Edirne 21°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
50. Yıl için sponsor arıyor - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
50. Yıl için sponsor arıyor 5.12.2017 - 10:17:19
Edirneli Yeşilçam oyuncusu Levent Çakır, sosyal medyadan gerçekleştirdiği yazılı açıklama ile ‘Sinemada 50. Yıl Kutlaması, Panel, Afiş Sergisi ve Toplu Film Gösterisi’ için Edirneli ve tüm Türkiye’deki sanatsever sponsorlara seslenerek; “Beyazperdede Geçen Bir Ömür: Levent Çakır / Türk Sineması'nda 50 Yıl’ başlıklı bu etkinlikler zincirini kişiliğime ve şehrimizin şanına yaraşır bir şekilde başlatıp bitirebilmek için, Valiliğin vereceği desteğin dışında özel sektörden sponsor desteğine de ihtiyacımız var” dedi.50. Yıl için sponsor arıyor
Edirneli Yeşilçam oyuncusu Levent Çakır, sosyal medyadan gerçekleştirdiği yazılı açıklama ile ‘Sinemada 50. Yıl Kutlaması, Panel, Afiş Sergisi ve Toplu Film Gösterisi’ etkinliği için yardım çağrısı yaptı. Çakır, başta Edirneli sanatsever, sinemasever işadamları olmak üzere Türkiye’deki tüm sanatsever ve sinemasever işadamlarına çağrı yaptığını belirterek; “Edirne Valiliği, benim için ‘Sinemada 50. Yıl Kutlaması, Panel, Afiş Sergisi ve Toplu Film Gösterisinden oluşan toplu bir etkinlik düzenlemek istiyor. Serhat şehrimiz Edirne'den şimdiye kadar çıkan bir avuç sinema sanatçısından biri ve de en kıdemlisi olduğum için. Valilik yetkilileri bu konudaki iyi niyetlerini, etkinlik düzenleme dileklerini yakın zamanda benimle paylaştılar. Ancak, Valiliğin sınırlı bütçesi böyle bir çalışmayı bütün unsurlarıyla birlikte düzenlemeye izin vermiyor. ‘Beyazperdede Geçen Bir Ömür: Levent Çakır / Türk Sineması'nda 50 Yıl’ başlıklı bu etkinlikler zincirini kişiliğime ve şehrimizin şanına yaraşır bir şekilde başlatıp bitirebilmek için, Valiliğin vereceğin desteğin dışında özel sektörden sponsor desteğine de ihtiyacımız var. Bu sponsor bir kişi ya da bir kurum olabilir, birden fazla sayıda kurum olarak masrafları paylaşabilir de” ifadelerine yer verdi.

Edirne’ye davet edilecekler
Çakır, açıklamasında verilecek olan destekler karşılığında Yeşilçam’ın klasik dönem yıldızları arasında kendisiyle filmlerde ve dizilerde çalışmış sanatçıların 3-4 günlüğüne Edirne’ye davet edilerek ağırlanacağını söyleyerek; “Bu esnada Edirne'nin uygun bir kültür-sanat merkezinde en iyi filmlerimden oluşan bir seçki gösterilecek, yine aynı mekânda filmlerimin afişlerinden oluşan geniş bir sergi açılacak, etkinliğin son günü de sanatçıların, valilik ve belediye yetkililerinin katılımıyla sinemamız üzerine bir söyleşi düzenlenecektir” dedi.

“Destekler ödüllendirilecek”
‘Sinemada 50. Yıl Kutlaması, Panel, Afiş Sergisi ve Toplu Film Gösterisi’ etkinliğinin Edirne’nin kültür sanat hayatına renk ve hareket getireceğini söyleyen Çakır; “Böyle bir organizasyona destek verecek olan bütün kişi ve kurumlar da etkinlikler boyunca gerek isimleri, gerek ticarî unvanlarıyla birlikte etkinliklerin yapıldığı her noktada lanse edilecekler, medya organlarına konuk edilecekler, kapanış töreninde de yine destekleri nedeniyle resmî yetkililer eliyle ödüllendirileceklerdir” sözlerine yer verdi.

Sponsorlara seslendi
Açıklamasında sponsorlara seslenen Çakır; “İmkânsızlıklar nedeniyle bir türlü yapamadığım 50. sanat yılı kutlamamı yapmama vesile olabilecek bütün sanat dostu kişi ve kurumlara açık çağrıda bulunuyor ve dostça desteklerini talep ediyorum. Beni ve Yeşilçam'ın 80 yıllık mâzisini onurlandırmayı arzu ettikleri takdirde, hiç kuşkusuz bizler de Edirne'deki ev sahipleri olarak bu dostlarımızı ve onların kuruluşlarını ziyadesiyle onurlandıracağız. Böyle bir organizasyona sponsor olmayı düşünebilecek iş adamlarımızın, hali vakti yerinde sanatseverlerimizin konuyla ilgili özel mesajlarını bekliyorum” dedi.


Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 953 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Köfteci Osman ‘göz’e girdi Köfteci Osman ‘göz’e girdi 20.10.2018
Art arda ‘Andımız’ açıklaması Art arda ‘Andımız’ açıklaması 20.10.2018
Turizmde büyük başarı Turizmde büyük başarı 20.10.2018
Muhtarlara Erdoğan sürprizi Muhtarlara Erdoğan sürprizi 20.10.2018
Bulun bu sahtekârları! Bulun bu sahtekârları! 20.10.2018
DİSK’ten 4 acil talep DİSK’ten 4 acil talep 19.10.2018
İlaçlar cep depolarda İlaçlar cep depolarda 19.10.2018
Kirliliğin ulusal sembolü Kirliliğin ulusal sembolü 19.10.2018
Babasının koltuğuna talip Babasının koltuğuna talip 19.10.2018
62 yıl önce Edirne’de fotoğraf çekmiş 62 yıl önce Edirne’de fotoğraf çekmiş 19.10.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 35
Web Siteleri 55
Facebook 73
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 4


Ankete 173 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
BİR KEZ DAHA ORTAYA KARIŞIK
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
Şükrü Paşa savunması mı, Edirne Gümrükleri mi..
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.