Edirne 15°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Galatasaray’a Edirne’de otel krizi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Galatasaray’a Edirne’de otel krizi 18.9.2018 - 11:19:54
Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen,9 Eylül Pazar günü 15.00’te Uzunköprü Ergene Stadı’ndaUzunköprüspor’un sezon öncesi açılış maçında karşılaştığı Galatasaray U-21 Futbol Takımı’nın Edirne’de bir otele rezervasyon yapılmasına rağmen ‘konfirme etme’ işleminin gerçekleşmemesi sebebiyle alınmadığını açıkladı. Av. İşbilen, otele tepki gösterirken; “Yasal olarak bu işin arkasında durmak istiyoruz” dedi.Galatasaray’a Edirne’de otel krizi                Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen, 20-23 Eylül tarihleri arasında Uzunköprü Belediyesi tarafından 3’üncü kez düzenlenecek Kültür, Sanat ve Tarım Festivali ve Galatasaray U21 Futbol Takımı’nın Edirne’de yaşadığı otel problemi ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen açıklamada Av. İşbilen, tüm Edirnelileri Kültür, Sanat ve Tarım Festivali’ne davet ederken; 9 Eylül Pazar günü 15.00’te Uzunköprü Ergene Stadı’ndaUzunköprüspor’un sezon öncesi açılış maçında karşılaştığı Galatasaray U-21 Futbol Takımı’nın Edirne’de yaşadığı otel krizi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

                Av. İşbilen, Galatasaray U-21 Futbol Takımı’nın Edirne’de nahoş bir olay yaşadığını açıklayarak; “Geçtiğimiz hafta Uzunköprüspor’un açılış karşılaşmasında Galatasaray U21 Futbol Takımı’nı davet ettik. Resmi bir yazı ile kulüpten istedik. Oradaki yönetici arkadaşlarımız da değer vererek gönderdiler. Hafta içerisinde Salı günü Uzunköprü’deki 2 otelimiz ile belli başlı otellerimizin dolu olduğundan dolayı Edirne’ye baktık. Sadece bir otelde boş yer olduğunu söylediler. Fiyatlarını söylediler ve biz de kabul ettik. Ardından kulüpten bize bir liste geldi. Futbolcuların beslenme programları, normal bir insana göre daha farklıdır. Listeyi de fiyatta farklılık olabileceğini düşünerek otele ilettik. Otelde sabah kahvaltısı ile akşam konaklama ayarlanıyor. Biz de akşam yemeği istedik ve Pazar günü de kahvaltıdan sonra 12.00-13.00 arasında öğlen yemeği istedik. 13.45’te de Uzunköprü’de olacaklardı. Arkadaşlar Cuma günü tekrar görüşüyorlar, borçları olmadığına dair ilgili vergi dairesinden yazılarını ulaştırmaları durumunda faturanın belediyemiz tarafından ödeneceğini söylüyorlar. Cumartesi günü Galatasaray U21 Futbol Takımı, Edirne’ye bir saatlik mesafedeyken Edirne’deki oteli arıyorlar ve telefona çıkan arkadaş; ‘Biz, size yer ayırmadık’ diyor ve konfirme edilmediğini söylüyor” ifadelerine yer verdi.

“Konfirme etmeyi bilmek zorunda değilsiniz”

                “Galatasaray U21 Futbol Takımı’nın otelden ‘sizin yeriniz ayrılmadı’ denerek geri gönderildiğini açıklayan Av. İşbilen; “Birincisi; konfirme etmenin ne demek olduğunu bilmek zorunda değilsiniz. İnsanlar, İngilizce bilmek zorunda değiller. Konfirme etmek, onaylamak demektir. Ne demek konfirme etmediniz? Galatasaray geliyor, sayfalarca faks yollardık. Ücrette bir sıkıntıları varsa açıkça; ‘Hepsinin yüzde 50’sini peşin istiyoruz’ diyebilirlerdi ki hepsini peşin de öderdik. Galatasaray U21 Futbol Takımı, Edirne’deki otele girdi ve ‘sizin yeriniz ayrılmadı’ diyerek insanları geri gönderdiler. Başta futbolcular olmak üzere başlarındaki yöneticisi ile birlikte; ‘Edirne mi? Bir daha Allah göstermesin’ dediler. Takım, İstanbul’a geri dönüyordu. Böyle bir şey olamaz. Söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum” dedi.

