Edirne 17°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
50. Yıl için sponsor arıyor - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
50. Yıl için sponsor arıyor 5.12.2017 - 10:17:19
Edirneli Yeşilçam oyuncusu Levent Çakır, sosyal medyadan gerçekleştirdiği yazılı açıklama ile ‘Sinemada 50. Yıl Kutlaması, Panel, Afiş Sergisi ve Toplu Film Gösterisi’ için Edirneli ve tüm Türkiye’deki sanatsever sponsorlara seslenerek; “Beyazperdede Geçen Bir Ömür: Levent Çakır / Türk Sineması'nda 50 Yıl’ başlıklı bu etkinlikler zincirini kişiliğime ve şehrimizin şanına yaraşır bir şekilde başlatıp bitirebilmek için, Valiliğin vereceği desteğin dışında özel sektörden sponsor desteğine de ihtiyacımız var” dedi.50. Yıl için sponsor arıyor
Edirneli Yeşilçam oyuncusu Levent Çakır, sosyal medyadan gerçekleştirdiği yazılı açıklama ile ‘Sinemada 50. Yıl Kutlaması, Panel, Afiş Sergisi ve Toplu Film Gösterisi’ etkinliği için yardım çağrısı yaptı. Çakır, başta Edirneli sanatsever, sinemasever işadamları olmak üzere Türkiye’deki tüm sanatsever ve sinemasever işadamlarına çağrı yaptığını belirterek; “Edirne Valiliği, benim için ‘Sinemada 50. Yıl Kutlaması, Panel, Afiş Sergisi ve Toplu Film Gösterisinden oluşan toplu bir etkinlik düzenlemek istiyor. Serhat şehrimiz Edirne'den şimdiye kadar çıkan bir avuç sinema sanatçısından biri ve de en kıdemlisi olduğum için. Valilik yetkilileri bu konudaki iyi niyetlerini, etkinlik düzenleme dileklerini yakın zamanda benimle paylaştılar. Ancak, Valiliğin sınırlı bütçesi böyle bir çalışmayı bütün unsurlarıyla birlikte düzenlemeye izin vermiyor. ‘Beyazperdede Geçen Bir Ömür: Levent Çakır / Türk Sineması'nda 50 Yıl’ başlıklı bu etkinlikler zincirini kişiliğime ve şehrimizin şanına yaraşır bir şekilde başlatıp bitirebilmek için, Valiliğin vereceğin desteğin dışında özel sektörden sponsor desteğine de ihtiyacımız var. Bu sponsor bir kişi ya da bir kurum olabilir, birden fazla sayıda kurum olarak masrafları paylaşabilir de” ifadelerine yer verdi.

Edirne’ye davet edilecekler
Çakır, açıklamasında verilecek olan destekler karşılığında Yeşilçam’ın klasik dönem yıldızları arasında kendisiyle filmlerde ve dizilerde çalışmış sanatçıların 3-4 günlüğüne Edirne’ye davet edilerek ağırlanacağını söyleyerek; “Bu esnada Edirne'nin uygun bir kültür-sanat merkezinde en iyi filmlerimden oluşan bir seçki gösterilecek, yine aynı mekânda filmlerimin afişlerinden oluşan geniş bir sergi açılacak, etkinliğin son günü de sanatçıların, valilik ve belediye yetkililerinin katılımıyla sinemamız üzerine bir söyleşi düzenlenecektir” dedi.

“Destekler ödüllendirilecek”
‘Sinemada 50. Yıl Kutlaması, Panel, Afiş Sergisi ve Toplu Film Gösterisi’ etkinliğinin Edirne’nin kültür sanat hayatına renk ve hareket getireceğini söyleyen Çakır; “Böyle bir organizasyona destek verecek olan bütün kişi ve kurumlar da etkinlikler boyunca gerek isimleri, gerek ticarî unvanlarıyla birlikte etkinliklerin yapıldığı her noktada lanse edilecekler, medya organlarına konuk edilecekler, kapanış töreninde de yine destekleri nedeniyle resmî yetkililer eliyle ödüllendirileceklerdir” sözlerine yer verdi.

Sponsorlara seslendi
Açıklamasında sponsorlara seslenen Çakır; “İmkânsızlıklar nedeniyle bir türlü yapamadığım 50. sanat yılı kutlamamı yapmama vesile olabilecek bütün sanat dostu kişi ve kurumlara açık çağrıda bulunuyor ve dostça desteklerini talep ediyorum. Beni ve Yeşilçam'ın 80 yıllık mâzisini onurlandırmayı arzu ettikleri takdirde, hiç kuşkusuz bizler de Edirne'deki ev sahipleri olarak bu dostlarımızı ve onların kuruluşlarını ziyadesiyle onurlandıracağız. Böyle bir organizasyona sponsor olmayı düşünebilecek iş adamlarımızın, hali vakti yerinde sanatseverlerimizin konuyla ilgili özel mesajlarını bekliyorum” dedi.


Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 759 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Örnek duyarlılık Örnek duyarlılık 24.5.2018
“MHP’nin alacağı sonuç şok edecek” “MHP’nin alacağı sonuç şok edecek” 24.5.2018
İriş’ten ‘Güvendiren’ açıklaması İriş’ten ‘Güvendiren’ açıklaması 24.5.2018
"Esad da YPG'de beni öldürür" 24.5.2018
“Sizi sevmeyeni sevmeyeceğiz” “Sizi sevmeyeni sevmeyeceğiz” 24.5.2018
Miniklere canlı tarih dersi Miniklere canlı tarih dersi 24.5.2018
Atatürk’e hakaretten tutuklandı Atatürk’e hakaretten tutuklandı 23.5.2018
Tutuklulukları sürüyor Tutuklulukları sürüyor 23.5.2018
Sanatın mezuniyeti Sanatın mezuniyeti 23.5.2018
Ödevsiz eğitimle gelen başarı Ödevsiz eğitimle gelen başarı 23.5.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 30
Web Siteleri 34
Facebook 60
Twitter 4
Instagram 1
Youtube 3


Ankete 132 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Neler oldu neler?
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
Düşmanlık
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
AÇ AÇ, YABANCI DEĞİL, BENİM
Filiz Mandacı

Arzu Gülsün
BİR ANNENİN DUYGULARI
Arzu Gülsün
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.