Edirne 19°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Edirne Kanatlanıyor - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Spor
Edirne Kanatlanıyor 15.11.2017 - 10:59:42
Edirne’nin başarılı spor kulüplerinin arasına yeni bir branş daha ekleniyor. Edirne Sportif Havacılık Kulübü, Edirne’nin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği yamaç paraşütü eğitimleri ile Edirne’ye yeni bir spor branşı kazandırıyor. Yamaç paraşütü eğitmeni Serhat Üretmen’in gözetiminde devam eden eğitimlerin ardından sporcular yaptıkları açıklamada ilk hedefin ulusal arenada podyuma çıkmak olduğunu belirttilerEdirne Kanatlanıyor
Edirne Sportif Havacılık Kulübü (ESHAK), Edirne’nin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği yamaç paraşütü eğitimleri ile Edirne’ye yeni bir spor branşı kazandırdı. ESHAK Yamaç Paraşütü Eğitmeni Serhat Üretmen’in gözetiminde gerçekleştirilen eğitimlerde ESHAK Üyesi Özgür Cengiz, Sedat Kuru, Bülent Çavuş ve Öner Gökmen yamaç paraşütü eğitimlerini tamamlayarak yüksek tepe uçuşlarına başladılar. ESHAK Yamaç Paraşütü Eğitmeni Serhat Üretmen, Edirne’ye yamaç paraşütü branşını kazandırmak amacıyla eğitimlere uygun çeşitli bölgelerde çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyerek; “Çok yakın zamanda yeni pilot arkadaşlardan yarışmalara katılabilecek düzeye ulaşanlar olacaktır. Bölgemizde bu sporun yaygınlaşması için yeni pilot adaylarına ESHAK olarak her zaman kapımız açık. Bu sporun gerektirdiği ekipmanlar maliyetli olduğu için yerel yönetimler, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarından gelecek yardımlar Edirne havacılığına büyük katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verdi. Üretmen, uluslararası yarışmalara da katıldığını belirterek; Edirne’de yamaç paraşütü branşına sponsor bulamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

“Hayatta yaptığım en güzel iş”
Edirne’de yamaç paraşütü eğitimi alan ilk pilotlardan Mimar Sedat Kuru ise yamaç paraşütüne başladığı için çok memnun olduğunu söyleyerek; “Bu hayatta yaptığım en güzel iş olabilir. Uçuş esnasında göklerde kendimi çok mutlu hissediyorum. Emeği geçen Serhat hocama ve buna vesile olduğu için ESHAK’a çok teşekkür ederim” dedi.

“Hayalim Edirne’de gerçekleşti”
Yamaç paraşütü öğrencilerinden Endüstri Mühendisi Özgür Cengiz ise 25 yıllık hayalini gerçekleştirdiğini belirterek; “Ankara ve Eskişehir gibi havacılığın merkezlerinde gerçekleşmeyen hayalim Edirne’de gerçekleşti. Aslında yüksekten korkarım. Ama uçarken insanın aklına bile gelmiyor. Herkese tavsiye ederim” sözlerine yer verdi.

“Edirne için derece almak istiyorum”
Beden Eğitimi Öğretmeni ve Antrenör Arda İşlekeller ise Üretmen’in eğitimlerinin ardından ulusal yarışmalarda Edirne’yi temsil edebilecek duruma geldiğini söyleyerek; “Destek olduğu takdirde bundan sonraki hedefim Edirne adına yarışmalarda derece alarak podyuma çıkmaktır” dedi. İşlekeller, yamaç paraşütü ile ilgilenen meraklıları, ‘ESHAK Edirne Sportif Havacılık Kulübü’ sosyal medya sayfasına davet etti


Kaynak: Edirne Gündem Gazetesi 419 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 35
Web Siteleri 55
Facebook 73
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 4


Ankete 173 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
KAZANIR MI? KAYBEDER Mİ?
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
ETUS’a kıyak
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.