Edirne 5°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Bülbül’e ‘provokatör’ tepkisi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Bülbül’e ‘provokatör’ tepkisi 8.10.2018 - 12:06:25
Keşan Kent Konseyi Başkanı Necmettin Baygül, Keşan ilçesinde düzenlenmek istenen ve bölge halkı, STK ve çevrecilerin yoğun protestosu nedeniyle ikinci kez gerçekleştirilemeyen ÇED halkın katılımı toplantısında Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül’ün ‘provokatör’ ifadesinin Keşan ve Saros halkını üzdüğünü ifade ederek; “Kendisini görevini yapmaya, Keşan halkından ve Saros sakinlerinden özür dilemeye davet ediyoruz” dedi.Bülbül’e ‘provokatör’ tepkisi


Keşan Kent Konseyi Başkanı Necmettin Baygül, BOTAŞ tarafından Saros Körfezi Sazlıderesahiline kurulmak istenen Saros FSRU Gemi Limanı’nın Keşan ilçesinde düzenlenmek istenen ve bölge halkı, STK ve çevrecilerin yoğun protestosu nedeniyle ikinci kez gerçekleştirilemeyen ÇED halkın katılımı toplantısı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Baygül, 2 Ekim Salı günü düzenlenmek istenen Saros FSRU Gemi Limanı ÇED Halkın Katılımı Toplantısında Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül’ün uzlaşmaz tavrı ile halkın soru sormasına, görüş ve öneride bulunmasına olanak vermediğini söyledi. Baygül, hazırlanan dilekçeleri Bülbül’ün resmen almak istememesi sonucu toplantının yapılamadığını belirterek; “Toplantı açıldıktan sonra önce halkın dinlenmesi, yazılı itiraz dilekçelerimizin imza karşılığı alınması ve yetkililerin yapılan itirazları yanıtlayacak şekilde konuşmaları önerilmiştir. İl Müdürü, bu öneriyi kabul etmeyip halka söz vermemiş, konuşma yapılmasını sürekli engellemeye ve susturmaya çalışmıştır. Sonuçta da yetkililer ve şirket, yüzlerce soru, öneri ve itiraz dilekçesini almayarak toplantıyı terk etmiştir” ifadelerine yer verdi.

Yetkililerin, halkın görüş ve itirazlarını almadan ÇED Halkın Katılımı Toplantısı’nı terk etmesinin ÇED Yönetmeliği’nin 9’uncu maddesine aykırı olduğunu ifade eden Baygül;“Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, yönetmeliğe uygun bir toplantı yapamamıştır. Yetkililer sadece sunum yapmak değil, gerçek bir halkın katılım toplantısı yapmak zorundadırlar” dedi.

“Keşan ve Saros halkını üzmüştür”

Bülbül’ün toplantıyı terk etmesinin ardından toplantı salonunun duşunda basın mensuplarına; ‘Saros ile ilgili yaptığımız ÇED toplantısında tabi yine provokatörler önde olmak kaydıyla yerelde bunlar öne geçmiştir"  şeklinde açıklama yaptığını söyleyen Baygül; “Kötü söz sahibine aittir, aynen kendisine iade ediyoruz. Yönetmeliğe uygun olarak toplantıyı idare edemeyen Sayın Müdür;uzlaşmaz, hak tanımaz tavrına bir de halkı asılsızca suçlamayı, haksızca hedef göstermeyi eklemiştir. İl Müdürü, maalesef 19 Temmuz 2018 günü SazlıdereKöyü’ndeki ÇED Halkın katılımı toplantısında da aynı ifadeyi kullanmıştır. Bu tavır bir kamu yetkilisine asla yakışmadığı gibi, Keşan halkını ve Saros sakinlerini de derinden üzmüştür” sözlerine yer verdi.

“Dilekçeleri Ankara’ya göndereceğiz”

Baygül, toplantıya soru sormak, görüş ve öneride bulunmak ve itiraz dilekçesi vermek isteyen 31 kurum ve 245 bireyin, Bülbül’ün tavrı nedeniyle görüşlerini açıklayamadığını ve itiraz dilekçelerini veremediğini ifade etti. Keşan Kent Konseyi’nin kurumların ve bireylerin itiraz dilekçelerini topladığını ve Ankara’daki Çevresel Etki Değerlendirme izin ve Denetim Genel Müdürlüğü’ne göndereceğini açıklayan Baygül;“Kent Konseyi, Keşan’daki 130 kurumun temsilcisidir. Birçok yanlış ve hukuksuzluğu içeren ÇED başvuru dosyasını kabul eden İl Müdürünün,Keşanlıları ve Saros sakinlerini provokatör olarak suçlaması büyük bir talihsizliktir. Kendisini görevini yapmaya, Keşan halkından ve Saros sakinlerinden özür dilemeye davet ediyoruz” dedi. 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 669 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Tarihi anıta izinsiz yalıtım Tarihi anıta izinsiz yalıtım 14.12.2018
Nihat Hatipoğlu Edirne’deydi Nihat Hatipoğlu Edirne’deydi 14.12.2018
Emekle büyütecekler Emekle büyütecekler 14.12.2018
Mutlu, tahliye oldu Mutlu, tahliye oldu 14.12.2018
Sedefçi’nin desteği, İYİ Parti’ye Sedefçi’nin desteği, İYİ Parti’ye 14.12.2018
Kampanyayı GÜNDEM’e anlattı Kampanyayı GÜNDEM’e anlattı 14.12.2018
Erkeklere örnek olsun Erkeklere örnek olsun 14.12.2018
Meclis’e sel ödeneği Meclis’e sel ödeneği 14.12.2018
En eğlenceli eğitim En eğlenceli eğitim 13.12.2018
İYİ Parti’den Oğulpaşa’ya destek İYİ Parti’den Oğulpaşa’ya destek 13.12.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 41
Web Siteleri 60
Facebook 78
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 5


Ankete 190 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Fırtına yakın
Murat Savaş

Namık K. Döleneken
Derdimiz su baskınları...
Namık K. Döleneken

Nihal Özocak
Ah o tv dizileri
Nihal Özocak

Nefize Ramadan
Yoga ile engelleri aşmak
Nefize Ramadan

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.