Edirne 17°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
İSTANBUL’UN FETHİ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
İSTANBUL’UN FETHİ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK 17.5.2022 - 17:06:03
Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi Edirne Devlet Konuk Evinde basın açıklaması düzenledi. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, İstanbul'un fethinin 569'uncu yıl dönümünü etkinlikler ile kutlayacaklarını söyledi.İSTANBUL’UN FETHİ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

Devlet Konuk Evinde düzenlenen toplantıda Edirne'nin köklü gelenekleri ve muhteşem yapılarıyla, yeryüzündeki en müstesna şehirlerinden biri olduğunu söyleyen Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şube Başkanı Abdülhamit iriş,"Pandemi dolayısıyla geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz birçok programa ara vermek zorunda kaldık  Bu sene coşkulu bir şekilde programlarımızı yapmaya devam edeceğiz.Her yanından tarih fışkıran Edirne, köklü gelenekleri ve muhteşem yapılarıyla, yeryüzündeki en müstesna şehirlerden birisidir. İçinde yaşamaktan onur duyduğumuz Edirne'miz, yüzlerce eserin yanında binlerce tarihi kişiliği de sinesinde barındırmıştır. Bu kişilerin başında da hiç kuşkusuz; alınamaz denen İstanbul'u fethederek komutan ve askerleri ile hadis-i şerifteki müjdeye mazhar olan Fatih Sultan Mehmet Han gelir."ifadelerini kullandı.

"Herkesi bu coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz"

İriş, İstanbul’un Fethi yürüyüşünün Edirne’de 17'nci kez gerçekleştireceğini kaydetti.

            İriş,"Bizler AGD olarak 2006 yılından beri milletimizin hislerine tercüman olarak İstanbul'un fethini Edirne'den başlayarak kutluyoruz. Fatih'in fetih yoluna çıkışını sembolize eden 'İstanbul'un fethi Edirne'den başlar' programımızı mehteran ekibiyle Tophane semtinden başlatacağız. 21 Mayıs Cumartesi günü 17'nci kez gerçekleştireceğimiz bu anlamlı etkinliğe Edirneli hemşerilerimizi davet ediyoruz." Şeklinde Konuştu.

                Düzenlenen Toplantıda  Siyer-i Nebi Yarışmasıyla ilgili de bilgi veren İriş, "Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bizler iyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne hâkim olması için gayret ediyoruz. Hangi düşünceden olursa olsun her insanın insan olmakla yeryüzünde en değerli varlık vasfına sahip olduğuna inanıyoruz. Her insana sevgiyle, şefkatle, merhametle yaklaşmak gerektiğine inanıyoruz."dedi.

Anadolu Gençlik Derneği’nin bilgili inançlı ve çalışkan bir nesil yetiştirmenin gayretinde olan müstesna bir kuruluş olduğuna dikkat çeken İriş, “Yaptığımız çalışmalar çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı bir gençlik içindir. Yaptığımız çalışmalar, kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında ve adaletin tesisinde emek sahibi bir gençlik içindir." Şeklinde konuştu.

                İriş 11-12 Haziran 2022 tarihlerinde Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik olarak Ödüllü Siyer-i Nebi yarışması düzenleneceğini duyurdu.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şube Başkanı Abdülhamit iriş, 11-12 Haziran 2022 tarihlerinde Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik olarak düzenleyeceğimiz Ödüllü Siyer-i Nebi yarışması vesilesi ile binlerce gencimiz, insanlık için eşsiz bir örnek olan Peygamber Efendimiz'i (sav) daha yakından tanıma fırsatı bulacak. Bu yarışmanın en güzel hediyesi gençlerimizin Peygamber Efendimizin güzel ahlâkından izler taşıyacak tutum ve davranışları kuşanmaları olacaktır. Yarışmanın organizasyonunda görev alacak olan gönüllüler için de en güzel mükâfat, böyle bir hayra vesile olabilmektir" şeklinde konuştu.

Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi'nin geleneksel olarak düzenlediği "İstanbul'un Fethi Edirne'den Başlar" etkinliği, 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü 18.00'de Tophane bayırından başlayacak olan Fetih Yürüyüşü'nün ardından mehteran konseriyle devam edecek.

 

 Kaynak: Umut Poyraz 364 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
KIRKPINAR’DA 3 TON ZEYTİNYAĞI KULLANILACAK KIRKPINAR’DA 3 TON ZEYTİNYAĞI KULLANILACAK 29.6.2022
KIRKPINAR’A 3 BİNE YAKIN PEHLİVAN BEKLENİYOR KIRKPINAR’A 3 BİNE YAKIN PEHLİVAN BEKLENİYOR 29.6.2022
YAZ SPOR OKULLARI AÇILDI YAZ SPOR OKULLARI AÇILDI 29.6.2022
ECZACILAR SORUNLARINI ANLATTI ECZACILAR SORUNLARINI ANLATTI 29.6.2022
BAŞPEHLİVANLAR SON YAĞLI ANTRENMANLARINI EDİRNE'DE YAPIYOR BAŞPEHLİVANLAR SON YAĞLI ANTRENMANLARINI EDİRNE'DE YAPIYOR 29.6.2022
KUZU ÇEVİRMECİLER SARAYİÇİ'NDEKİ YERİNİ ALDI KUZU ÇEVİRMECİLER SARAYİÇİ'NDEKİ YERİNİ ALDI 29.6.2022
TURAN AİLESİ, SIRMA İLE İLK TANIŞTIKLARI GÜNÜ UNUTAMIYOR TURAN AİLESİ, SIRMA İLE İLK TANIŞTIKLARI GÜNÜ UNUTAMIYOR 29.6.2022
   YUNANİSTAN'A KAÇARKEN YAKALANAN 2 FETÖ ŞÜPHELİSİ TUTUKLANDI YUNANİSTAN'A KAÇARKEN YAKALANAN 2 FETÖ ŞÜPHELİSİ TUTUKLANDI 29.6.2022
GURBETÇİLER TÜRKİYE'YE ÖZLEMLE GİRİYOR GURBETÇİLER TÜRKİYE'YE ÖZLEMLE GİRİYOR 29.6.2022
ALİ GÜRBÜZ ALTIN KEMERİN EBEDİ SAHİBİ OLMAK İSTİYOR ALİ GÜRBÜZ ALTIN KEMERİN EBEDİ SAHİBİ OLMAK İSTİYOR 29.6.2022
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 101
Web Siteleri 156
Facebook 131
Twitter 11
Instagram 11
Youtube 14


Ankete 424 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2022 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.