar yok. Bunlar afaki iddialardır. Örneğin; Keşan’da 88 tane istifa olduğu söylendi. Hatta ulusal medyaya bile yansıdı. Bir insan istifa edebilir, bunda hiçbir sıkıntı yok.  Bu kapı herkese açık, isteyen gelebilir, isteyen gider. MHP’nin kimseye bir gebeliği, vefa borcu yoktur. Bu mekânda Türkiye Cumhuriyeti devletine hizmet vardır. Bu hizmetten kaçanlar olabilir. Onda bir sıkıntı görmüyoruz. Biz buradayız. 88 tane istifa olduğu söylendi. İlçe Başkanlığı’na verilen dilekçelerin 39 tanesinin MHP ile hiçbir alakası olmayan insanlar. Üyemiz değiller, hangi partinin üyesi olduklarını da bilmiyorum. Yanlış partiden istifa etmişler. 6 tane imzasız dilekçe var. Geriye kalan 36 dilekçenin de yarısı, kendisinin bilgisi dışında dilekçe tanzim edildiğini bildirdi. Böyle bir hukuksuzluk, üçkağıtçılık olur mu? Bu insanlar Edirne’yi, Türkiye’yi yöneteceklerini iddia ediyorlar. Böyle bir şey olamaz. Böyle şeyleri reddediyoruz. İstifa edecek olan insan gelir, dilekçesini MHP’ye bizzat kendisi takdim eder. Burada görevli arkadaşımız kimseyi tanımak zorunda değil. Bizim 6 bin tane üyemiz var. Hangisini aklında tutacak? Alacak kimliğini gelecek, kendisi ibraz edecek.  Ya da noter kanalıyla.3 tane yol var.  MHP’de, bugüne kadar bu tartışmaların başladığı dönemde baktığımızda 100 tane istifa yok. 9 ilçeden bahsediyorum. Bunlar, ilçe seçim kurullarından aldığımız net rakamlardır. Toplamda 100 tane istifa yok ama MHP, 650 tane yeni üye yapmış. Dün de Merkez İlçe Başkanlığı’mızın bir organizasyonu oldu. Mahalle ve köy sorumluları ile bir kahvaltı tertip ettik. MHP dimdik ayaktadır. Söylendiği gibi bir şey söz konusu değil. Bir algı operasyonudur. Buradan da arkadaşları kınıyorum. Böyle bir algı operasyonu yapmaya ihtiyaç yok. MHP’ye gelip ‘üye olamadım’ ya da ‘dilekçemi verdim üyelikten düşürmediler’ kimse diyemez. Böyle bir şey söz konusu değil. Bu kapı vatan sevdalılarına açıktır” dedi.

Olağan Genel Kurul Mart’ta
Toplantıda MHP Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen İl Başkanları toplantısı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Özkan; “MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli, bütün İl Başkanları ile özel görüşmeler yaptı. Bizimle de yapmış olduğu görüşmede teşkilat mensubu arkadaşlarımıza ve tüm Edirnelilere sevgi ve saygılarını iletmemizi istediler. MHP Genel Merkezi, 2018 tarihinde Olağan Genel Kurulu’nu yapmak için hazırlıklarını devam ettiriyor. MHP’nin İl Kongreleri bitmiş durumda. Genel Merkezimizin yapmış olduğu hazırlıkları Genel Başkanımız, bizlere anlattı ve önümüzdeki dönem Mart ayında yapılacak olan MHP Olağan Genel Kurulu’nun hazırlıklarımızı yapmamızın talimatlarını verdiler. Türk Dünyası’nın merkezi olarak kabul ettiğimiz MHP Genel Merkezi, önümüzdeki dönem siyasette daha belirleyici ve daha aktif bir şekilde bulunacağını Genel Başkanımız açıkça duyurdu. Genel Başkanımız son günlerde gündemle ilgili detaylı bilgiler aktardı. Uzun süreden beri MHP’nin iktidar partisi ile olan bir destek verme söz konusu. Bu destek kamuoyunda yeteri kadar anlaşılamadı ve maalesef MHP yargılanmak gibi bir durumla karşı karşıya kaldı. Hâlbuki işin aslının böyle olmadığını biz zaten söylüyorduk. Ama Genel Başkanımız detaylarıyla bize tekrar izah etti” sözlerine yer verdi.

