Edirne Gündem Gazetesi
,  
Video Galeri Foto Galeri Sinema Firma Rehberi Sitene Ekle Arşiv Künye
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Bankamızı kuralım çağrısı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Bankamızı kuralım çağrısı 4.12.2017 - 10:24:53
Edirne Bağımsız Milletvekili Adayı ve Yazar Cüneyt Özdemir, sosyal medya üzerinden yayınladığı bir mesaj ile Edirnelileri yerel banka kurmaya davet etti. Özdemir, yerel bankanın Edirne’deki hem istihdam hem de yerel marka üretimi sorununu çözeceğini söyleyerek; milyonlarca Avrupalının bu tür projelerle gelir sağladığını açıkladı.

Bankamızı kuralım çağrısı
Edirne Bağımsız Milletvekili Adayı ve Yazar Cüneyt Özdemir, sosyal medya üzerinden yayınladığı mesaj ile Edirnelileri banka kurmaya davet etti. Özdemir, sosyal medyada Edirneliler için gerçekleştirdiği çağrıda; “Değerli Edirneliler! Bu çağrım sizlere; Biz çalışıyoruz, onlar kazanıyor. Kendi paramızı çekerken bile komisyon ödüyoruz. Şubeye gidiyorsun, ‘Kredi taksitleri bankamatikten de yatırılıyor bilmiyor musunuz?!’ diye azar işitiyoruz. Neredeyse bazı bankaların önünde hazır ol duruyoruz. Yakışıyor mu bizlere? Tabii ki de yakışmıyor gördüğümüz muamele! Yıllardır faiz lobisi deyip duruyorlar ama çözüm üretmiyorlar. Bankadan kredi çıkınca, işlemleri yapan memura sevincimizden baklava götürüyoruz. Bize verdiği parayı fazlasıyla ödemiyormuşuz gibi bir de üstüne tatlı ikram ediyoruz. Neden mi? Çünkü düzeni böyle kurmuşlar. Yıllarca çalışıp hak ettiğin 3mekli maaşından bile para kesiyorlar. Paramız yabancı patronların cebine giriyor, bilmem farkında mısınız? Biz çalışalım onlar yesinler öyle mi? Hayır!” ifadelerine yer verdi.

“Gelin bankamızı kuralım”
Edirnelilere banka kurmayı teklif eden Özdemir; “Birçoğunuzun benim gibi düşündüğünü biliyorum ve bu sebepten dolayı da; sizlere bir teklifte bulunuyorum. Acele etmeden, işin usulünü adabını öğrenerek. Gelin kendi bankamızı kuralım! Bunu bir proje olarak başlatalım, sonuca ulaşacağımız günleri de sabırla bekleyelim. Hem paramız yabancıya gitmesin hem de işsiz insanlarımız iş sahibi olsun” dedi.

“Milyonlarca Avrupalı yapıyor”
Özdemir, açıklamalarında yerel bankanın kuruluş aşaması ile ilgili bilgiler vererek; “İşsizlik Edirne'mizin en büyük sorunudur. Yıllardır çözen yok. Gelen masal anlatıyor, giden hikaye... İşte bu açacağımız bankayla kendi iş sahamızı kurup Edirne'ye istihdam sağlayacağız. Nasıl mı? Bankamızın sermayesinden zincir marketler (Kırkpınar Marketleri gibi) kuracağız. Kendi giyim sanayimizi oluşturacağız. Edirneliler kendi ürettiklerini giyip, ülkemizde modaya yön verecekler. Çocuklarınız, kardeşleriniz ya da ailenizden herhangi biri Çorlu’ya Çerkezköy’e ya da İstanbul’a göç etmek zorunda kalmayacak. Bisküviden peçeteye gömlekten ayakkabıya birçok sektörde marka olacağız. Paramız hem bankamızda hem de işyerlerimizde değerlenecek. Kendi meyve suyumuzu kendi markamızla üretip hem satacağız hem de içeceğiz. Butik Oteller (Kırkpınar Otel gibi) açacağız. Trakya insanının tüm misafirperverliği ile hem misafir edeceğiz hem de para kazanacağız. Avrupa'da ‘Bed&Breakfast’lar ile ev sahibi milyonlarca kişi ek gelir elde ediyor. Biz neden yapamayalım? Cebine biraz fazla para girse fena mı olur?” sözlerine yer verdi.

“Biz Trakyalıyız, biz yaparız”

Özdemir, uygulamanın gerçekleşmesi halinde Edirnelilerin Meriç, Tunca, Kırkpınar ya da Arda gibi isimlerle üreteceği otomobiller ile Söğütlük ya da Sarayiçi’ne pikniğe gideceğini söyleyerek; “Eğer projem kafanıza yattıysa ve birlikte başaracağımıza inanıyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz! Gün doğmadan neler doğar demişler. Kim bilir belki biz de bu bozuk düzeni güzel Edirne'mizden yaktığımız bu ateşle değiştiririz. Unutmayalım, Birlikten kuvvet doğar. Biz Trakyalıyız, biz yaparız!” dedi.Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 498 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
Tavsiye Word'e Aktar
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş
Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Köprünün adı değişti (!) Köprünün adı değişti (!) 16.12.2017
Afgan kılavuzlar tutuklandı Afgan kılavuzlar tutuklandı 16.12.2017
Şengün ilk oyunu kullandı Şengün ilk oyunu kullandı 16.12.2017
Mercan güven tazeledi Mercan güven tazeledi 16.12.2017
Edirne'de yoğun sis Edirne'de yoğun sis 15.12.2017
Edirne'de Edirne'de "Kudüs" fotoğraf sergisi açıldı 15.12.2017
Edirne'nin cazibesi daha da artacak Edirne'nin cazibesi daha da artacak 15.12.2017
Tunca Nehri'nde gurup vakti Tunca Nehri'nde gurup vakti 15.12.2017
AA'nın AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylaması 15.12.2017
Yan dönen araçtan sağ çıktı Yan dönen araçtan sağ çıktı 15.12.2017
Murat Savaş
Tavuk su içtikten sonra nereye bakar?
Murat Savaş

N. Kemal Döleneken
Yanlış Anımsıyorsun Melih Hoca...
N. Kemal Döleneken

Filiz Mandacı
Sanal Savaşçı
Filiz Mandacı

Arzu Gülsün
Bugün ne oldum deme, yarın ne olacağım de!
Arzu Gülsün
© Copyright - 2005-2017 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor