Edirne 0°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Adliyede mazbata günü - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Adliyede mazbata günü 5.7.2018 - 09:33:45
24 Haziran’da gerçekleşen 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Edirne’den milletvekili seçilen AK Parti, CHP ve İYİ Parti milletvekilleri Edirne Adliyesi’nde düzenlenen törenlerle mazbatalarını aldılar.Adliyede mazbata günü
Edirne Adliyesi’nin konferans salonunda ilk olarak sabah saatlerinde AK Parti’den milletvekili seçilen Fatma Aksal için ödül töreni düzenlendi. Törene, İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Gül Altınok, İl Seçim Kurulu Üyesi Hakim Mustafa Kutlu ve İl Seçim Kurulu üyesi Hakim Yahya Ayyıldız ve İlçe Seçim Kurulu Müdürü Sevil Cellek ile çok sayıda partili katıldı. 
  İlk kez kadın milletvekiline mazbata
  AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a mazbatasını teslim eden İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Gül Altınok, meslek hayatında 12. Kez mazbata verdiğini ifade ederek, “Ama ilk defa bir kadın milletvekiline mazbata veriyorum. Bu açıdan da benim için bir ilk oluyor. Bir kadın olarak da çok mutluyum” şeklinde konuştu. 
  Aksal: “Amacımız Edirne’yi en iyi şekilde temsil etmek”
  Mazbatasını teslim alan Milletvekili Aksal, Edirneli hemşerilerine teşekkürlerini ileterek şunları kaydetti: “Edirneli hemşerilerimin hepsinden Allah razı olsun. Önümüzdeki dönem çok önemli bir dönem olacak. Yeni bir meclis, yeni bir sistem, 2023 hedeflerine taşıyacak bir meclis olacak. Buradan sayın Cumhurbaşkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Edirne'ye kadın aday gösterdiler, teveccüh gösterdiler. Edirneliler de kadın adaylarına sahip çıktılar. Oylarını arttıran 10 ilden bir tanesi olmanın gururunu yaşıyoruz. Başta İl Başkanım olmak üzere tüm teşkilatımıza, üyelerinden en üst kademeye kadar hepsinden Allah razı olsun. Gecelerini gündüzlerine katarak çalıştılar. Amacımız Ankara'da Edirne'yi en iyi şekilde temsil etmek, ülkemize ve milletimize hizmet etmektir. Allah mahcup etmesin.”
  “Durmak yok yola devam”
  Aksal, mazbatasını teslim almasının ardından Edirne Adliyesi’nin önünde aralarında AK Parti Edirne İl Başkanı Nesim İba ve Merkez İlçe Başkanı Av. Çağrı Muştu’nun da bulunduğu törene katılan partililerle hatıra fotoğraf çektirdi. Aksal, hatıra fotoğrafının ardından partililere teşekkür ederek, “Durmak yok yola devam” dedi.
  Günün ikinci töreni İYİ Parti’ye
  Edirne Adliyesi’nin konferans salonundaki ikinci mazbata töreni ise İYİ Parti’den milletvekili seçilen Orhan Çakırlar için düzelendi. Çakırlar mazbatasını İlçe Seçim Müdürü Sevil Cellek, İl Seçim Kurulu Başkanı Gül Altınok, İl Seçim Kurulu Üyesi Hakim Mustafa Kutlu ve İl Seçim Kurulu üyesi Hakim Yahya Ayyıldız'ın huzurunda teslim aldı. 
  Çakırlar: “Edirne sevdamızı mecliste dile getireceğiz”
  Çakırlar, mazbatasının teslim aldıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada “Edirne ili milletvekili olmanın verdiği sorumluluk ve yükümlülüğü Edirne halkı adına parlamentoda en iyi şekilde temsil etmek için gayret sarf edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan seçimleri acısıyla tatlısıyla, iyisiyle kötüsüyle yaşadık. Bu uzun bir süreç olmamasına rağmen çok zorlu bir süreç ten geçtik. Muazzam bir haksız bir rekabetle yarışa girdik. Bu haksız rekabette, arkadaşlarımızın, il yönetimimizin, ilçe yönetimimizin gösterdikleri çok büyük gayret sonucunda mutlu sona ulaştık. Beni iyi tanıyanlar Edirne sevdalısı olduğumu bilirler. Bundan sonra da bu sevdamızı parlamentoda dile getirerek, bu kültür zenginliğimizi, tabiat zenginliğimizi anlatmak birinci vazifemiz olacaktır” dedi. Çakırlar, daha sonra adliye önünde partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi. 
  Son tören CHP’nin 
