Edirne 1°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Bu da askıda okul kıyafeti - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Bu da askıda okul kıyafeti 14.9.2018 - 11:33:43
Edirne Çocuk Hakları Derneği, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala Yavuz Bebe işletmesi ile işbirliği yaparak ‘Askıda Kıyafet’ kampanyası başlattı. Edirnelilerin dayanışması ile gerçekleşecek kampanyada, çocukların en temel haklarından biri olan eğitim haklarına katkıda bulunulacak.Bu da askıda okul kıyafeti


Edirne Çocuk Hakları Derneği, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala örnek bir kampanyaya imza attı. Türk Lirası’nın Dolar ve Euro karşısında değer kaybıyla birlikte etiket fiyatlarının artmasıyla satın alma gücü daha da düşen ve okul öncesi hazırlıklarını gerçekleştiremeyen çocuklar için ‘Askıda Kıyafet’ kampanyası başlattı. Edirne esnaflarından Yavuz Bebe işletmesi ile ortak düzenlenen kampanyada, katkı vermek isteyen gönüllüler okul kıyafetlerinden satın alıyorlar. Okul kıyafetinin satılmasının ardından gönüllüler, işletmeden sadece ürünün fişini alarak ayrılırken, ihtiyacı olan toplam 50 çocuk kıyafetlerini deneyerek seçebiliyorlar. Kampanya ile ilgili açıklamalarda bulunan Edirne Çocuk Hakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Nebahat Çavuş, ‘Askıda Kıyafet’ kampanyasına fırıncılar tarafından düzenlenen ‘Askıda Ekmek’ kampanyasını örnek alarak başladıklarını açıkladı.

Edirne Çocuk Hakları Derneği’nin çocuk hakları konusunda çalışan hak temelli bir dernek olduğunu söyleyen Av. Çavuş; “Çocukların eğitim hakkı da en temel haklarından biri. Bizler de Yavuz Bebe ile anlaşarak, bir kampanya geliştirdik. Onların destekleri için öncelikle teşekkür ediyorum. Ekonomik kriz nedeniyle zaten zor durumda olan veliler, çocuklarının okul kıyafeti ve ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekiyorlar. Biz birkaç tane olayda çocukların okul kıyafetleri temin edilemediği için ağladıklarını gördük. Fırıncıların daha önce yaptığı ‘askıda ekmek’ kampanyasından hareketle, o kampanyayı örnek alarak giysi temin edilmesini sağlamaya çalıştık” ifadelerine yer verdi.

“Parasal bağış toplamıyoruz”

‘Askıda Kıyafet’ kampanyası ile ilgili bilgi veren Av. Çavuş, kampanyada Edirne Çocuk Hakları Derneği ile Yavuz Bebe işletmesinin parasal bağış toplamadığını vurgulayarak; “Yaptığımız şey; çocuklara kıyafet yardımı yapmak isteyen kişiler, burada uygun fiyatlara indirilen kıyafetleri satın alıyorlar. Aldıklarına dair fişleri de alıp buradan ayrılıyorlar. Bu ödemeyi yaptıktan sonra bizim tespit ettiğimiz gerçekten kıyafeti ihtiyacı olan ve okula devam eden, devam sorunu olmayan 50 çocuğumuz,  Yavuz Bebe’ye gelerek kıyafetleri deneyecekler. Kendilerine uygun olan ve okulları tarafından belirlenen kıyafetlerini alıp mağazadan alışveriş yapmış olarak ayrılacaklar” dedi.

50 çocukla sınırlı olacak

Av. Çavuş, konuşmasında Edirnelileri de kampanyaya destek olmaları için davet ederek; “Biz, çocuk hakları konusunda çocuklarımızın okula mutlu bir şekilde gitmesini isteyen insanlarımıza sesleniyoruz. Lütfen Edirne kentinde çocuk sevgisinin yanında hemşerilik bilinciyle hareket edelim. Çocukların okula mutlu bir şekilde gitmesine destek olalım diyoruz. Yaptığınız ödemenin fişini alabilirsiniz. Bu bir bağış kampanyası değildir, bir dayanışma kampanyasıdır. Şimdilik 50 kişi belirledik” sözlerine yer verdi.

“Kampanyayı genişletmek istiyoruz”

‘Askıda Kıyafet’ kampanyasına gelecek desteğe göre ayakkabı ve kırtasiye giderlerinin de karşılanması amacıyla yeni bir kampanya düzenlenebileceğini söyleyen Av. Çavuş; “Destek miktarına göre kampanyamız revize edilebilir. Kırtasiye ve ayakkabı konusunda da bizim kampanyamıza katılmak isteyen mağazalar varsa onlarla da bu kampanyayı genişletmek istiyoruz” dedi.

“Tüm Edirnelilere sesleniyoruz”

Yavuz Bebe Mağaza işletme sorumlusu Dilek Özcan Beşdallı ise ‘Askıda Kıyafet’ kampanyası ile 50 çocuğa ulaşmayı hedeflendiğini söyleyerek; “İlk etapta bu kadar ilgi olacağını düşünmemişlerdi. Biz de onları destekliyoruz. Fiyat konusunda indirimler yaparak, çocukların kıyafetlerini alabilmelerini sağlıyoruz. Okula giden çocuklarımızın kıyafet ihtiyacını karşılamaları için tüm Edirnelilere sesleniyoruz” ifadelerine yer verdi.Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 937 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 5 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Şiddet hepimizi öldürüyor Şiddet hepimizi öldürüyor 21.1.2019
Uymaz’a Pomak desteği Uymaz’a Pomak desteği 21.1.2019
Sokakta yangın var Sokakta yangın var 21.1.2019
CHP adaylarını belirliyor CHP adaylarını belirliyor 21.1.2019
Haberim yok ama şüphelendim Haberim yok ama şüphelendim 21.1.2019
Trakya Birlik’te beyaz dönem Trakya Birlik’te beyaz dönem 21.1.2019
Hattati memleketinde bir hattat Hattati memleketinde bir hattat 21.1.2019
CİMER’e KYK şikâyeti CİMER’e KYK şikâyeti 20.1.2019
Öykü’nün umudu için Öykü’nün umudu için 18.1.2019
Uymaz’dan kadınlara müjde Uymaz’dan kadınlara müjde 17.1.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 44
Web Siteleri 61
Facebook 80
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 5


Ankete 196 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Durumdan vazife çıkarmak
Murat Savaş

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Kendini dinlendirebilme yeteneği meditasyon
Nefize Ramadan

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.