Edirne 10°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Engelsiz dayanışma pikniği - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Engelsiz dayanışma pikniği 12.9.2018 - 10:21:04
Engelli Gönüllüleri Derneği üyeleri Söğütlük Kent Ormanında sonbahar dayanışma ve kaynaşma pikniğinde bir araya gelerek eğlendiler. Pikniğin masrafları üyeler tarafından eşit şekilde karşılandı. Gücü olmayan üyenin adı gizli kalmak kaydıyla ücreti dernek tarafından karşılandı.Engelsiz dayanışma pikniğiEdirne Engelli Gönüllüleri Derneği üyeleri, Söğütlük Kent Ormanında piknikte bir araya geldiler. Dayanışma usulü yapılan piknikte alınan malzemeler eşit olarak ödendi. Derneğin başkanı Serpil Erkenciler bu tür piknik ve etkenlikleri belirli aralıklarla tekrarladıklarını ve her etkinliği dayanışma usulü eşit parçalara bölerek karşıladıklarını, ödeyemeyecek durumda olan arkadaşlarının parası ise dernek tarafından ve isminin gizli kalması koşuluyla karşıladıklarını söyledi. Dernek saymanı Şaban Ataseven ise; engelli dernekleri için vatandaşlardan yardım ve erzak talebinde bulunan kişilerin art niyetli kişiler olduğunu, yardım yapmak isteyenlerin gerçekten ihtiyacı olan engellilerin bilgilerini dernekten alarak bizzat engelliye yapılması gerektiğini söyledi.

Harcamalar dayanışma usulü

Dernek Başkanı Serpil Erkenciler şunları söyledi; “Bizbu tür pikniklerimizi her zaman yapıyoruz, beraber olmak çok güzel. Birlikte olduğumuzda eğleniyoruz, yalnız geldiğimizde bu tadı alamıyoruz. Böyle ortamlarda dertlerimizi hüzünlerimizi paylaşmak bizleri manevi açıdan büyütüyor. Biz bu pikniklerde sponsor adı altında kimseden bağış istemiyoruz. Bağış yapacak arkadaşlar tabii ki derneğimize gelip bağışta bulunabilirler. Her konuda sponsor arayışı, engellileri aciz duruma düşürüyor. Biz kendi ücretimizi kendimiz veriyoruz, hep beraber alışverişi yapıyoruz.Arkadaşlarımızla masrafları bölüşüyoruz, herkes üstüne düşen ücretini veriyor. Yaz olduğundan havaların çok sıcak olması ve birçok arkadaşımızın tatilde olması dolayısıyla sonbaharı tercih ettik ve doğanın güzelliğini hep beraber çıkarmak istedik. Eylül herkese hüznü ifade eder ama bize pikniğimizi ve mutluluğumuzu ifade etsin bu sefer dedik.”

“Yardımı doğrudan engelliye verin”

Sayman Şaban Ataseven ise; “Biz bu etkinlikleri belirli aralıklarla tekrarlıyoruz.3 ay önce Kırklareli barajında yaklaşık 30 kişilik pikniğimiz vardı. Bir ay önce de Enez’e, denizetoplu olarak gittik. Yine bu etkinlikler de dayanışma usulü oldu. Karşılanan ihtiyacın parasını aramızda bölüşüyoruz, veremeyecek durumda olan arkadaşlarımızınkini isminin gizli tutulması koşuluyla dernekten karşılıyoruz.Vatandaşlara ve esnafa şunu söylüyorum, gidip onlardan bir şey isteyenlere vermesinler, yardım etme niyeti varsa gidip direkt engelli arkadaşlarımıza yardım etsin. Dernekler adına vatandaşlardan yardım isteyenlerde art niyet var. Gerçekten bağış yapmak isteyen dernekten ihtiyacı olan kişinin bilgisini alıp kendisine yardım yapsın. Engellilerin adını kullanarak dükkanlardan bağış ve gıda yardımı toplandığının görülmesi engelli arkadaşlarımızı rencide etmektedir.”Kaynak: Şener ŞENTÜRK 254 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 5 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Canalp’ten teröre gözdağı Canalp’ten teröre gözdağı 14.11.2018
Darp edilerek geri itildiler Darp edilerek geri itildiler 14.11.2018
Çelik Ailesi’nin acı günü Çelik Ailesi’nin acı günü 14.11.2018
Üç FETÖ sanığına ceza Üç FETÖ sanığına ceza 14.11.2018
114 bin TL’lik Türkçe cezası 114 bin TL’lik Türkçe cezası 14.11.2018
Merkez ilçeye yeni kan Merkez ilçeye yeni kan 14.11.2018
Baroya sulh ziyareti Baroya sulh ziyareti 13.11.2018
“Belediyede gemi karaya oturdu” “Belediyede gemi karaya oturdu” 13.11.2018
“2018’de 1970’leri yaşıyoruz” “2018’de 1970’leri yaşıyoruz” 13.11.2018
İlham kaynağı anneannesi oldu İlham kaynağı anneannesi oldu 13.11.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 37
Web Siteleri 57
Facebook 76
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 4


Ankete 180 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
PROVOKASYON
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
Bir yol hikayesi
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.