Edirne Gündem Gazetesi
,  
Video Galeri Foto Galeri Sinema Firma Rehberi Sitene Ekle Arşiv Künye
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
50. Yıl için sponsor arıyor - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
50. Yıl için sponsor arıyor 5.12.2017 - 10:17:19
Edirneli Yeşilçam oyuncusu Levent Çakır, sosyal medyadan gerçekleştirdiği yazılı açıklama ile ‘Sinemada 50. Yıl Kutlaması, Panel, Afiş Sergisi ve Toplu Film Gösterisi’ için Edirneli ve tüm Türkiye’deki sanatsever sponsorlara seslenerek; “Beyazperdede Geçen Bir Ömür: Levent Çakır / Türk Sineması'nda 50 Yıl’ başlıklı bu etkinlikler zincirini kişiliğime ve şehrimizin şanına yaraşır bir şekilde başlatıp bitirebilmek için, Valiliğin vereceği desteğin dışında özel sektörden sponsor desteğine de ihtiyacımız var” dedi.

50. Yıl için sponsor arıyor
Edirneli Yeşilçam oyuncusu Levent Çakır, sosyal medyadan gerçekleştirdiği yazılı açıklama ile ‘Sinemada 50. Yıl Kutlaması, Panel, Afiş Sergisi ve Toplu Film Gösterisi’ etkinliği için yardım çağrısı yaptı. Çakır, başta Edirneli sanatsever, sinemasever işadamları olmak üzere Türkiye’deki tüm sanatsever ve sinemasever işadamlarına çağrı yaptığını belirterek; “Edirne Valiliği, benim için ‘Sinemada 50. Yıl Kutlaması, Panel, Afiş Sergisi ve Toplu Film Gösterisinden oluşan toplu bir etkinlik düzenlemek istiyor. Serhat şehrimiz Edirne'den şimdiye kadar çıkan bir avuç sinema sanatçısından biri ve de en kıdemlisi olduğum için. Valilik yetkilileri bu konudaki iyi niyetlerini, etkinlik düzenleme dileklerini yakın zamanda benimle paylaştılar. Ancak, Valiliğin sınırlı bütçesi böyle bir çalışmayı bütün unsurlarıyla birlikte düzenlemeye izin vermiyor. ‘Beyazperdede Geçen Bir Ömür: Levent Çakır / Türk Sineması'nda 50 Yıl’ başlıklı bu etkinlikler zincirini kişiliğime ve şehrimizin şanına yaraşır bir şekilde başlatıp bitirebilmek için, Valiliğin vereceğin desteğin dışında özel sektörden sponsor desteğine de ihtiyacımız var. Bu sponsor bir kişi ya da bir kurum olabilir, birden fazla sayıda kurum olarak masrafları paylaşabilir de” ifadelerine yer verdi.

Edirne’ye davet edilecekler
Çakır, açıklamasında verilecek olan destekler karşılığında Yeşilçam’ın klasik dönem yıldızları arasında kendisiyle filmlerde ve dizilerde çalışmış sanatçıların 3-4 günlüğüne Edirne’ye davet edilerek ağırlanacağını söyleyerek; “Bu esnada Edirne'nin uygun bir kültür-sanat merkezinde en iyi filmlerimden oluşan bir seçki gösterilecek, yine aynı mekânda filmlerimin afişlerinden oluşan geniş bir sergi açılacak, etkinliğin son günü de sanatçıların, valilik ve belediye yetkililerinin katılımıyla sinemamız üzerine bir söyleşi düzenlenecektir” dedi.

“Destekler ödüllendirilecek”
‘Sinemada 50. Yıl Kutlaması, Panel, Afiş Sergisi ve Toplu Film Gösterisi’ etkinliğinin Edirne’nin kültür sanat hayatına renk ve hareket getireceğini söyleyen Çakır; “Böyle bir organizasyona destek verecek olan bütün kişi ve kurumlar da etkinlikler boyunca gerek isimleri, gerek ticarî unvanlarıyla birlikte etkinliklerin yapıldığı her noktada lanse edilecekler, medya organlarına konuk edilecekler, kapanış töreninde de yine destekleri nedeniyle resmî yetkililer eliyle ödüllendirileceklerdir” sözlerine yer verdi.

Sponsorlara seslendi
Açıklamasında sponsorlara seslenen Çakır; “İmkânsızlıklar nedeniyle bir türlü yapamadığım 50. sanat yılı kutlamamı yapmama vesile olabilecek bütün sanat dostu kişi ve kurumlara açık çağrıda bulunuyor ve dostça desteklerini talep ediyorum. Beni ve Yeşilçam'ın 80 yıllık mâzisini onurlandırmayı arzu ettikleri takdirde, hiç kuşkusuz bizler de Edirne'deki ev sahipleri olarak bu dostlarımızı ve onların kuruluşlarını ziyadesiyle onurlandıracağız. Böyle bir organizasyona sponsor olmayı düşünebilecek iş adamlarımızın, hali vakti yerinde sanatseverlerimizin konuyla ilgili özel mesajlarını bekliyorum” dedi.


Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 483 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
Tavsiye Word'e Aktar
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş
Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Köprünün adı değişti (!) Köprünün adı değişti (!) 16.12.2017
Afgan kılavuzlar tutuklandı Afgan kılavuzlar tutuklandı 16.12.2017
Şengün ilk oyunu kullandı Şengün ilk oyunu kullandı 16.12.2017
Mercan güven tazeledi Mercan güven tazeledi 16.12.2017
Edirne'de yoğun sis Edirne'de yoğun sis 15.12.2017
Edirne'de Edirne'de "Kudüs" fotoğraf sergisi açıldı 15.12.2017
Edirne'nin cazibesi daha da artacak Edirne'nin cazibesi daha da artacak 15.12.2017
Tunca Nehri'nde gurup vakti Tunca Nehri'nde gurup vakti 15.12.2017
AA'nın AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylaması 15.12.2017
Yan dönen araçtan sağ çıktı Yan dönen araçtan sağ çıktı 15.12.2017
Murat Savaş
Tavuk su içtikten sonra nereye bakar?
Murat Savaş

N. Kemal Döleneken
Yanlış Anımsıyorsun Melih Hoca...
N. Kemal Döleneken

Filiz Mandacı
Sanal Savaşçı
Filiz Mandacı

Arzu Gülsün
Bugün ne oldum deme, yarın ne olacağım de!
Arzu Gülsün
© Copyright - 2005-2017 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor