Edirne 10°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
8 buçuk milyonluk onarım - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
8 buçuk milyonluk onarım 7.9.2018 - 09:51:32
Edirne İl Genel Meclisi’nin Eylül ayı toplantılarının dördüncü birleşiminde Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu raporu dikkat çekti. Komisyon Başkanı Fedayi Işık tarafından açıklanan raporda Edirne’de ihalesi tamamlanan 39 okulun ihale bedellerinin toplamı 8 milyon 535 bin 674,12 TL olarak açıklandı. En yüksek ihale bedeli ise 4 milyon 514 bin TL ile İpsala Yeni Karpuzlu Mustafa Gergin İlkokulu yapım işi olarak dikkat çekti.8 buçuk milyonluk onarım                Edirne İl Genel Meclisi’nin Eylül ayı toplantılarının dördüncü birleşimi, Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş yönetiminde dün gerçekleştirildi. Yoklama ve bir önceki toplantıya ait tutanakların okunması ile başlayan toplantıda Gençlik ve Spor Komisyonu, İdari ve Mali İşler Komisyonu, Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu raporları görüşüldü. Toplantıda Gençlik ve Spor Komisyonu’nun köylerdeki gençlere yönelik sportif faaliyetler hakkındaki raporu Komisyon Başkanı Mehmet Ali Yetim okudu. Yetim, raporda Gençlik Hizmetleri ve Spor Edirne İl Müdürlüğü’ne bağlı Edirne Gençlik Merkezi, Keşan Gençlik Merkezi ve Uzunköprü Gençlik Merkezi’nde mahalle ve köylerdeki gençler için çeşitli tiyatro oyunları, kitap okuma etkinlikleri, yarışmalar, satranç, basketbol, masa tenisi, futbol gibi branşlarda etkinlikler düzenlendiğini açıkladı. Yetim’in raporunun ardından İdari ve Mali İşler Komisyonu’nun Edirne İl Özel İdaresi davaları hakkındaki raporunu Komisyon Başkanı Necmi Sınır okudu. Sınır, raporda Edirne İl Özel İdaresi Hukuk Müşavirliği bürosunda tam zamanlı bir avukat ve 2 işçinin hizmet verdiğini açıklayarak, 1 Ocak-1 Haziran 2018 tarihleri arasında 22 alacaklı ve 6 borçlu icra takiplerinin yer aldığını söyledi. Sınır, icra takipleri ile ilgili 13 dosyanın ise infaz olduğunu söyleyerek, diğer dosyaların takip işlemlerinin devam ettiğini açıkladı.

26 dosyayı açıkladı

                Sınır, raporda Edirne İl Özel İdaresi’nin Sulh Ceza Mahkemesi’nde davalı 1 adet, İdare Mahkemesi’nde davalı21 adet, Sulh Hukuk Mahkemesi’nde davacı 1 adet, Ağır Ceza Mahkemesi’nde davacı 1 adet, Asliye Hukuk Mahkemesi’nde davalı 1 adet ve Savcılık’ta davacı 1 adet dosyası bulunduğunu açıkladı. Mahkemelerle ilgili bilgi veren Sınır; “Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki dosyaya yetkisizlik kararı verilmiştir. Asliye Hukuk Mahkemesi davaları ise tarafımızdan açılan ve kazanılan davaların alacaklarının ve kurum adına yatırılması ayrıca aleyhimize vekâlet ücreti alacağına ilişkin davaları kapsamaktadır. Yine yasalara uymayarak haklarında verilen cezalar ile ilgili Encümen kararlarına itirazları kapsamaktadır. Bu davaların birçoğu yıkım kararı ve para cezalarını kapsamaktadır” ifadelerine yer verdi.

383 bin 261,57 TL gider

                Sınır, 55 dosya için 122 duruşmaya girildiğini belirterek; “Bu dosya ve duruşmalar içinde mahkeme harç ve giderleri bütçesinden icra ve diğer ödemeler 383 bin 261,57 TL gider harcanmış, yine bu dosyalardan 195 bin 766,67 TL tahsil edilmiştir. Şu an alacaklarla ilgili tahsilat işlemleri devam etmektedir” dedi.

55 okulun ihalesini açıkladı

                Sınır’ın rapor sunumunun ardından toplantıda Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’nun Edirne’deki okulların bakım ve onarım ihaleleri ile ilgili raporunu Komisyon Başkanı Fedayi Işık okudu. Işık, raporda yaz tatili nedeniyle Edirne’deki birçok okulda bakım ve onarım işlemlerinin gerçekleştiğini ve gerçekleşmeye devam ettiğini söyledi. Işık, ihale aşamasında olan toplam 16 ve ihalesi tamamlanan toplam 39 okul ve maliyetlerini açıkladı.

En yüksek ihale bedeli 4 milyon 514 bin TL

                Işık, ihale aşamasında olan işlerde; Meriç Çok Programlı Anadolu Lisesi okul onarım işi, Keşan Sevgi Anaokulu Müdürlüğü çatı ve Keşan Anafartalar İlkokulu wc onarım işi, Merkez Kadripaşa İlkokulu onarım işi, Edirne Merkez Hacıilbey Mensucat Santral Ortaokulu giriş ve sınıf kapıları değişimi, Enez Atatürk Ortaokulu spor salonu onarımı, Keşan İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi onarım işi, Meriç Şehit Öğretmen Aydın Yılmaz Ortaokulu onarım işi, Keşan İnönü İlkokulu duvar ve wc onarım işi, Edirne Merkez Cumhuriyet Ortaokulu pencere, merdiven su deposu ve boya onarımı, Edirne Lisesi Süleyman Yuğnak Spor Salonu onarımı, Havsa İmam Hatip Ortaokulu onarım işi, Edirne İlhami Ertem Lisesi okul binası onarımı ve çevre duvar koruluklarının yenilenmesi işi, Uzunköprü Anadolu Lisesi istinat duvarı yapım işi, Edirne Lisesi su deposu onarımı, Keşan Mecidiye İlkokulu ve Ortaokulu wc çatı onarım işi ile Edirne Merkez Ferah Ortaokulu iç cephe boyası ve bahçe demirleri onarımı işi yer aldı.Işık, ihale aşaması biten 39 okulun ihalesinin toplam 8 milyon 535 bin 674,12 TL tutarında olduğunu açıkladı. Işık’ın açıklamasında en yüksek bedelli ihale ise 4 milyon 514 bin TL ile İpsala Yeni Karpuzlu Mustafa Gergin İlkokulu yapım işi yer aldı. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 369 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Canalp’ten teröre gözdağı Canalp’ten teröre gözdağı 14.11.2018
Darp edilerek geri itildiler Darp edilerek geri itildiler 14.11.2018
Çelik Ailesi’nin acı günü Çelik Ailesi’nin acı günü 14.11.2018
Üç FETÖ sanığına ceza Üç FETÖ sanığına ceza 14.11.2018
114 bin TL’lik Türkçe cezası 114 bin TL’lik Türkçe cezası 14.11.2018
Merkez ilçeye yeni kan Merkez ilçeye yeni kan 14.11.2018
Baroya sulh ziyareti Baroya sulh ziyareti 13.11.2018
“Belediyede gemi karaya oturdu” “Belediyede gemi karaya oturdu” 13.11.2018
“2018’de 1970’leri yaşıyoruz” “2018’de 1970’leri yaşıyoruz” 13.11.2018
İlham kaynağı anneannesi oldu İlham kaynağı anneannesi oldu 13.11.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 37
Web Siteleri 57
Facebook 76
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 4


Ankete 180 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
PROVOKASYON
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
Bir yol hikayesi
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.