“MHP devletin ve milletin yanındadır”
MHP’nin AK Parti iktidarına destek vermesinin ardından çıkan eleştirilere de cevap veren Özkan; “MHP, 48 yıllık siyasi yaşamında hiçbir partinin güdümüne, etkisine, kuyruğuna veya etki alanına girmiş değildir. Böyle bir şey asla söz konusu değildir. MHP, dün neredeyse bugün de orada durmaktadır. Yalnız MHP’nin 48 yıllık siyasi yaşantısındaki söylemlerine yanaşan siyasi partiler olmuştu. Bugün de böyle bir durum söz konusudur. Türkiye’yi 16 yıldır yönetmekte olan siyasi iktidar açılımda, dış politikada, Suriye politikasında, terörle ilgili, FETÖ ile ilgili yapmış olduğu yanlış politikadan dönmüş ve bugün farklı bir siyasi üslupla Türkiye’yi yönetmeye çalışmaktadır. Bu yönetim şekli MHP’nin söylemleriyle tam olmasa da büyük bir ölçüde örtüşmektedir. Bunun aslı bundan ibarettir ve bu MHP’nin söylemleri ile iktidar partisinin söylemlerinin kesiştiği noktalarda MHP her zaman dün olduğu gibi bugün de devletin ve milletin yanında yer almış, bundan sonra da yer almaya devam edecektir” dedi.

“Particilik yapmamızın bir anlamı yok”
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesini her daim savunduklarını ve savunmaya devam edeceklerini söyleyen Özkan; “Bu noktada terörle, hain FETÖ ile mücadelede, dış politikada, güvenlik politikalarında iktidar partisine sonsuz destek veriyor. Neden? Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı her türlü siyasi münazaanın üstündedir. Türkiye Cumhuriyeti şu anda bir beka sorunu ile karşı karşıyadır. Bunu hep beraber yaşıyoruz. Bu beka sorunu yaşadığımız dönemde bizim particilik veya siyaset yapmamızın fazla bir anlamı yoktur. Onun için devletimize ve milletimize sahip çıkma noktasında MHP, üzerine düşen görevini yapmaktadır. Bu, geçmiş dönemde de DYP ile İnönü ortaklı söz konusuydu. O zaman da güvenlik politikalarıyla ilgili rahmetli başbuğumuzun o dönemki iktidar koalisyonuna verdiği destek hafızalarımızdadır. Bugün de böyle bir dönem söz konusudur. Buradan farklı şeyler çıkarmak insafsız iddialardır” ifadelerine yer verdi.

“Baraj sorunumuz yok”
Baraj tartışmalarına da cevap veren Özkan; “Bugün Meclis’te bütçe görüşmeleri yapılıyor. Bir torba yasa geçirilmeye çalışılıyor. Oradan milletvekillerimizin ve MHP Grup Başkanvekillerinin yapmış olduğu çalışmalara bakarsanız; tarım, sağlık, çevre politikası gibi çok ciddi hususlarda ciddi eleştirilerimizi iktidar partisine yöneltmekteyiz. Bunları karıştırmamak lazım. Türkiye’nin güvenliği ve bekası her şeyin üzerindedir. Seçim ittifaklarıyla ilgili Genel Başkanımızın bir tespiti oldu. Şu anki siyasi partiler kanunu, ittifakların yapılmasına müsaade etmiyor. Bunun için de bazı yasal değişikliklerin yapılması lazım. Barajla ilgili de Genel Başkanımızın açıklamaları oldu. Bunlar da yanlış anlaşıldı. MHP’nin bugün illa ki baraj düşürülsün gibi bir iddiası yoktur. Tartışalım, doğru olan ne ise ortak karar verelim demiştir. Ama MHP, haksız ithamlarla karşılaşmış ve bunları yapanlara buradan iade ediyoruz. MHP asla baraj problemi olmayan bir siyasi partidir ve bugüne kadar da kurulmuş olan bütün barajlar MHP’yi Meclis’e sokmamak için konulmuş ve MHP’nin önü kesilmeye çalışılmıştır. Biz barajları yıka yıka gelen bir siyasi partiyiz. Bizim önümüzde hiçbir şey duramaz. Biz, Türk milletinin yiğit temsilcileri olarak Türk siyasetinde dün vardık, bugün de varız, ebediyen de var olmaya devam edeceğiz” dedi.

