Edirne 17°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Bankamızı kuralım çağrısı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Bankamızı kuralım çağrısı 4.12.2017 - 10:24:53
Edirne Bağımsız Milletvekili Adayı ve Yazar Cüneyt Özdemir, sosyal medya üzerinden yayınladığı bir mesaj ile Edirnelileri yerel banka kurmaya davet etti. Özdemir, yerel bankanın Edirne’deki hem istihdam hem de yerel marka üretimi sorununu çözeceğini söyleyerek; milyonlarca Avrupalının bu tür projelerle gelir sağladığını açıkladı.Bankamızı kuralım çağrısı
Edirne Bağımsız Milletvekili Adayı ve Yazar Cüneyt Özdemir, sosyal medya üzerinden yayınladığı mesaj ile Edirnelileri banka kurmaya davet etti. Özdemir, sosyal medyada Edirneliler için gerçekleştirdiği çağrıda; “Değerli Edirneliler! Bu çağrım sizlere; Biz çalışıyoruz, onlar kazanıyor. Kendi paramızı çekerken bile komisyon ödüyoruz. Şubeye gidiyorsun, ‘Kredi taksitleri bankamatikten de yatırılıyor bilmiyor musunuz?!’ diye azar işitiyoruz. Neredeyse bazı bankaların önünde hazır ol duruyoruz. Yakışıyor mu bizlere? Tabii ki de yakışmıyor gördüğümüz muamele! Yıllardır faiz lobisi deyip duruyorlar ama çözüm üretmiyorlar. Bankadan kredi çıkınca, işlemleri yapan memura sevincimizden baklava götürüyoruz. Bize verdiği parayı fazlasıyla ödemiyormuşuz gibi bir de üstüne tatlı ikram ediyoruz. Neden mi? Çünkü düzeni böyle kurmuşlar. Yıllarca çalışıp hak ettiğin 3mekli maaşından bile para kesiyorlar. Paramız yabancı patronların cebine giriyor, bilmem farkında mısınız? Biz çalışalım onlar yesinler öyle mi? Hayır!” ifadelerine yer verdi.

“Gelin bankamızı kuralım”
Edirnelilere banka kurmayı teklif eden Özdemir; “Birçoğunuzun benim gibi düşündüğünü biliyorum ve bu sebepten dolayı da; sizlere bir teklifte bulunuyorum. Acele etmeden, işin usulünü adabını öğrenerek. Gelin kendi bankamızı kuralım! Bunu bir proje olarak başlatalım, sonuca ulaşacağımız günleri de sabırla bekleyelim. Hem paramız yabancıya gitmesin hem de işsiz insanlarımız iş sahibi olsun” dedi.

“Milyonlarca Avrupalı yapıyor”
Özdemir, açıklamalarında yerel bankanın kuruluş aşaması ile ilgili bilgiler vererek; “İşsizlik Edirne'mizin en büyük sorunudur. Yıllardır çözen yok. Gelen masal anlatıyor, giden hikaye... İşte bu açacağımız bankayla kendi iş sahamızı kurup Edirne'ye istihdam sağlayacağız. Nasıl mı? Bankamızın sermayesinden zincir marketler (Kırkpınar Marketleri gibi) kuracağız. Kendi giyim sanayimizi oluşturacağız. Edirneliler kendi ürettiklerini giyip, ülkemizde modaya yön verecekler. Çocuklarınız, kardeşleriniz ya da ailenizden herhangi biri Çorlu’ya Çerkezköy’e ya da İstanbul’a göç etmek zorunda kalmayacak. Bisküviden peçeteye gömlekten ayakkabıya birçok sektörde marka olacağız. Paramız hem bankamızda hem de işyerlerimizde değerlenecek. Kendi meyve suyumuzu kendi markamızla üretip hem satacağız hem de içeceğiz. Butik Oteller (Kırkpınar Otel gibi) açacağız. Trakya insanının tüm misafirperverliği ile hem misafir edeceğiz hem de para kazanacağız. Avrupa'da ‘Bed&Breakfast’lar ile ev sahibi milyonlarca kişi ek gelir elde ediyor. Biz neden yapamayalım? Cebine biraz fazla para girse fena mı olur?” sözlerine yer verdi.

“Biz Trakyalıyız, biz yaparız”

Özdemir, uygulamanın gerçekleşmesi halinde Edirnelilerin Meriç, Tunca, Kırkpınar ya da Arda gibi isimlerle üreteceği otomobiller ile Söğütlük ya da Sarayiçi’ne pikniğe gideceğini söyleyerek; “Eğer projem kafanıza yattıysa ve birlikte başaracağımıza inanıyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz! Gün doğmadan neler doğar demişler. Kim bilir belki biz de bu bozuk düzeni güzel Edirne'mizden yaktığımız bu ateşle değiştiririz. Unutmayalım, Birlikten kuvvet doğar. Biz Trakyalıyız, biz yaparız!” dedi.Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 777 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 5 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Örnek duyarlılık Örnek duyarlılık 24.5.2018
“MHP’nin alacağı sonuç şok edecek” “MHP’nin alacağı sonuç şok edecek” 24.5.2018
İriş’ten ‘Güvendiren’ açıklaması İriş’ten ‘Güvendiren’ açıklaması 24.5.2018
"Esad da YPG'de beni öldürür" 24.5.2018
“Sizi sevmeyeni sevmeyeceğiz” “Sizi sevmeyeni sevmeyeceğiz” 24.5.2018
Miniklere canlı tarih dersi Miniklere canlı tarih dersi 24.5.2018
Atatürk’e hakaretten tutuklandı Atatürk’e hakaretten tutuklandı 23.5.2018
Tutuklulukları sürüyor Tutuklulukları sürüyor 23.5.2018
Sanatın mezuniyeti Sanatın mezuniyeti 23.5.2018
Ödevsiz eğitimle gelen başarı Ödevsiz eğitimle gelen başarı 23.5.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 30
Web Siteleri 34
Facebook 60
Twitter 4
Instagram 1
Youtube 3


Ankete 132 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Neler oldu neler?
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
Düşmanlık
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
AÇ AÇ, YABANCI DEĞİL, BENİM
Filiz Mandacı

Arzu Gülsün
BİR ANNENİN DUYGULARI
Arzu Gülsün
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.