Edirne 10°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Çift Kutuplu Anneme - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Yazarlar » Filiz Mandacı
Filiz Mandacı Filiz Mandacı
filizy63@hotmail.com
Çift Kutuplu Anneme 14.5.2018 - 13:51:25
Sevgili Anne, sana teşekkür etmek için epey düşündüm, çünkü aklıma hemen bişey gelmedi:)) Ama ilk teşekkürü bu hafta beni hiç yalnız bırakmadığın için edeyim. Sıradakileri maddelemek isterim.1-Senin kızın olmak hiç kolay değildi! Geçirdiğim pek çok yaz tatilinde, beni sürekli komşu kızlarla kıyaslayıp “el alemin kızları masa örtüsü örüyor, vitrin takımlarını tamamlıyor, bizimki bütün gün kitap okusun, çeyizine de o kitapları koyarız artık deyip” demekle kalmayıp, kütüphaneden ödünç aldığım kitabı parçaladığın için tabii ki de teşekkür etmiyorum:)) Ben, benim için bu kadar endişelendiğin için teşekkür ederim? Ciddiyim!
2-Çok lazım olabileceğini düşündüğün halde eline geçen parayı dibine kadar harcadığın-beni delirttiğin-ama paranın aslında ne kadar da değersiz, yaşadığımız günün aslında ne kadar da değerli olduğunu öğrettiğin için.(Sen yine de ne olur ne olmaz birazını bırak:)
3-Hiç tanımadığımız insanlardan, asla hatırlamadığımız diyaloglar aktarmaktan bıkmayarak, nihayet bazılarını tanıyabilecek noktaya geldiğimiz dirayeti gösterip bize azmin zaferini öğrettiğin için!(Artık X’in görümcesinin kaynını tanıyoruz thanks)
4-Hiç bir zaman içinde bulunduğumuz durumu ajite etmeyip(bunu en çok ben yaparım),bana olan her şey için “olsun” deyip geçebilmeyi öğrettiğin için!
5-Tüm ergenliğim boyunca bana gözlerimin ne kadar da kocaman olduğunu hatırlatıp kompleksli bir dönem geçirmeme neden olduğun, aslında kocaman olanın gözlerim değil de burnum olduğunu fark ettirmediğin için(bunun kompleksini ergenlik sonrasına ertelemiş oldum)
6-Bana mektup ve tebrik kartı yazma alışkanlığı kazandırdığın için…Üstelik de en yokluk zamanlarda zarf ve pul almaya para ayırarak, sevdiklerimizin paradan daha değerli olduğunu öğrettiğin için. ( Onları düzenli olarak aramam için aldığın jetonlar da cabası)
7-Daha dördüncü sınıfa giden küçük bir kızken beni Edirne’den Kırklareli’ne tek başıma gönderip, kendime güvenmeyi öğrettiğin için(bunun için tüm kardeşlerim de sana minnettardır, dünya yüzünde onları da beni de karşı karşıya getirmeyeceğin hiç bir durum yoktur bence)
8-Sürekli kışkırtıcı konuşmalar yapıp bizi akla ziyan durumlara soktuğun ve her birimizin en kötü yönlerimizi görmemizi sağladığın için(biraz tehlikeli durumlara düşmedik değil, çok şükür her seferinde kalkıyoruz)
9-Babama karşı haklarını çatır çatır koruduğun ama aynı zamanda onu en kötü zamanlarında bile yalnız bırakmayarak, bana iyiliği ve merhameti öğrettiğin için.
10-Gelen misafirlere evde hiç bir şey olmadığını düşündüğümüz durumlarda bile bir şeyler varettiğin, ikramlarını muhabbetle, samimiyetle ikram ettiğin, varsa hep verdiğin, bunu hepimize öğrettiğin için.
11-Bana durmadan yanlışlarımı söyleyen bir anne olduğun için (aksi halde kendimi olmadığım biri gibi görme ihtimalim yüksek)(tabii arada iyi şeyler söyleseydin belki özsaygım bu kadar yerlerde olmazdı. Bak ben de senin yanlışlarını söylüyorum)
12-Küçükken bize elma şekeri yaptığın, her pişirdiğin kurabiye tepsisinde bizim eserlerimize de yer verdiğin, öğrenmemizi hep desteklendiğin, bunun için öğretmenlerimizle sürekli görüştüğün, bazen kendini zor durumlara düşürmek pahasına şartları zorladığın, çalıştığın, bağırdığın, bizi büyüttüğün için TEŞEKKÜR EDERİM.EDERİZ. BEŞİMİZ.Kaynak: Filiz Mandacı 4903 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu yazıya toplam 15 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Yazara Ait Diğer Yazılar
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE 1.8.2018
BUNUN AŞKLA BİR İLGİSİ VAR 25.6.2018
BAZI FARKINDALIK ANLARI 19.6.2018
BABAMA BENZEYEN ADAM 11.6.2018
GEREKTİĞİ KADAR YAŞAMAK 4.6.2018
Hakkını arayamayanlar ülkesi 28.5.2018
AÇ AÇ, YABANCI DEĞİL, BENİM 24.5.2018
Çift Kutuplu Anneme 14.5.2018
FLORENCE NİGHTİNGALE 8.5.2018
Bize dair 30.4.2018
BİR KORSANIN AŞK VE İNTİKAM HİKAYESİ: RODOS’UN FETHİ 23.4.2018
Çılgın kalabalıktan uzak 16.4.2018
Mekan savaşları 9.4.2018
Kimse ve biri 3.4.2018
KEDİ MERAKTAN ÖLÜR MÜ? 26.3.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 81
Web Siteleri 130
Facebook 125
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 365 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Memleket Partisi’nin memleketimizde durumu ne..
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Yürüyen Merdivenler
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Komplo teorisi
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Özçakır’dan acı haber
Özçakır’dan acı haber
S.S. Edirne Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Yön..
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.