“İttifak olabilir”
Özkan, açıklamalarında seçim ittifaklarına da dikkat çekerek; “Seçim ittifaklarıyla ilgili de şunu söylemek lazım; Genel Başkanımız bunun da tartışılması gerektiğini ifade etti. Çünkü geçmiş dönem yaşanan siyasi mücadelelere baktığınız zaman bazı siyasi partilerin birlikte hareket etme gibi durumları söz konusu oldu. Daha önce ittifaklar olmadı mı? Oldu. Ama bir siyasi parti kimliği altında seçimlere girildi. 1991 seçimlerinde MHP, Fazilet Partisi ve Islahatçı Demokrasi Partisi seçim ittifakı yaparak seçimlere girdiler. Bugün böyle bir usule gerek var mı? Bunu düşünen siyasi partiler olabilir. Bunun da yolu açılabilir ve bunu da tartışalım demiştir. Bununla ilgili de farklı yorumlar yapılmaya çalışıldı. Bize göre Genel Başkanımız 10 numara bir tespit yapmış. Yapılacak olan ittifak ne ise MHP sözünü söylemiş ve bunun muhatabı da iktidar partisidir. Şu anda iktidar partisi bu konuyla ilgili ne yapacağını kendileri karar verip ona göre tartışma programı uygulayacak. MHP şunu söylemektedir; ittifak olabilir. Eğer olursa da siyasi partilerin ittifakının olduğu seçim kartlarında siyasi partilerin isimleri yer alarak hangi siyasi partinin kaç oy alacağını tespit etme şansımız olacaktır. Bu gayet demokratik bir tekliftir. Muhataplarımız bu konuda ne düşünür? Önümüzdeki dönem bunu da hep birlikte göreceğiz” sözlerine yer verdi.

Madencilerin sorunlarına dikkat çekti
Toplantıda Dünya Madenciler Günü’nü de kutlayan Özkan; “Türkiye’de maalesef iş kazaları had safhadadır. Günde ortalama 6 kişinin, iş kazalarından dolayı öldüğünü biliyoruz. Bu da yılda 2 binin üzerinde rakamdır. İnsanlar savaşlarda bu kayıpları vermiyorlar. Ama maalesef bu çok gözümüzden kaçıyor. Yerin 7 kat altında madenlerde çalışan arkadaşlarımız, insanlarımız bu konuda çok mağdurlar. Çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve kanuni düzenlemelerin yapılması için buradan yetkililere sesleniyorum. Avrupa ülkelerinde bu oranlar çok düşük. Bizde maalesef kanunsuz maden, işyeri açmalar var.  Bunları geçen günlerde yine yaşadık. Yetkililer bunlara dur desinler. Her gün 6 kişi ölüyor. Kimse bu rakamı daha önce bilmiyordu. Çok üzücü bir durumdur. Yetkililere sesleniyorum; ne gerekiyorsa yapılsın. Bu konunun üzerine gidilsin” dedi.

“Belediye Başkanı dikkatli olmalı”
Sosyal medyada son dönemde dikkatleri çeken Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin bir restoranda sohbet ettiklerini gösteren videonun sorulması üzerine Özkan; “Kamuoyuna yansıdığı kadarıyla hoş bir görüntü olmadı. Bir belediye başkanı bir il başkanı ile görüşebilir ama öyle kenarda köşede görüşmesi insanların kafasında soru işaretleri oluşmasına neden oldu. Daha bilinen bir yerde kendi partisinden de 1-2 arkadaşı yanında olsaydı daha şık olurdu. Tabi kamuoyunda bu konuyla ilgili farklı dedikodular ve senaryolar yazılıp çizilmeye başlandı. Dikkat etmek lazım. Bugün şehrin emini diye bilinen belediye başkanı daha dikkatli olmak zorunda” ifadelerine yer verdi.

Bahçeli’den Özkan’a hediye
Toplantının sonunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, İl Başkanlarına verdiği özel hediyeleri basın mensuplarına tanıtan Özkan; “Genel Başkanımız, dün İl Başkanları toplantısında kendisinin meşhur saatinden bizlere de hediye ettiler. Bir de rahmetli başbuğumuzun 100’üncü doğum günü münasebetiyle bastırılan bir hatıradır. Ondan da Genel Başkanımız bize ve bütün il başkanlarına bir tane hediye olarak 100’üncü yıl anısına yaptırdı. Sayın Genel Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.


Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1212 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Köfteci Osman ‘göz’e girdi Köfteci Osman ‘göz’e girdi 20.10.2018
Art arda ‘Andımız’ açıklaması Art arda ‘Andımız’ açıklaması 20.10.2018
Turizmde büyük başarı Turizmde büyük başarı 20.10.2018
Muhtarlara Erdoğan sürprizi Muhtarlara Erdoğan sürprizi 20.10.2018
Bulun bu sahtekârları! Bulun bu sahtekârları! 20.10.2018
DİSK’ten 4 acil talep DİSK’ten 4 acil talep 19.10.2018
İlaçlar cep depolarda İlaçlar cep depolarda 19.10.2018
Kirliliğin ulusal sembolü Kirliliğin ulusal sembolü 19.10.2018
Babasının koltuğuna talip Babasının koltuğuna talip 19.10.2018
62 yıl önce Edirne’de fotoğraf çekmiş 62 yıl önce Edirne’de fotoğraf çekmiş 19.10.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 35
Web Siteleri 55
Facebook 73
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 4


Ankete 173 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
BİR KEZ DAHA ORTAYA KARIŞIK
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
Şükrü Paşa savunması mı, Edirne Gümrükleri mi..
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.