Edirne 21°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Ağırlaştırılmış müebbet isteniyor - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Ağırlaştırılmış müebbet isteniyor 4.12.2017 - 10:50:57
Edirne’de Haziran ayında birlikte yaşadığı dedesini ve babaannesini bıçaklayarak öldüren, apartman girişinde karşılaştığı halası ve kuzenini de bıçakla yaralayan 22 yaşındaki Oğuzhan S. hakkındaki iddianame tamamlanarak hakkında dava açıldı. Oğuzhan S., hakkında öldürdüğü dedesi ve babaannesi için ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve yaraladığı yakınları için toplam 40 yıla kadar hapis cezası istendi.Ağırlaştırılmış müebbet isteniyor
Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede kuzen Ali Barış E., hala Çiğdem S. ve baba Cem S. müşteki olarak yer aldı. Cumhuriyet Savcısı Murat Göçer tarafından hazırlanan iddianamede şüpheli Oğuzhan S. hakkında, öldürdüğü dede ve babaannesi için ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet, öldürmeye teşebbüs ettiği halası ve kuzeni için toplam 40 yıla kadar hapis cezası istendi.

Canavarca his ve eziyet
İddianamede Oğuzhan S.’nin dedesi Zeynel S. ve babaannesi Firdevs S.’ye yönelik “Çocuğa veya beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek nitelikli kasten öldürme” suçundan iki kez, halası Çiğdem S.’ye karşı “Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme”, kuzeni Ali Barış E.’ye karşı “Çocuğa veya beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek nitelikli kasten öldürme” suçlarından ayrı ayrı cezalandırılması talep edildi. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Oğuzhan S.’nin emniyette verdiği ifadesiyle savcılıkta verdiği ifadenin farklı olduğu belirtildi.

Yakınlarına kötü davranmış
Olayda yaralanan hala Çiğdem S.’nin ifadesinin de yer verildiği iddianamede hala Çiğdem S. ifadesinde, Oğuzhan S.’nin 2015 – 2016 yılları arasında hastanede psikolojik tedavi gördüğünü, daha sonrasında da şüphelinin sürekli davranış bozukluğu içinde olduğunu ve annesi Firdevs ile babası Zeynel’e kötü davrandığını, onları itip kaktığını söyledi. Olay günü öncesi ve olay günü Oğuzhan ile görüştüklerini söyleyen hala Çiğdem S., Oğuzhan’a davranışlarını düzeltmesi ve normal bir genç insan gibi davranması yönünde telkinde bulunduğunu ifade etti. Hala Çiğdem S.’nin olay gününü anlattığı ifadesinde Oğuzhan S.’nin saat 11.00 sıralarında evlerine gelerek, kendisinden özür dilemek istediğini, kendisinin de eski Oğuzhan olana kadar affetmeyeceğini söylediği yer aldı. Babalar gününe gitmek için kızını beklediği sırada annesinin apartmanından gelen ses üzerine annesinin oturduğu apartmana oğlu B. ile birlikte gittiklerini anlatan hala Çiğdem S.; oğlu B.’nin hızla apartmana kendisinde önce girdiğini, apartmanın girişinde şüpheli Oğuzhan'ın oğlu Barış’ı bıçakla kovaladığını ve saldırdığını, oğlu Barış’ı şüphelinin elinden kurtararak şüphelinin bıçak olan elini havaya kaldıracak yapmaması için bir süre yalvardığını, şüphelinin bıçağı defalarca kendisine sapladığını, bıçağı sol koluna sokup içerisinde çevirerek anlamsızca güldüğünü, o sırada oğlunu kanlar içerisinde bir aracın içerisinde gördüğünü ve oğlunun kendisini araca binmesi için çağırdığını, kendisini araca doğru giderken şüpheli Oğuzhan'ın arkasından kendisini bıçaklamaya devam ettiğini, aracın binip kapıların kilitlendiğinde şüphelinin aracın camına bıçağın arkası ile vurduğunu gördüğünü söyledi.

Saldırı kamerada
Olay yerini gösteren kamera kayıtlarının incelenmesi sonucu kuzen Ali Barış E. ile hala Çiğdem S.’nin apartmana girdikleri ve apartmandan sırtında kan lekeleri olarak koşarak çıktıkları, şüpheli Oğuzhan’ın kuzeni Ali Barış’ı sırtından ve halası Çiğdem S.’yi de sırt ve karın kısmından birden fazla bıçakladığı tespit edildi. Saldırıya uğrayanlara ait hekim ve Adli Tıp Kurumu raporunda da anne oğlun kesici ve delici aletle yaralandıkları ve bu yaralanmaların kişinin yaşamını tehlikeye sokacak türde olduğu belirtildi.