“Keşan’da karşılama iyiydi”

                Olayın yaşanmasının ardından Edirne ve ilçelerinde yeniden otel arayışına girdiğini söyleyen Av. İşbilen; “Keşan’dan bir otel yerlerinin uygun olduğunu söylediler. Futbolcuların 18.00’da gelip, 18.30’da odalarına yerleşip, 19.00’da akşam yemekleri planlanmıştı. Yeniköy’de çok güzel bir sofra hazırladık. Birlikte yemek yedik. Yemeklerini yedikten sonra memnun oldular. 35 dakikada otellerine varacaklarını söyledim. Oteldeki karşılama iyiydi ve olay bu şekilde sonlandı. Ertesi sabah kahvaltı ve öğle yemeği de bizim istediğimiz gibi çıktı. 13.45’te de Uzunköprü’ye geldiler ve Uzunköprüspor ile açılış maçını oynadılar” sözlerine yer verdi.

“Bir senede yapılanı yarım saatte silersiniz”

                Av. İşbilen, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Edirne’nin tanıtımı için çok güzel işler başardığını söyleyerek; “Edirne’nin tanıtımı konusunda çok büyük aşamalar kaydetti. Futbolcular birtakım röportajlarda gelmeden önce Edirne’ye geleceklerini beyanat vermişlerdi. Bu konu bizi çok üzdü. Sadece Enis İşbilen, Uzunköprü Belediyesi ya da Uzunköprüspor değil; bütün Edirne’yi üzdü. Sayın Valime ve Bakanlığa bu konuyu şikâyet olarak yazdım. Sayın Kültür ve Turizm Müdürümüz ile bu durumu paylaştım. Edirne Belediye Başkanımız ile de olayı paylaştım. Böyle bir şey olamaz. Edirne’de adımlar atmaya çalışıyorsunuz ama bir senede yaptığınız şeyi, yarım saat içerisinde silersiniz” dedi.

“Yasal olarak arkasında duracağız”

                Çok büyük bir sıkıntının yaşanmasına rağmen sonunun çözüldüğünü söyleyen Av. İşbilen; “Takım az daha geri dönüyordu. Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor, Beşiktaş takımları Edirne’ye, Uzunköprü’ye kaç kere gelir? 50 yıl önce bir kez gelmiş. Galatasaray formasıyla sahaya çıkıyorlar. Uzunköprü’de bazı kardeşlerimizin Galatasaray formalarını giyerek desteklemeye geldiğini gördüm. Edirne’den gelen misafirlerimiz oldu. Bunu da Edirne olarak konuşmamız gerektiğini düşündüm. Yemek listesini veriyorsunuz. Gerekirse kahve içmeye de giderdim, 50 tane yazı da fakslardım, mail atardım. Konfirme etmenin ne demek olduğunu da kimse bilmek zorunda değil. En azından resmi olarak imzalı bir belge göndermemizi isteseydiler. Galatasaray geliyor, otelde ağırladıklarına dair fotoğraflarını asmaları lazım. Fakat hoş olmadı. Biz de yasal olarak bu işin arkasında durmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1864 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Zehir, Ergene’ye ulaşabilir Zehir, Ergene’ye ulaşabilir 24.5.2019
Tapu işlemlerinde artış Tapu işlemlerinde artış 24.5.2019
Osmanlı hassasiyeti taşlarda gizli Osmanlı hassasiyeti taşlarda gizli 24.5.2019
Oyun oynayarak ders yaptılar Oyun oynayarak ders yaptılar 24.5.2019
İpek Yolu hayata geçecek İpek Yolu hayata geçecek 24.5.2019
Yeni yönetime yeni renk Yeni yönetime yeni renk 24.5.2019
Korkutmak için ateş ettim Korkutmak için ateş ettim 24.5.2019
Moldovalı Olga fakülte birincisi Moldovalı Olga fakülte birincisi 24.5.2019
Türkiye’yi temsil edecekler Türkiye’yi temsil edecekler 23.5.2019
Filibe ile Edirne arası tren seferi Filibe ile Edirne arası tren seferi 23.5.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 52
Web Siteleri 77
Facebook 94
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 238 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Tekel bitiyor galiba
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Değişim
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.