  Edirne Adliyesi Konferans Salonu’nda günün son mazbata töreni, Edirne’den iki vekil çıkran Cumhuriyet Halk Partisi’nindi. Edirne’den yeniden milletvekili seçilen Okan Gaytancıoğlu ve Erdin Bircan aralarında Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile çok sayıda partilinin katıldığı törende mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Gül Altınok’un elinden teslim aldı. 
  Bircan: “Ülkenin normalleşmesi gerekiyor”
  Törenin ardından gazetecilere açıklama yapan Erdin Bircan, ülkenin yeni bir sistemin içine girdiğini ifade ederek,“Yeni dönem mazbatalarımızı aldık. Önce Edirne’mize daha sonra ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizin normalleşmeye ihtiyacı var. Şu anda bu ülkenin normalleşmesi gerekiyor. Artık yeni bir sistem var ve bir de başkanlık var. Bu sistemle ilgili konuşulup yazılacak çok şey var. Bizler de uyum sağlama yasalarını geri getirmek için mücadele edeceğiz ama önce ülkenin huzura ihtiyacı var. Edirne’den başlayarak ülkenin her yanına yayacağımız bir huzur projemiz var. Bununla ilgili arkadaşlarımızla kol kola girerek ülkenin normalleşmeye ihtiyacı olduğunu anlatacağız. Mecliste bununla ilgili projeler yapacağız” dedi. 
  Bircan: “Ülkenin huzura, barışa ihtiyacı var”
  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP il başkanlarının şehit cenazelerine alınmaması ile ilgili konuşmasına da değinen Bircan, “Bir iç işleri bakanının CHP il başkanlarının şehit cenazesine alınmaması ile ilgili bir söylemde bulunması suçtur. İçişleri bakanının dair suç işlediği bir ülkede yaşıyoruz. Seçimlerde barışalım istedik. Daha çok gergin ortamlar yaratılıyor. İnşallah bu gerginliği yeni dönemde diğer arkadaşlarımızla birlikte çözmeye çalışacağız. Ülkenin huzura, barışa ve ekonomisinin düzelmesine ihtiyaç vardır. Bunu başarmak için çalışacağız” şeklinde konuştu.
  Gaytancıoğlu: “Çalışalım ve kendimize güvenelim”
  Bircan’ın ardından konuşan Okan Gaytancıoğlu ise üç yılda üç seçim yapıldığını ifade ederek, “Bu istikrasızlıktan ülkemiz yara alıyor. Tabi ki vekil seçilmekten büyük onur ve gurur duyuyorum. Edirne halkının güvenini ve sorumluluğunu hissediyorum. Ancak ülkemizin bir an önce normalleşmesi gerekiyor. Dış politika, ekonomi ve ezilen halkların sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Nasıl normalleşmeye geçeriz bunları konuşmamız lazım. Bundan önceki dönemlerde de olduğu gibi bundan sonra da Edirne halkının sorunlarını mecliste dile getirmeye çalışacağız. Milletimizin bize verdiği yetkiyi 81 milyon insanımız için mücadele ederek kullanmaya çalışacağım. Atatürk’ün sözünü hatırlayalım. (Türk öğün, çalış, güven.) Türklüğümüzle öğünelim. Çalışalım ve kendimize güvenelim. Güvendikten sonra çok şey yaparız. Önemli olan çok yaşamak değil yaşadığın süre içinde neler yaptığındır. 3 yıldır CHP’nin tarım politikaları ile ilgili çalışmalar yaptım bundan sonra da yapmaya devam edeceğim” dedi. İki vekil açıklamalarının ardından, törene katılan partililerle hatıra fotoğrafı çektirerek, partililere teşekkür etti.Kaynak: İlkyaz SAVAŞ 398 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
El ele seçim bürosu açtılar El ele seçim bürosu açtılar 15.2.2019
Aracına bağlayıp sürükledi Aracına bağlayıp sürükledi 15.2.2019
Başkan ETUS şoförlerini uyardı Başkan ETUS şoförlerini uyardı 15.2.2019
Saraçlarda dans Saraçlarda dans 15.2.2019
Gürkan hedef büyüttü Gürkan hedef büyüttü 15.2.2019
MHP, Kozan’ı geri çekiyor MHP, Kozan’ı geri çekiyor 15.2.2019
Hayvansevere ince uyarı Hayvansevere ince uyarı 15.2.2019
Engelliye merdiven engeli Engelliye merdiven engeli 15.2.2019
Telefondaki video cinayet delili Telefondaki video cinayet delili 15.2.2019
Çocuk Akademisi’ne adım adım Çocuk Akademisi’ne adım adım 14.2.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 46
Web Siteleri 63
Facebook 83
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 6


Ankete 204 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Küskünler sürpriz yapar mı?
Murat Savaş

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Oğlumdan beklentisiz olmayı öğrendim
Nefize Ramadan

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.