Edirne 0°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Köfteci Osman ‘göz’e girdi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Köfteci Osman ‘göz’e girdi 20.10.2018 - 11:55:02
Edirne’de yıllardır “Köfteci Osman” adıyla gıda ve köftecilik sektöründe marka olan Osman Almadık, Saraçlar Caddesi’ndeki dükkanını optik mağazasına çevirdi. Ünlü bir markayla anlaşan Almadık’ın optik mağazasını gelini işletecek.Köfteci Osman ‘göz’e girdi


Köfteci Osman olarak bilinen Edirne’nin tanınmış esnaflarından olan Osman Almadık, uzun yıllarEdirne’deki Saraçlar Caddesinde köfteci olarak hizmet veren dükkânını gözlükçüye çevirerek bu sektöre de el atmış oldu. Yeğenlerinin gözlük sektöründe çalıştıklarını ve onların tavsiyeleriyle bu dükkanı açmaya karar verdiklerini belirten Almadık “İki oğlumla birlikte çalışıyorduk, bir gelinime de bu dükkanı açmayı uygun gördük” diyerek şunları ifade etti.“Köfteci dükkanı olarak üç dükkanımız vardı, Saraçlar Caddesindeki bu dükkanımıza gözlükçü açmaya karar verdik. İki oğlumla birlikte çalışıyorduk, bir gelinime de bu dükkanı açmayı uygun gördük. Bizim ailemizde de gözlükçü yeğenlerim olduğu için bize bu iş yabancı değil. OJO Optikolarak bu işi gelinimle birlikte yapmaya karar verdik. İnşallah köftecilikte olduğu gibi başarılı oluruz” dedi.

İşyerinin işletmesini yürütecek olan Osman Almadık’ın gelini Miray Erva Almadık ise, daha önce köfte dükkanlarında aşçı olarak çalıştığını belirterek şunları söyledi: “Dükkanlarda yeterince aşçı vardı ve ben de bu alana geçiş yaptım. Optisyenlik ile ilgili bir deneyimim yoktu, gözlükçülükle ilgili bir deneyimim de yoktu. Optisyen bir arkadaşımın ve babamın kuzenlerinin desteğiyle birlikte burayı açmaya karar verdik, ben artık buradayım. Elimizden geldiğince markanın tesadüf olmadığını Edirne’ye duyurmaya çalışacağız. Dükkanı tasarlarken gözlüğün göze hitap etmesinden yola çıkarak biz de insanların gözüne hitap etmek için tasarıma özen gösterdik ve elimizden geldiğince farklı bir konsept oluşturmaya çalıştık. Dükkanımızda yerel markalarımızın yanı sıra dünya markaları da bulunmakta ve her bütçeye uygun gözlüğümüz var. Ayrıca Edirne’deki turist yoğunluğunu da dikkate alarak, Bulgaristan’dadoğup büyümüş ve son üç yıldır Edirne’de yaşayan 7 dil bilen, Gizem Erdil arkadaşım da tercüman olarak işletmemizde hizmet verecek. Buraya gelenler onların dilini konuşmamızı istiyorlar.”

Tercüman Gizem Erdil “Benim görevim sadece tercümanlık, bu sektörle ilgili hiçbir fikrim yok.  7 dil biliyorum Bulgar’ım aslında. Türkçeyi yeni öğrendim. Türkiye’ye taşınalı 3 yıl oldu. Arkadaşım çağırdığı için ona destek olmak amaçlı geldim” diye konuştu.

“Diğer ojo’lara nazaran burasının konsepti biraz farklı ve çok güzel yorumlar alıyoruz” diyen işletmenin oprisyeni Berna Kurtuluş;  “Şu anda stoklu çalışıyoruz bu da müşterimizi bekletmeden hızlı bir şekilde teslimimizi saplıyor. Birçok firma ile çalışıyoruz. Tek firmaya odaklı kalmıyoruz. Bu da daha fazla müşterinin dikkatini çekip algıda seçiciliğe sebep oluyor” dedi. Kaynak: Şener ŞENTÜRK 2631 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Necatiye’ye dünyanın tebriği Necatiye’ye dünyanın tebriği 16.1.2019
Marka kent olmalıyız Marka kent olmalıyız 16.1.2019
Memur bordro yaktı Memur bordro yaktı 16.1.2019
Uymaz’dan kan bağışı Uymaz’dan kan bağışı 16.1.2019
Can birliği Can birliği 16.1.2019
Başkana hakarete ceza Başkana hakarete ceza 16.1.2019
İkinci Münevver Karabulut vakası İkinci Münevver Karabulut vakası 16.1.2019
Edirne’ye 2 yeni taksi durağı Edirne’ye 2 yeni taksi durağı 15.1.2019
Vali Canalp'ten köy ziyaretleri Vali Canalp'ten köy ziyaretleri 15.1.2019
CKD’den 96 yıllık vefa CKD’den 96 yıllık vefa 15.1.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 43
Web Siteleri 61
Facebook 80
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 5


Ankete 195 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Siyasete bir göz gezdirelim
Murat Savaş

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
2019’da neden yoga yapmalıyız
Nefize Ramadan

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.