Edirne 19°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Tercihini Tܒden yana kullandı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Bilim-Teknoloji
Tercihini Tܒden yana kullandı 25.9.2018 - 12:25:28
56 yaşındaki emekli Şerif Aslan, ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı ve üniversiteler tarafından düzenlenen farklı özel yetenek sınavlarında başarı göstererek, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nün öğrencisi oldu.Tercihini Tܒden yana kullandı

                  Özel sektörden emekli, işletme sahibi 56 yaşındaki Şerif Aslan, ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı ve üniversiteler tarafından düzenlenen farklı özel yetenek sınavlarında başarı göstererek, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nün öğrencisi oldu. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne gelerek kaydını gerçekleştiren Şerif Aslan, aynı zamanda Düzce, Yeditepe ve Işık Üniversitesi’nin özel yetenek sınavlarını da kazandı. Sonuçların açıklanmasının ardından önce Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar ve Resim Bölümü’ne kayıt yaptıran Aslan, bu kararından vazgeçerek Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nü tercih etti.

                Kayıt işlemlerinin ardından öğrenim göreceği Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni yerinde gezip gören Şerif Aslan, Trakya Üniversitesi Karaağaç Yerleşkesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi’ni çok beğendiğini belirterek, Trakya Üniversitesi’ni tercih etmesinde çevresinin ve görüştüğü alanında uzman kişilerin etkili olduğunu sözlerine ekledi. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin düzenlediği yetenek sınavlarına geçtiğimiz yıl da girdiğini ifade eden Şerif Aslan, geçen yıl başarılı olamadığını ancak sınava bu yıl çok iyi hazırlanarak başarılı olduğunu söyledi. Ailesinin ve çevresinin desteğiyle başarıya ulaşan 56 yaşındaki Şerif Aslan, “Sanata ve resme geçmiş yıllardan beri süre gelen yoğun bir ilgim ve merakım var. Kendi kişisel çalışma ve sergilerimi yıllardır devam ettiriyorum. Birbirinden farklı türlerde düzenlenen pek çok resim yarışmasında elde ettiğim dereceler var. Güzel Sanatlar Fakültesi’ne girmek ve kişisel çalışmalarıma akademik bir boyut kazandırmak gibi bir hayalim vardı. Hayallerimin ve ideallerimin peşinden gitmekten vazgeçmedim. Sonunda azmederek geçen yıl başarılı olamadığım yetenek sınavında bu yıl başarı yakalayarak kaydımı gerçekleştirdim. Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar ve Resim Bölümü’nü kazandıktan sonra görüştüğüm, kendini sanata adamış birçok yakınım, Trakya Üniversitesi’nin sahip olduğu eğitim altyapısı ve imkânlarıyla daha doğru bir tercih olduğunu belirtti. Araştırmalarımın ardından Yeditepe Üniversitesi’nden kaydımı sildirerek, öğrenim hakkı elde ettiğim bir diğer üniversite olan Trakya Üniversitesi’ni tercih ettim. Ayrıca, resim yapan neden heykel yapamasın diye düşündükten sonra heykel bölümünü tercih etmeye karar verdim. Burada olmaktan son derece mutlu ve keyifliyim. Hayallerimi büyütmeye ve ideallerimi gerçekleştirmeye devam edeceğim. Trakya Üniversitesi’nde çok çalışarak başarılı olacağıma inanıyorum” dedi.

İstanbul’da yaşayan ve çevresi tarafından sanata olan merakı, çalışkanlığı ve azmiyle tanınan Şerif Aslan, 1980 yılında Şehit Kemal Özalper Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra iş hayatına atılarak, uzun yıllar çeşitli devlet kurumlarında tekniker olarak görev yaptı. Aslan, özel sektörde tasarımcı olarak çalıştıktan sonra kendi bilgi ve tecrübesiyle birleştirdiği mesleğini, aile şirketini kurarak sürdürmeye karar verdiğini ve bugün elektronik sektöründe Türkiye’nin öncü firmalarından biri olarak ülkemize hizmet vermeye devam ettiklerini ifade etti. 

 

 Kaynak: Haber Merkezi 54076 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 98
Web Siteleri 145
Facebook 129
Twitter 10
Instagram 8
Youtube 14


Ankete 404 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.