Edirne 17°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
TED’DEN 691 ÖĞRENCİ TAM DESTEK BURSU - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
TED’DEN 691 ÖĞRENCİ TAM DESTEK BURSU 12.5.2022 - 20:15:03
Devlet okullarında okuyan ve maddi imkânı yetersiz olan öğrencilere Türk Eğitim Derneği (TED) tarafından tam destek bursu verilecek. TED Edirne Koleji’nde düzenlenen programda devlet okulundaki öğrencilere yeni bir imkân olacak tam destek bursunun tanıtımı gerçekleştirildi.TED’DEN 691 ÖĞRENCİ TAM DESTEK BURSU

            TED Edirne Koleji’nde düzenlenen programda devlet okullarında okuyan ve maddi imkânı yetersiz olan öğrencilere sağlanacak tam destek bursu hakkında tanıtım gerçekleştirildi. TED Edirne Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtımda öğrencilere sağlanacak burs imkânı hakkında bilgiler verildi. Tam destek bursu programı kapsamında 13 öğrenci Edirne TED Koleji’nde eğitim alabilecek.

            Program ‘TED’li olmak’ adlı videonun gösterimiyle başladı. TED Edirne Koleji Müzik Öğretmeni Murat Gürbüz ve öğrencilerin müzik dinletisinin ardından konuşmalara geçildi.

Eğimde fırsat eşitliğinin önemine değinen TED Edirne Kurucu Müdürü Arzu Aydın, “Bu fikir kasım ayının ortalarında Türk eğitim Derneği genel başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ve 41 TED kolejinin yöneticileri buraya geldiğinde toplantıda bu fikri konuştular. Tam destek programı mutlaka TED Edirne kolejinde olmalı fikri çıktı. Milli eğitim müdürünün de destekleriyle buradayız. Bu çocuklarımız bu eğitimi alacaksa öğretmenlerin desteği çok büyük. Onlara da teşekkür ediyorum.” Dedi.

“Türk Eğitim Derneğini tebrik ediyorum”

            Eğitimde asıl felsefenin insan yetiştirmek olduğuna dikkat çeken Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, “TED’din logosuna baktığımız zaman bir amaç birlikteliği görüyoruz.  En büyük fetih kalplere girebilmektir. Dünya bize emanetse insanlar da birbirine emanettir. Asıl felsefe insan yetiştirmektir. Ektiğiniz tohumlar 10 yıl sonrası için değil 100 yıl sonrası içindir. Türk Eğitim Derneğini tebrik ediyorum. Geleceğe atılan çok güzel bir adıma şahitlik ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

“TED Edirne koleji bizi geleceğe güvenle hazırlıyor”

Tam bursluluk sınavını 5. Sınıfta kazanan 7. sınıf öğrencisi Beylem Meriç, okulu ile ilgili anılarını paylaşırken duygularına hâkim olamadı. Sınavı kazandığını öğrendiğinde sevinç çığlıkları attığını söyleyen Meriç, “TED’de eğitim aldığı için çok mutluyum.  TED Edirne koleji bizi geleceğe güvenle hazırlıyor. Atatürk 'ün fikirleri ışığında ülkem için çok çalışacağım” dedi.

            TED Burslar ve Burslu Öğrenciler Müdürlüğü Tam Destek Bursu Müdürü Yağmur Başaran Türk Eğitim Derneği’nin faaliyetleri hakkında sunum gerçekleştirdi.

            Öğrencilere destek vermek istediklerini ifade eden TED Burslar ve Burslu Öğrenciler Müdürlüğü Tam Destek Bursu Müdürü Yağmur Başaran, İngilizce eğitiminin olmazsa olmaz unsurlardan biri olduğunu söyledi.

Tam destek bursundan faydalanacak 13 öğrenciye hafta sonları ücretsiz olarak akademik başarılarına katkı sağlayacak yabancı dil, spor ve kültür sanat gibi çeşitli dallarda kurslar da verilecek. Tam destek bursundan faydalanacak 9. Sınıf öğrencilerine maddi  desteğin yanı sıra kırtasiye ve giyim desteği de sağlanacak. Bursu kazanan öğrencilerle ilk buluşma 14 Mayıs cumartesi uyum süreci ile başlayacak.

Tam destek bursu Türkiye genelinde toplamda 691 öğrenciye imkan sağlayacak. 7 ilde gerçekleştirilecek program kapsamında Edirne’de 13 öğrenci tam destek bursundan faydalanabilecek.

TED Burslar ve Burslu Öğrenciler Müdürlüğü Tam Destek Bursu Müdürü Yağmur Başaran, Uzman Yardımcısı Beyza Nur Selçuk, devlet okullarında okuyan ve tam destek bursu kazanan öğrenciler ve aileleri gerçekleştirilen tanıtıma katıldı.

Ebru Yıldız GünençKaynak: Ebru Yıldız Günenç 1272 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
KIRKPINAR’DA 3 TON ZEYTİNYAĞI KULLANILACAK KIRKPINAR’DA 3 TON ZEYTİNYAĞI KULLANILACAK 29.6.2022
KIRKPINAR’A 3 BİNE YAKIN PEHLİVAN BEKLENİYOR KIRKPINAR’A 3 BİNE YAKIN PEHLİVAN BEKLENİYOR 29.6.2022
YAZ SPOR OKULLARI AÇILDI YAZ SPOR OKULLARI AÇILDI 29.6.2022
ECZACILAR SORUNLARINI ANLATTI ECZACILAR SORUNLARINI ANLATTI 29.6.2022
BAŞPEHLİVANLAR SON YAĞLI ANTRENMANLARINI EDİRNE'DE YAPIYOR BAŞPEHLİVANLAR SON YAĞLI ANTRENMANLARINI EDİRNE'DE YAPIYOR 29.6.2022
KUZU ÇEVİRMECİLER SARAYİÇİ'NDEKİ YERİNİ ALDI KUZU ÇEVİRMECİLER SARAYİÇİ'NDEKİ YERİNİ ALDI 29.6.2022
TURAN AİLESİ, SIRMA İLE İLK TANIŞTIKLARI GÜNÜ UNUTAMIYOR TURAN AİLESİ, SIRMA İLE İLK TANIŞTIKLARI GÜNÜ UNUTAMIYOR 29.6.2022
   YUNANİSTAN'A KAÇARKEN YAKALANAN 2 FETÖ ŞÜPHELİSİ TUTUKLANDI YUNANİSTAN'A KAÇARKEN YAKALANAN 2 FETÖ ŞÜPHELİSİ TUTUKLANDI 29.6.2022
GURBETÇİLER TÜRKİYE'YE ÖZLEMLE GİRİYOR GURBETÇİLER TÜRKİYE'YE ÖZLEMLE GİRİYOR 29.6.2022
ALİ GÜRBÜZ ALTIN KEMERİN EBEDİ SAHİBİ OLMAK İSTİYOR ALİ GÜRBÜZ ALTIN KEMERİN EBEDİ SAHİBİ OLMAK İSTİYOR 29.6.2022
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 101
Web Siteleri 156
Facebook 131
Twitter 11
Instagram 11
Youtube 14


Ankete 424 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2022 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.