Edirne 19°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Ciravoğlu: Çözüm üreteceğim - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Ciravoğlu: Çözüm üreteceğim 6.10.2018 - 12:09:20
CHP'de geçmişte Edirne il başkanlığı yapan eczacı Şükrü Ciravoğlu, 2019 yerel seçimleri için Edirne belediye başkan adaylığı için başvurdu. Ciravoğlu başvuru sırasında yaptığı konuşmada formaliteden aday olmadığını şikayet eden değil çözüm üreten başkan olacağını vurguladı.Ciravoğlu: Çözüm üreteceğimCHP’de mevcut belediye başkanı Recep Gürkan’dan sonra aday adaylığını açıklayan ikinci isim, Edirne eski il başkanlarından eczacı Şükrü Ciravoğlu oldu. Ciravoğlu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için dün resmen Edirne Belediye Başkan Adaylığı için başvurdu.

“Halkçı belediyecilik için adayım”

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’na kalabalık bir partili grupla birlikte gelen Ciravoğlu burada yaptığı konuşmada, mazeret üretmek, ötelemek için yerine sorunları ekibi ve belediye çalışanlarıyla birlikte aday olduğunu belirterek “Dost, samimi, içten, çağdaş, Atatürk ilkelerine yürekten bağlı insanların kenti Edirne’yi hak ettiği yere getirmek, Edirne’yi geçmişiyle kucaklamak, geleceğiyle buluşturmak için adayım. Formaliteden değil Edirne’nin değişime, gelişime, yenileşmeye ihtiyacı olduğuna inandığım için adayım. Edirne Belediyesi’ni yerel kalkınmanın merkezi yapmak için adayım. Halkıyla, sivil soplum kuruluşlarıyla, çocuklarıyla, gençleriyle bütünleşen dürüst, üretken, verimli, hizmet üreten, halkçı Belediyecilik için adayım” dedi.

İlk hedef alt yapı

Şeffaf, hesap veren, dinamik, üretken olacaklarını, kent planlamasında odaların, halka hizmet götürülmesinde mahallede yaşayanların görüş, öneri ve düşüncelerini alacaklarını belirten Ciravoğlu daha sonra şunları söyledi: “Paylaşımcı katılımcı anlayışı belediye yönetimine getireceğiz. Halkın beklentilerine öncelik vereceğiz. Hizmet üretmede, planlama da kentlerin insanlar için olduğunu unutmayacağız. Belediyelerin görevi yaşanabilir, sürdürülebilir, sağlıklı kentleri yaratmaktır. İnsanlar için daha iyi yaşam koşulları, temiz içme suyu, sağlıklı hava sağlamaktır. Yaşlıların, çocukların ve gençlerin zaman geçirebilecekleri, nefes alabilecekleri yeşil alanları koruyacağız, geliştireceğiz, onaracağız hizmete hazır hale getireceğiz. Alt yapıyı acilen çözeceğiz. Su borularındaki kayıp ve kaçaklar her gün hepimizin cebinden fazladan para çıkmasına neden oluyor. Ayrıca patlamalar suların kirlenmesine yol açıyor. Tıkanan kanalizasyonlar, yürünmeyen kaldırımlar hepimizin malumu. Bu nedenle ilk icraatımız bu olacaktır.”

‘Şişmiş ego’ dokundurması

Kenti tanımadan kentin yönetilemeyeceğini vurgulayan Şükrü Ciravoğlu “Kentleri kapalı kapılar, yüksek duvarlar arkasından, şişmiş egoyla, ben bilirim, ben yaparım, herkes kendi işine baksın anlayışı ile yönetemezsiniz. Kent halkındır. Halk kentte söz sahibi olduğunu hissederse, kentine sahip çıkar, sahiplenir. Bu da sevgiyle olur, saygıyla olur. İnsan yaşamına dokunmakla olur. Biz insanımıza dokunmaya geliyoruz. Kalkınan, caddeleri ve sokakları temiz, suyu ve havası sağlıklı, parkları ve yeşil alanları bakımlı, gül şehri, yaşanabilir, çağdaş hizmet verilen Edirne’yi birlikte ve beraber yaratmak için adayım” ifadelerini kullandı.

Şikayet değil çözüm

Ciravoğlu belediye yönetiminde dürüstlüğün önemli olduğu vurgusunu yaparak “Yönetim için önce dürüstlük gereklidir. Sonra tutku ve heyecan gereklidir. Muhalefet belediyesi olunca yardım yok para gelmiyor, hizmet üretilemiyor sözleri genelde başarısızlığa kılıftır. Buna en iyi yanıt CHP’li İzmir, Eskişehir ve Aydın Büyükşehir Belediyeleridir. Muhalefet Belediyeleri olarak yaptıkları hizmetler ve yatırımlar iktidar belediyeleri tarafından yapılmamıştır. Biz ekibimizle birlikte şikâyet eden değil çözüm üreten, israf eden değil, kaynakları verimli, üretken, yerinde, doğru ve zamanında kullanan olacağız. Çünkü biz halkçı, demokratik, paylaşımcı, katılımcı belediyecilik için adayım” diye konuştu.

“Kapılar halka açık olacak”

Belediyenin kapılarının halka açık olacağını ve herkes için belediyecilik yapacaklarını kaydeden Ciravoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Önce insan diyen partimizin ilkeleri ve programları meşalemiz, Atatürk ilkeleri rehberimiz olacaktır. Siyaset, parti içinde de partiler arasında da bir hizmet yarışıdır. Biz bu anlayışla ekibimizle birlikte Belediyeyi daha iyi yöneteceğimize, hizmet yapacağımıza inandığımız için, azim ve kararlılıkla, halka halkçı hizmet vermek için adayız ve bu göreve talibiz. Çağdaş, mutlu, aydınlık Edirne için hep birlikte kol kola hedefe.”

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun da hazır bulunduğu başvuru töreninde Ciravoğlu daha sonra aday adaylığı dilekçesini parti yetkililerine teslim etti. Kaynak: Haber Merkezi 413 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Süreci avukatı anlattı Süreci avukatı anlattı 19.8.2019
Enez’de denizanası paniği Enez’de denizanası paniği 19.8.2019
Kadından kahvehaneci de oldu Kadından kahvehaneci de oldu 19.8.2019
Eziyeti eğlenceye çevirdiler Eziyeti eğlenceye çevirdiler 19.8.2019
Rastgele! Rastgele! 19.8.2019
Ünlü tablolar için icra takibi Ünlü tablolar için icra takibi 19.8.2019
twitter üzerinden vurdu twitter üzerinden vurdu 19.8.2019
Siper değil, yağmur önlemi Siper değil, yağmur önlemi 19.8.2019
Tuvalette kumar oynatmışlar Tuvalette kumar oynatmışlar 16.8.2019
Birbirlerini suçladılar Birbirlerini suçladılar 16.8.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 80
Facebook 100
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 250 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Politika da ısınıyor
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.