Edirne 20°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
“Evrak memuru olmuşlar” - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
“Evrak memuru olmuşlar” 3.7.2018 - 14:26:17
AK Parti Lalapaşa İl Genel Meclisi Üyesi ve Lalapaşa Ziraat Odası Başkanı Secaattin Uyur, Lalapaşa ilçe ve köylerinde meydana gelen süne sorunu nedeniyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürlüğü ile İlçe Müdürlüğü görevlilerine tepki göstererek; “Buradaki suç tamamen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürlüğü ile Lalapaşa İlçe Müdürlüğü’nde çalışanlarındır. Masa başında evrak memuru olmuşlar. Kalkıp tarlaları gezsinler” dedi.“Evrak memuru olmuşlar”
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Lalapaşa İl Genel Meclisi Üyesi ve Lalapaşa Ziraat Odası Başkanı Secaattin Uyur, Lalapaşa ilçe ve köylerinde meydana gelen süne sorunu nedeniyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürlüğü ile İlçe Müdürlüğü görevlilerine tepki gösterdi. Buradan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürlüğü ile İlçe Müdürlüğü görevlilerine seslenerek; “Burada oturdukları yerde iş yapmasınlar. Lütfen kalkıp arazileri gezsinler. Burada çalışanların hepsi evrak memuru olmuşlar. Bin 50 TL’lik buğdayı eksper ‘süne var’ diyerek 900-950 TL’ye alıyor. Çiftçiye bu aradaki farkı kim ödeyecek? “ dedi.
Uyur, açıklamalarında hasat dönemine girildiğini belirterek; “Bu yıl beklediğimiz verimleri alamadık. Bölgemizin kıraç olması, sulamaya elverişli arazilerinin bulunmamasından ve 2 defa dolu afeti geçirdiğimizden dolayı ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Bu ciddi sıkıntıların yanı sıra bu yıl bölgemizde ciddi miktarda süne olayı gerçekleşti. Buradan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürlüğü ile İlçe Müdürlüğü’nde çalışan Müdür ve arkadaşlara seslenmek istiyorum; burada oturdukları yerde iş yapmasınlar. Lütfen kalkıp arazileri gezsinler. Burada çalışanların hepsi evrak memuru olmuşlar. Bin 50 TL’lik buğdayı eksper ‘süne var’ diyerek 900-950 TL’ye alıyor. Çiftçiye bu aradaki farkı kim ödeyecek?” ifadelerine yer verdi.
“Araziye çıksınlar”
Lalapaşa’nın merkez ilçesi ile birlikte 27 köyü bulunduğunu söyleyen Uyur; “28 tane yerin sadece 8-9 yerine süne ile mücadele vermişler. Bunlar da Lalapaşa merkez, Taşlımüsellim Köyü, Kavaklı, Ortakçı, Sinanköy, Çömlekakpınar, Çömlekköy, Yünlüce ve Hanlıyenice Köyü’dür. Fakat geriye kalan 20 köyümüzde de yüzde 4-5’e kadar süne çıkıyor. Çiftçimiz bu konuda mağdur. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürlüğü ile İlçe Müdürlüğü’nde çalışan arkadaşlara sesleniyorum; lütfen oturdukları yerden kalksınlar, araziye çıksınlar.  Bu halkın mağduriyetini bir dahaki yıl tekrar yaşamak istemiyorum” dedi.
“Masa başında evrak memuru olmuşlar”
Uyur, süne ile mücadelede gerekli bilgilendirmenin yapıldığını söyleyerek; “28 yerin sadece 9 tanesinde ilaçlama yapıldı. Geriye kalan yaklaşık 20 tanesinde yapılmadı. Bu ilaçlama yapılmayan yerlerde de yüzde 4-5’e kadar süne çıkıyor. Bu da demek oluyor ki 1 ton buğdayda 100 ile 150 TL arasında çiftçimiz zarar görüyor. 1 ton buğdayı Bin 50 TL’ye satacağına 900 ya da 950 TL ‘ye satıyor. Bu zararı kim karşılayacak? Burada devletin de hükümetin de suçu yok. Buradaki suç tamamen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Edirne İl Müdürlüğü ile Lalapaşa İlçe Müdürlüğü’nde çalışanlarındır. Masa başında evrak memuru olmuşlar. Kalkıp tarlaları gezsinler. Seneye aynı mağduriyeti yaşamak istemiyoruz. Süne ile mücadeleyi başından sonuna kadar takip etsinler. İlaçlamanın da her yerde yapılmasını talep ediyorum” sözlerine yer verdi.
Lalapaşa’ya seçim teşekkürü
Açıklamalarında 24 Haziran seçimlerine de değinen Uyur; “24 Haziran’da büyük bir seçim geçirdik. Lalapaşa ilçesi olarak hem Cumhurbaşkanlığında hem Milletvekilliğinde halkımızın göstermiş olduğu teveccühe şahsım ve partim adına teşekkür ediyorum” dedi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1009 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
"Zaman" davası sürüyor 18.7.2018
Evlâd-ı Fâtihân’ın torunları Edirne’de Evlâd-ı Fâtihân’ın torunları Edirne’de 18.7.2018
Bozkurt’tan ‘değişim’ çağrısı Bozkurt’tan ‘değişim’ çağrısı 18.7.2018
Yunan askerlerine tahliye yok Yunan askerlerine tahliye yok 18.7.2018
Okulu, ‘Başpehlivanlar Diyarı’nda Okulu, ‘Başpehlivanlar Diyarı’nda 17.7.2018
Çevreyi kim koruyacak? Çevreyi kim koruyacak? 17.7.2018
Çakırlar komisyona seçildi Çakırlar komisyona seçildi 17.7.2018
15 Temmuz’a ‘özel’ gündem 15 Temmuz’a ‘özel’ gündem 17.7.2018
Düğümü 'ses analizi' çözecek Düğümü 'ses analizi' çözecek 17.7.2018
Kazaya davetiye gibi yol Kazaya davetiye gibi yol 17.7.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 30
Web Siteleri 36
Facebook 63
Twitter 4
Instagram 1
Youtube 3


Ankete 137 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
BEN KAZANDIM, CHP KAYBETTİ
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
EDİRNE’YE KAPI, GÜVERCİNLERE ÖZGÜRLÜK…
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
BUNUN AŞKLA BİR İLGİSİ VAR
Filiz Mandacı
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.