Edirne 5°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
İYİ Parti’de yeniden yapılanma - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
İYİ Parti’de yeniden yapılanma 10.9.2018 - 10:28:04
İYİ Parti Edirne İl Başkan Vekili Ekrem Demir, İYİ Parti Başkanlık Divanı’nın 30 Ağustos 2018 tarihli kararı ile ‘Teşkilatlarda Revizyon Çalışması’ adı altında tüm il yönetimlerinin istifasını istenmesinin ardından İl Yönetim Kurulu Üyeleri’nin 7 Eylül Cuma günü istifa ettiğini açıkladı. Demir, açıklamasında; “Yeniden yapılanmanın önü açılmıştır” dedi.İYİ Parti’de yeniden yapılanma                İYİ Parti Edirne İl Başkan Vekili Ekrem Demir, İYİ Parti Başkanlık Divanı’nın 30 Ağustos 2018 tarihli kararı ile ‘Teşkilatlarda Revizyon Çalışması’ adı altında tüm il yönetimlerinin istifasını istediğini açıklayarak, İl Yönetim Kurulu Üyeleri’nin 7 Eylül Cuma günü istifa dilekçelerini sunduğunu açıkladı. Demir, yazılı basın açıklamasında İYİ Parti’nin kuruluş amaçlarına dikkat çekerek; “Diğer kuruluş amaçları ile birlikte, öncelikle parlamenter demokratik rejime geçiş, toplumsal ayrışmaların ortadan kaldırılması, hukukun üstünlüğü ve yargının bağımsızlığının sağlanması hedeflerini gerçekleştirmek üzere kurulanİYİ Parti Edirne İl Yönetimi, faaliyetlerine ‘Cesurlar Hareketi’ olarak bugüne kadar devam etmiştir. Süreçte İYİ Parti Edirne İl ve İlçe Teşkilatları karşılaştığı bütün olumsuzluklara rağmen girdiği ilk seçim olan 24 Haziran 2018 seçimlerinde büyük bir gayret ve fedakârlıkla çalışmış, Edirne genelinde yüzde 15,6 oy alarak 4 milletvekilinden birini çıkarmış, Sayın Orhan Çakırlar’ı TBMM’ye göndermiştir” ifadelerine yer verdi.

                İYİ Parti’nin Edirne’den milletvekili çıkarma çalışmalarında İl ve İlçe Yönetimlerinde görev alan teşkilat mensuplarının ve gönüllülerin büyük katkısı bulunduğunu söyleyen Demir; “Bu vesile ile bugüne kadarki çalışmalarımızda üstün gayret gösteren İYİ Parti’nin tüm Edirne Teşkilatı’nın mensupları ve gönüllüleri ile İYİ Parti’ye oy vererek destek olan tüm seçmenlere şükranlarımızı sunuyoruz. 24 Haziran seçimlerinde tüm iftira, tehdit, hakaret ve engellemelere rağmen başarı ile çıkan İYİ Parti, Türk siyasi hayatı içerisinde yerini perçinlemiştir” dedi.

“Yeniden yapılanmanın önü açıldı”

                İYİ Parti’nin kuruluş ve seçim sürecindeki eksiklerini ikmal ederek yoluna daha sağlam ve iddialı devam edebilmek adına ‘Daha Yeni Başlıyoruz’ sloganıyla 2. Olağanüstü Kongresi’ni gerçekleştirdiğini hatırlatan Demir; “30 Ağustos 2018 tarihli Başkanlık Divanımızın kararı ile ‘Teşkilatlarda Revizyon Çalışması’ adı altında tüm İl Yönetimlerinin istifası istenilmiştir. Başkanlık Divanımızın bu kararı doğrultusunda İYİ Parti Edirne İl YönetimKurulu Üyelerimiz, alınan karara olumlu cevap vermiş ve 7 Eylül 2018 tarihi itibariyle istifa dilekçelerimiz Edirne Valiliğiİl Dernekler Müdürlüğü’ne teslim edilmiş, bir nüshası Genel Merkeze iletilerek yeniden yapılanmanın önü açılmıştır” sözlerine yer verdi.

“Türkiye’nin geleceğine mühür vuracağız”

                İYİ Parti Edirne Teşkilatlarının yapılacak yeni görevlendirmenin ardından kaldığı yerden ve daha heyecanlı bir biçimde yoluna devam edeceğini söyleyen Demir;“Yerel seçimlerdeki başarısı ile de Türkiye’nin geleceğine mühür vuracağı açıkça gösterilecektir. Bu vesile ile kuruluş sırasında bizlere görev vererek İYİ Parti yol arkadaşı olmamızı sağlayan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e ve Genel Merkezimizde görevli bulunan her kademedeki teşkilat mensuplarına teşekkürlerimizi sunar, yeni görevlendirilecek ekibe şimdiden başarılar dileriz” dedi.Kaynak: Haber Merkezi 689 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Çocuğa extasy satana 12,5 yıl Çocuğa extasy satana 12,5 yıl 17.11.2018
1 kg esrara 16 yıl 8 ay 1 kg esrara 16 yıl 8 ay 17.11.2018
Gençliğe örnek Hz. Muhammed Gençliğe örnek Hz. Muhammed 17.11.2018
Roman çocuklara talih kuşu Roman çocuklara talih kuşu 17.11.2018
AK Parti’nin temayül adayları AK Parti’nin temayül adayları 17.11.2018
Diyanet-Sen Diyanet’i savundu Diyanet-Sen Diyanet’i savundu 16.11.2018
MHP’de ilk aday adayı MHP’de ilk aday adayı 16.11.2018
Amsterdam’dan buluşturdu Amsterdam’dan buluşturdu 16.11.2018
Eş katiline tahliye yok Eş katiline tahliye yok 16.11.2018
Dostluğa akademik adım Dostluğa akademik adım 16.11.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 37
Web Siteleri 58
Facebook 77
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 4


Ankete 182 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
CHP ve dönen mavralar
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
Bir yol hikayesi
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.