Cemaate katılmış
İddianamenin son kısmında ise şu ifadelere yer verildi: “Yapılan tüm inceleme ye araştırmalar sonucunda, şüpheli Oğuzhan S.’nin annesinin küçük yaşta vefat ettiği için yaklaşık 11-12 yıldır büyükbabası ve büyükannesi maktul Zeynel S. ve Firdevz S. ile birlikte yaşadığı, maktul şahıslarla arasının iyi olmadığı, zira şüpheli Oğuzhan'ın dini bir cemaate katıldığı ve kendisini dini açıdan farklı hissederek büyükbabası ve büyükannesi ile anlaşamadığı, hatta olay tarihinden kısa bir süre önce hatası müşteki Çiğdem ile tartıştığı, halası Çiğdem’in kendisine büyü yaptırdığını söylediği, bilahare şüpheli Oğuzhan S.’nin olay tarihinde maktul şahısların şüpheliye karşı olumsuz hiç bir davranışı bulunmadığı halde hiç bir sebep yokken ilk önce mutfakta bulunan maktul Firdevs’i defalarca bıçaklayarak öldürdükten sonra, maktul Zeynel'i bıçakla defalarca vücudunun hayati bölgelerine soktuğu, şüphelinin maktul Zeynel’in baş kısmından bıçak darbesi ile kesmesi hatta maktul Zeynel’in can çekişmesin diyerek kalbine bıçak sokmak suretiyle canavarca hisle adam öldürme suçuna iki kez işlediği, bu surette şüphelinin gerek dini gerekse hayata ilişkin konularda tutum ve davranışlarını beğenmediği ve ters düştüklerini söylediği büyükannesi ve büyükbabasını daha önceden öldürmeyi planladığı; diğer taraftan olay yerinin gerçekleştiği apartmana sesleri duyarak gelen halasının oğlu Ali Barış’ı vücudunun muhtelif yerlerinden öldürmek amacıyla defalarca bıçakladığı, araya girmek isteyen hala Çiğdem S.’yi de vücudunun muhtelif yerlerinden defalarca bıçakla yaraladığı, müşteki Çiğdem S. ile Ali Barış E.’nin kaçmak suretiyle şüphelinin elinden kurtulduğu, şüphelinin bu şahısların peşinden gelerek bıçaklamaya devam etmek istediği, zira müşteki şahıslar kaçmasalar bu şahısları öldüreceğini şüphelinin kendisi bizzat ifade ettiği gibi kamera kayıtlarında da görüldüğü, sonuç olarak şüpheli Oğuzhan S.'nin büyükbabası ve büyükannesini tasarlayarak ve canavarca hisle öldürdüğü, müşteki Çiğdem. S. ile müşteki Ali Barış E.’yi canavarca hisle kasten öldürmeye çalıştığı anlaşılmıştır.”

Ne kadar hapsi isteniyor?
Oğuzhan S., dedesi ve babaannesini tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürdüğü, suçu üstsoy veya altsoydan birine ve beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı işlediği için TCK’nın 82’inci maddesinin 1’inci fıkrası a, b, d ve e bentlerine göre iki kez ağırlaştırılmış hapis cezası istemiyle yargılanacak.
Halası ve kuzenine karşı işlediği suç da ağırlaştırılmış müebbet hapsi gerektiriyor. Ancak suç teşebbüs aşamasında kaldığı için ayrı ayrı 20’şer yıl hapis cezası istemiyle yargılanacak.Kaynak: İlkyaz SAVAŞ 3302 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Köfteci Osman ‘göz’e girdi Köfteci Osman ‘göz’e girdi 20.10.2018
Art arda ‘Andımız’ açıklaması Art arda ‘Andımız’ açıklaması 20.10.2018
Turizmde büyük başarı Turizmde büyük başarı 20.10.2018
Muhtarlara Erdoğan sürprizi Muhtarlara Erdoğan sürprizi 20.10.2018
Bulun bu sahtekârları! Bulun bu sahtekârları! 20.10.2018
DİSK’ten 4 acil talep DİSK’ten 4 acil talep 19.10.2018
İlaçlar cep depolarda İlaçlar cep depolarda 19.10.2018
Kirliliğin ulusal sembolü Kirliliğin ulusal sembolü 19.10.2018
Babasının koltuğuna talip Babasının koltuğuna talip 19.10.2018
62 yıl önce Edirne’de fotoğraf çekmiş 62 yıl önce Edirne’de fotoğraf çekmiş 19.10.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 35
Web Siteleri 55
Facebook 73
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 4


Ankete 173 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
BİR KEZ DAHA ORTAYA KARIŞIK
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
Şükrü Paşa savunması mı, Edirne Gümrükleri mi..
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.