Edirne 8°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
“Evrak memuru olmuşlar” - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
“Evrak memuru olmuşlar” 3.7.2018 - 14:26:17
AK Parti Lalapaşa İl Genel Meclisi Üyesi ve Lalapaşa Ziraat Odası Başkanı Secaattin Uyur, Lalapaşa ilçe ve köylerinde meydana gelen süne sorunu nedeniyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürlüğü ile İlçe Müdürlüğü görevlilerine tepki göstererek; “Buradaki suç tamamen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürlüğü ile Lalapaşa İlçe Müdürlüğü’nde çalışanlarındır. Masa başında evrak memuru olmuşlar. Kalkıp tarlaları gezsinler” dedi.“Evrak memuru olmuşlar”
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Lalapaşa İl Genel Meclisi Üyesi ve Lalapaşa Ziraat Odası Başkanı Secaattin Uyur, Lalapaşa ilçe ve köylerinde meydana gelen süne sorunu nedeniyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürlüğü ile İlçe Müdürlüğü görevlilerine tepki gösterdi. Buradan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürlüğü ile İlçe Müdürlüğü görevlilerine seslenerek; “Burada oturdukları yerde iş yapmasınlar. Lütfen kalkıp arazileri gezsinler. Burada çalışanların hepsi evrak memuru olmuşlar. Bin 50 TL’lik buğdayı eksper ‘süne var’ diyerek 900-950 TL’ye alıyor. Çiftçiye bu aradaki farkı kim ödeyecek? “ dedi.
Uyur, açıklamalarında hasat dönemine girildiğini belirterek; “Bu yıl beklediğimiz verimleri alamadık. Bölgemizin kıraç olması, sulamaya elverişli arazilerinin bulunmamasından ve 2 defa dolu afeti geçirdiğimizden dolayı ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Bu ciddi sıkıntıların yanı sıra bu yıl bölgemizde ciddi miktarda süne olayı gerçekleşti. Buradan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürlüğü ile İlçe Müdürlüğü’nde çalışan Müdür ve arkadaşlara seslenmek istiyorum; burada oturdukları yerde iş yapmasınlar. Lütfen kalkıp arazileri gezsinler. Burada çalışanların hepsi evrak memuru olmuşlar. Bin 50 TL’lik buğdayı eksper ‘süne var’ diyerek 900-950 TL’ye alıyor. Çiftçiye bu aradaki farkı kim ödeyecek?” ifadelerine yer verdi.
“Araziye çıksınlar”
Lalapaşa’nın merkez ilçesi ile birlikte 27 köyü bulunduğunu söyleyen Uyur; “28 tane yerin sadece 8-9 yerine süne ile mücadele vermişler. Bunlar da Lalapaşa merkez, Taşlımüsellim Köyü, Kavaklı, Ortakçı, Sinanköy, Çömlekakpınar, Çömlekköy, Yünlüce ve Hanlıyenice Köyü’dür. Fakat geriye kalan 20 köyümüzde de yüzde 4-5’e kadar süne çıkıyor. Çiftçimiz bu konuda mağdur. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürlüğü ile İlçe Müdürlüğü’nde çalışan arkadaşlara sesleniyorum; lütfen oturdukları yerden kalksınlar, araziye çıksınlar.  Bu halkın mağduriyetini bir dahaki yıl tekrar yaşamak istemiyorum” dedi.
“Masa başında evrak memuru olmuşlar”
Uyur, süne ile mücadelede gerekli bilgilendirmenin yapıldığını söyleyerek; “28 yerin sadece 9 tanesinde ilaçlama yapıldı. Geriye kalan yaklaşık 20 tanesinde yapılmadı. Bu ilaçlama yapılmayan yerlerde de yüzde 4-5’e kadar süne çıkıyor. Bu da demek oluyor ki 1 ton buğdayda 100 ile 150 TL arasında çiftçimiz zarar görüyor. 1 ton buğdayı Bin 50 TL’ye satacağına 900 ya da 950 TL ‘ye satıyor. Bu zararı kim karşılayacak? Burada devletin de hükümetin de suçu yok. Buradaki suç tamamen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürlüğü ile Lalapaşa İlçe Müdürlüğü’nde çalışanlarındır. Masa başında evrak memuru olmuşlar. Kalkıp tarlaları gezsinler. Seneye aynı mağduriyeti yaşamak istemiyoruz. Süne ile mücadeleyi başından sonuna kadar takip etsinler. İlaçlamanın da her yerde yapılmasını talep ediyorum” sözlerine yer verdi.
Lalapaşa’ya seçim teşekkürü
Açıklamalarında 24 Haziran seçimlerine de değinen Uyur; “24 Haziran’da büyük bir seçim geçirdik. Lalapaşa ilçesi olarak hem Cumhurbaşkanlığında hem Milletvekilliğinde halkımızın göstermiş olduğu teveccühe şahsım ve partim adına teşekkür ediyorum” dedi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1262 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Yakayı Hamzabeyli’de ele verdiler Yakayı Hamzabeyli’de ele verdiler 22.11.2018
Dolandırıcılıkta son nokta Dolandırıcılıkta son nokta 22.11.2018
6 kg esrara 30 yıl hapis istemi 6 kg esrara 30 yıl hapis istemi 22.11.2018
   Akmeşe’ye İSKİ’li cevap Akmeşe’ye İSKİ’li cevap 22.11.2018
Balon Hangarı kurtuluyor Balon Hangarı kurtuluyor 22.11.2018
Edirne imarla barıştı Edirne imarla barıştı 22.11.2018
‘Bakkal Amca’ doğanın farkında ‘Bakkal Amca’ doğanın farkında 22.11.2018
Meclis’te hatalı rakam krizi Meclis’te hatalı rakam krizi 22.11.2018
Tanıtım elçisi olacak Tanıtım elçisi olacak 21.11.2018
Dersimiz kan bağışı Dersimiz kan bağışı 21.11.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 38
Web Siteleri 58
Facebook 77
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 4


Ankete 183 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Güle güle güzel insan
Murat Savaş

Namık K. Döleneken
Kim başkan olacak?
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Farkındalığın Önemi
Nefize Ramadan

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.